Zavrieť

Porady

Zaslanie vkladu a vyúčtovanie

Poprosím o radu, ako by ste zaúčtovali: Máme prístroj na dialnice v Nemecku, aby sme nemuseli platiť v hotovosti, vopred sme zaplatili na ich účet a potom nám zasielajú vyúčtovanie o znižovaní tohto vkladu - teda poplatky za dialnice. Výdaj z účtu som dala ako výdaj neovplyvnujúci ZD, teda poplatky si môžem dať do prevádzkovej réžie. Keďže sa jedna o vyúčtovanie, kde by som to mala dať, pokladne sa to netýka a k bank. výpisu, to tiež nemám kde dať, keďže mi nebudú sedieť dátumy. Myslela som, že by som to dala do pokladne - prev. réžia, tým padom by mi tá čiastka odišla z pokladne a zároveň aj do základu dane a na druhej strane by som tú istú sumu musela dať ako príjem neovp.základ dane a tým by sa mi pokladňa vyrovnala. Ako by ste to dali vy? Diki. Adula
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Podľa mňa sa nejedná o vklad, ale o zaplatený preddavok. V JU sa pri preddavkoch postupuje podľa § 17 ods. 12 písm. b) zákona o dani z príjmov. Poskytnutý alebo prijatý preddavok sa zahrnie do základu dane v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k splneniu dodávky.

    Zaplatený preddavok by som zaúčtoval ako nedaňový výdavok. V uzávierkových operáciách by som zaúčtoval do daňových výdavkov sumu podľa vyúčtovaní, ktorá sa týka daného roku.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Vyúčtovania by si zatial nechal tak, a na konci roka by si ich zrátal a interným dokladom v rámci uzávierkových operácii by si ich priložil k internému dokladu?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Adula
    Vyúčtovania by si zatial nechal tak, a na konci roka by si ich zrátal a interným dokladom v rámci uzávierkových operácii by si ich priložil k internému dokladu?
    Ja by som skôr riešila vyúčtovania takto : - aby nedošlo k oneskorenému účtovaniu nákladov, ID zaúčtujem náklad a presne takú istú sumu nedaňového nákladu/analytika mínus, v JÚ.
    A v akom účtovníctve účtuješ v JÚ alebo PÚ?

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Mám jednoduché účtovníctvo, tiež som to nejako tak myslela, ale,kde to mám dať? Do pokladne?Diki. Adula.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Adula
    Mám jednoduché účtovníctvo, tiež som to nejako tak myslela, ale,kde to mám dať? Do pokladne?Diki. Adula.
    Z pokladne sa zaúčtuje ako výdavok zaplatenie preddavku. Ako výdavok daňovo neznaný.
    V uzávierkových operáciach sa zaúčtuje výdavok v tej výške, koľko sa týka daného roku ako daňový výdavok.
    Uzávierkové operácie v JU slúžia na účtovanie úpravy daňových výdavkov a príjmov o také položky, kde nedošlo ku skutočnému pohybu peňazí. Napríklad ako výdavok v uzávierkových operáciách sa účtujú odpisy, aj keď ku skutočnému výdavku z pokladne alebo bankového účtu nedošlo.

    Zaslanie vkladu a vyúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.