Zavrieť

Porady

Sponzorstvo

Ahojte, mam kamarata, ktory ma hudobnu skupinu, ktora nie je nikde regi
strovana. Bude nahravat CD a chcela by sponzorstvo, za to bude sponzor
na obale CD mat reklamu.
Je to vobec mozne, kde nie su nikde registovani?
Dik.
Usporiadat
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Môžeš sponzorovať koho chceš,aj tak si to nemôžeš dať do nákladov ovplyvńujúci základ dane.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

mackova
Ahojte, mam kamarata, ktory ma hudobnu skupinu, ktora nie je nikde regi
strovana. Bude nahravat CD a chcela by sponzorstvo, za to bude sponzor
na obale CD mat reklamu.
Je to vobec mozne, kde nie su nikde registovani?
Dik.
Tak čo to bude sponzoring alebo reklama?
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

No ja si myslím , že pravdu majú obe moje predchodkyňe vo svojich odpovedia:
sponzorstvo je vlasstne dar a dar ako taký si nemôžeš dať do výdavkov ovpl. ZD ale na druhej strane, ak by si to dala ako reklamu na svoju firmu napríklad tak, že by tam na obale CD bolo tvoje logo s dákym reklam. textom na svoju firmu, tak potom ako klasická reklama.
1 0
Sefcikova Sefcikova

Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

porfin
No ja si myslím , že pravdu majú obe moje predchodkyňe vo svojich odpovedia:
sponzorstvo je vlasstne dar a dar ako taký si nemôžeš dať do výdavkov ovpl. ZD ale na druhej strane, ak by si to dala ako reklamu na svoju firmu napríklad tak, že by tam na obale CD bolo tvoje logo s dákym reklam. textom na svoju firmu, tak potom ako klasická reklama.
na to aby si to mohla dať do daňových výdavkov ako reklamu, nemusí jej kapela vystaviť daňový doklad ??
0 0
mackova mackova

mackova je offline (nepripojený) mackova

No dobre, a aky doklad im vystavi kapela, ktora nie je nikde zaregistrovana.
Mohlo by to byt formou zmluvy.
0 0
mackova mackova

mackova je offline (nepripojený) mackova

Prosim, prosim pomozte mi, neviete kde by sa mala zaregistrovat kapela, aby mohla na svojom vydanom CD spravit firme reklamu?
Alebo nemusi sa registrovat?
Vie niekto ako by to bolo mozne?
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Spise sa darovacia zmluva, kde bude uvedeny poskytovatel reklamy a druha strana, ktora chce mat reklamu. Ostatne udaje zmluvy budu obsahovat udaje ako pise porfin. Tato zmluva bude zaroven dokladom na zauctovanie.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
tiez to vidim cez sponzorstvo ako nedanovy naklad......pretoze sponzorstvo moze dat aj sukromnej osobe, ak to chce ako reklamu bolo by dobre kapelu niekde zaregistrovat...zivnost netreba pretoze sa to riadi autorskym zakonom ale niekde existuje evidencia kapiel a samozrejme potom na danovy urad a vystavit fakturu na prenajom reklamnej plochy na obaloch CD
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Príjemný deň,

Na základe Zmluvy o reklame sme poskytli finančný príspevok športovcovi,na financovaní štartu na MS,logo spoločnosti bude na drese športovca.
Je poskytnutie takejto reklamy uznaným daňovým nákladom našej spoločnosti?
Musíme napr. dokladovať fotografiou umiestnenie loga na drese?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Skúste si pozrieť aj toto (od príspevku 7):

http://www.porada.sk/showthread.php?...hlight=reklama
0 0
Prue Prue

Prue je offline (nepripojený) Prue

Alllena
Príjemný deň,

Na základe Zmluvy o reklame sme poskytli finančný príspevok športovcovi,na financovaní štartu na MS,logo spoločnosti bude na drese športovca.
Je poskytnutie takejto reklamy uznaným daňovým nákladom našej spoločnosti?
Musíme napr. dokladovať fotografiou umiestnenie loga na drese?
Presná definícia pojmu reklama, ktorá je upravená v §1 zákona č. 147/2001 Z.z. o reklame a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p. : Reklama je prezentácia produktov v každej podobe s cieľom uplatniť ich na trhu. Pritom pojem "propagácia" je treba chápať len ako synonymum pojmu reklama.
Podľa Zákona o dani z príjmov náklady na reklamu sú daňovým nákladom, ak sú vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Prue
Podľa Zákona o dani z príjmov náklady na reklamu sú daňovým nákladom, ak sú vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka.
Áno, náklady na reklamu sú uznaným daňovým výdavkom za podmienok ustanovených Zákonom o daniach z príjmu.
Otázka v tomto prípade však znie: Kto môže poskytovať reklamné služby, t.j. malo by sa jednať o osobu oprávnenú v zmysle Zákona o reklame.
1 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

