Zavrieť

Porady

Školenie v ČR a DPH

Český dodávateľ - platiteľ DPH fakturuje slovenskému platiteľovi DPH - školenie a s tým súvisiace služby ( ubytovanie, stravovanie....) uskutočnené v ČR. Faktúra má byť s DPH, alebo nie?
Naposledy upravil Sany : 10.08.05 at 09:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Lida
    s DPH s DPH s DPH
    3x len z dôvodu, že mi to zahlásilo "krátky príspevok"

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    §15 ods.4 miestom dodania ... vzdelávacích... služieb je miesto, kde sa fyzicky vykonávajú. Ak sa vzdelávanie uskutočnilo v ČR , tak nie je predmetom dane.

    kojur je offline (nepripojený) kojur

    kojur
    Fa. má byť s DPH.
    Ďalej sa postupuje nasledovne:
    - podľa § 49 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH v znení neskorších predpisov, ak voči platiteľovi nebola v tuzemsku uplatnená daň z dodania služieb, platiteľ nemôže odpočítať daň.
    - je možné ju zahrnúť do daňových výdavkov(ak spĺňa predpoklady pre jej zaradenie do daňových výdavkov)
    - alebo požiadať o jej vrátenie v tomto prípade podľa právnych predpisov platných v ČR.
    Naposledy upravil kojur : 10.08.05 at 11:43

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    kojur
    Fa. má byť s DPH.
    Ďalej sa postupuje nasledovne:
    - podľa § 49 zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH v znení neskorších predpisov, ak voči platiteľovi nebola v tuzemsku uplatnená daň z dodania služieb, platiteľ nemôže odpočítať daň.
    - je možné ju zahrnúť do daňových výdavkov(ak spĺňa predpoklady pre jej zaradenie do daňových výdavkov)
    - požiadať o jej vrátenie v tomto prípade podľa právnych predpisov platných v ČR.
    Ďakujem všetkým. Ak som to správne pochopila, do nákladov dám celú sumu faktúry. Ale o vrátenie požiadať musím? To by som potom o DPH musela účtovať ako o pohľadávke voči Finančnému úradu a nie účtovať ju do nákladov. Tak teraz neviem...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Sany
    Ďakujem všetkým. Ak som to správne pochopila, do nákladov dám celú sumu faktúry. Ale o vrátenie požiadať musím? To by som potom o DPH musela účtovať ako o pohľadávke voči Finančnému úradu a nie účtovať ju do nákladov. Tak teraz neviem...
    bud das aj s DPH do nákladov.
    Ak ti stoji za to žiadať vrátenie, tak účtuješ o pohľadávke na 343 .

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Lida
    bud das aj s DPH do nákladov.
    Ak ti stoji za to žiadať vrátenie, tak účtuješ o pohľadávke na 343 .
    Dík, ja som myslela, či to nie je povinnosť. Vôbec nemám skúsenosti so službami, ja stále len tovar a tam mi je to jasné. O nič žiadať nebudem, to za to nestojí.

    Petronela je offline (nepripojený) Petronela

    Petronela
    Pozor , ak nechceš žiadať o vrátenie DPH účtuješ na 378 a nie 343. To nemá s našou DPH nič spoločné.

    Opravujem sa : samozrejme ak žiadaš o vrátenie DPH

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Petronela
    Pozor , ak nechceš žiadať o vrátenie DPH účtuješ na 378 a nie 343. To nemá s našou DPH nič spoločné.

    Opravujem sa : samozrejme ak žiadaš o vrátenie DPH
    Práve som chcela opraviť ten zápor, ale predbehla si ma. Správne je "ak chceš" žiadať ...

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    AVO
    Práve som chcela opraviť ten zápor, ale predbehla si ma. Správne je "ak chceš" žiadať ...
    Ďakujem ešte raz za odpovede, pomohlo. A nechcem žiadať...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.