Zavrieť

Porady

Dobropis a dodat.daňové priznanie DPH

Prosím o radu. Dostali sme dobropis za odberový bonus s dátumom vyhotovenia v 03/2005. Prišiel nám v 07/2005. Asi musím podať dodatočné daňové priznanie DPH. Ako sa vypisuje ? Vypíšem všetko tak ako v DP za 03/2005 + dobropis, s tým že ho napíšem do r.25 ??? Prosím poraďte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    Bea Š.
    Prosím o radu. Dostali sme dobropis za odberový bonus s dátumom vyhotovenia v 03/2005. Prišiel nám v 07/2005. Asi musím podať dodatočné daňové priznanie DPH. Ako sa vypisuje ? Vypíšem všetko tak ako v DP za 03/2005 + dobropis, s tým že ho napíšem do r.25 ??? Prosím poraďte. Ďakujem.
    Ak robíš opravu odpočítanej dane podľa §53, nemusíš podať DDP. Oprava odpočítanej dane sa uskutoční v tom zdaňovacom období, v ktorom ste dostali doklad o oprave základu dane.

    Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

    Bea Š.
    Veď práve teraz som volala na DÚ, a povedali mi ,že nemám podávať dodatočné DP, ale uviesť to v normálnom DP. A že to už si musíme my obhájiť, že nám to prišlo poštou neskoro.

    zuzi je offline (nepripojený) zuzi

    také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac zuzi
    Bea Š.
    Veď práve teraz som volala na DÚ, a povedali mi ,že nemám podávať dodatočné DP, ale uviesť to v normálnom DP. A že to už si musíme my obhájiť, že nám to prišlo poštou neskoro.
    Najlepšie bude, keď vám prídu faktúry hneď ich označíte dátumovkou a s takým istým dátumom ich zapíšete do knihy došlých faktúr.

    Ako som zistila v zákone o DPH je §25, kde sa píše, že máš dps uviesť v tom období, keď bol vyhotovený dps, ale v §53 sa pre zmenu píše, že v tom období, keď ste dostali doklad.

    Tak si vyber!

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ak máš viditeľnú pečiatku na obálke tak si to radšej ešte okopíruj, aby bol viditeľný dátum aj po rokoch.

    Dobropis a dodat.daňové priznanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.