AVO
Áno, náklady na reklamu sú uznaným daňovým výdavkom za podmienok ustanovených Zákonom o daniach z príjmu.
Otázka v tomto prípade však znie: Kto môže poskytovať reklamné služby, t.j. malo by sa jednať o osobu oprávnenú v zmysle Zákona o reklame.
a tak som z toho popletená, asi počkám ako dopadne rok a potom sa rozhodnem či daňové alebo nedaňové,(nejedná sa o významú čiastku). Stretla som sa i s takým názorom,že napríklad je súťaž v speve príjde riaditeľka školy požiada o "príspevok", dodá zmluvu o reklame, na pódiu je umiestnené logo spoločnosti a je to akože správné!daňovo uznané pre spoločnosť ktorá poskytla príspevok.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Alllena
Na základe Zmluvy o reklame sme poskytli finančný príspevok športovcovi,na financovaní štartu na MS,logo spoločnosti bude na drese športovca.
Nedoporučujem zmluvu o reklame, ale "poskytnutie plochy na umiestnenie loga, reklamného nápisu atď...."
1 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Priatelia Poraďáci.

V tejto téme ste analyzovali poskytovateľa daru.

Mám nového klienta, obchodnú spoločnosť, registrovanú ako platiteľ DPH. Tento klient bude príjmať sponzorské dary na svoju činnosť.

Ako sa budú prijaté sponzorské dary správať voči dani z príjmu aj voči DPH?

Ďakujem.

apo
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Vie niekto poradiť ako je to s DPH pri sponzorovaní? Predajňa daruje nejaký tovar inej organizácii. Na základe výdajky zo skladu sa odvedie DPH? Treba aj nejakú zmlulvu?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

apo Pozri príspevok
Priatelia Poraďáci.

V tejto téme ste analyzovali poskytovateľa daru.

Mám nového klienta, obchodnú spoločnosť, registrovanú ako platiteľ DPH. Tento klient bude príjmať sponzorské dary na svoju činnosť.

Ako sa budú prijaté sponzorské dary správať voči dani z príjmu aj voči DPH?

Ďakujem.

apo
DzP - nie je predmetom dane.

DPH - nie je predmetom dane.nesprávny záver. Nevzniká právo na odpočet dane, nakoľko v zmysle §49/2a si voči obdarovanému nikto daň neuplatnil.
Naposledy upravil emgeton : 07.09.07 at 04:32
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Občiansky zákonník vyžaduje darovaciu zmluvu v tom prípade ak moment darovacia nie je totožný s momentom prevzatia daru. Jednoduchá zmluva je dorá nakoľko z nej je jasné komu a snáď aj načo je určený dar.

Pri darovaní tovaru si treba uvedomiť aj to, že okrem DPH na výstupe musíš zaúčtovať v JÚ storno nákup tovaru a v PÚ metóda B preúčtovať hodnotu daru v obstarávacej cene z účtu 504 nákup tovaru na dary účet 543 Dary ak máš metódu A potom je to jednoduché zaúčtuješ výdaj zo skladu napríklad 543/132.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

emgeton Pozri príspevok
DzP - nie je predmetom dane.

DPH - nie je predmetom dane.
Ďakujem za radu.
Na tomto mieste sa nik nechytal mi poradiť tak som na linku

http://www.porada.sk/t59910-primanie...ych-darov.html

otvoril novú tému. Pozri prosím môj posledný príspevok kde ma Betka posunula dopredu a zistil som, že v §12 je uvedenév odstavci 3 a 7, že PO nezdaňujú dary, ale v daňovom priznaní PO je r200 na zníženie záklu dane, ktorý sa týka iba neziskoviek podľa §12 odstavec 3.

Takže neviem.

Prosím pozri na priložený link.

Ďakujem.

apo
0 0
judyt judyt

judyt je offline (nepripojený) judyt

Ahojte, musim napiast ziadost, aby nam dali sponzorske peniaze. Viete pomoct co by mala obsahovat ta ziadost. Hladala som ale nic som nenasla. Dakujem Vam
Naposledy upravil judyt : 26.05.08 at 11:21
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať