Zavrieť

Porady

Nové platové stupne

Chcela by som vedieť, čo znamenajú čísla 1. ,2. pri platových triedach novej stupnice od 1.11.2009??? To je len holý plat a kde je príplatok za odpracované roky???
Usporiadat
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Ide o nový inštitút v odmeňovaní pedagogických a odborných zamestnancov - pracovné triedy. Zákon rozlišuje dve pracovné triedy. Do pracovnej triedy dva sa zaraďujú pedagogickí zamestnanci, ktorí vykonávajú pedagogickú činnosť v špeciálnej škole, špeciálnej triede, špeciálnom výchovnom zariadení alebo v školskom výchovno-vzdelávacom zariadení pre deti so zdravotným znevýhodnením. Ostatní pedagogickí zamestnanci sa zaraďujú do pracovnej triedy jedna.

Aj naďalej zostáva tarifný plat pedagogického zamestnanca dvojzložkový, t.j. súčet platová tarifa + zvýšenie platovej tarify. Ustanovenia o zvyšovaní platovej tarify v závislosti od započítanej praxe zostali nedotknuté. Naďalej platí, že od 1.1. kalendárneho roka sa platová tarifa zvyšuje o 1 % za každý celý rok započítanej praxe dosiahnutej k 31.12. bežného kalendárneho roka až do 16 rokov započítanej praxe. Za každý celý rok započítanej praxe od 17 rokov až do 32 rokov sa platová tarifa zvyšuje o 0,5 %.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
julia2 julia2

julia2 je offline (nepripojený) julia2

Ďakujem za odpoveĎ.

Budú aj naďalej vychovávateľom odpočítavať tri roky praxe keď sú v 9.plat.triede??
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

julia2 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveĎ.

Budú aj naďalej vychovávateľom odpočítavať tri roky praxe keď sú v 9.plat.triede??
Ano. Všetky výnimky zostanú zachované, aj trieda 9 pre vychovávateľov so stredoškolským vzdelaním.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
susann2 Pozri príspevok
Ano. Všetky výnimky zostanú zachované, aj trieda 9 pre vychovávateľov so stredoškolským vzdelaním.
Výnimky zostanú zachované, ale do platových tried budú zaradení podľa plnenia kvalifikačných predpokladov. Takže nemusí to byť práve súčasná 9-ka
0 0
mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

susann2 Pozri príspevok
Ano. Všetky výnimky zostanú zachované, aj trieda 9 pre vychovávateľov so stredoškolským vzdelaním.
..a vychovávatelia s prvým stupňom VŠ - bakalár v odbore vychovávateľstvo?
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Sabadka Pozri príspevok
Výnimky zostanú zachované, ale do platových tried budú zaradení podľa plnenia kvalifikačných predpokladov. Takže nemusí to byť práve súčasná 9-ka
V zákone 317/2009 Z.z. v § 61 je uvedené, že pedagogickému zamestnancovi zostane zachovaná výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania po celý čas výkonu pracovnej činnosti. Vychovávatelia so stredoškolským vzdelaním boli k 1.4.2002 zaradení do 9. platovej triedy. Do nižšej triedy byť zaradení nemôžu a do vyššej iba vtedy, ak dosiahnu vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa. Týmto zamestnancom je zbytočné si urobiť len vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa. Niet ich kam vyššie preradiť.
0 0
gerdusha gerdusha

gerdusha je offline (nepripojený) gerdusha

ahojte, kde by som tieto nove platove stupne mohla najst? velmi pekne dakujem za pripadnu odpoved.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

gerdusha Pozri príspevok
ahojte, kde by som tieto nove platove stupne mohla najst? velmi pekne dakujem za pripadnu odpoved.
Zatiaľ iba vypočítať v zmysle zákona. Myslím si, že MŠ SR vyvesí na svojej internetovej stránke pomôcku ,kde to bude prepočítané v zmysle zákona, tak ako to urobila k 1.1.
0 0
polka polka

polka je offline (nepripojený) polka

gerdusha Pozri príspevok
ahojte, kde by som tieto nove platove stupne mohla najst? velmi pekne dakujem za pripadnu odpoved.
Prikladám tabuľku platových taríf pedagog. a odbor. zamestnancov platných od 1.novembra 2009 zo Zákona č. 317/2009 o pedagogických a odborných zamestnancoch (strana 48), ktorý tiež prikladám a je dobré si ho preštudovať celý.
Naposledy upravil polka : 03.10.09 at 15:56 Dôvod: doplnenie strany
0 0
MartinaŠ MartinaŠ

MartinaŠ je offline (nepripojený) MartinaŠ

susann2 Pozri príspevok
V zákone 317/2009 Z.z. v § 61 je uvedené, že pedagogickému zamestnancovi zostane zachovaná výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania po celý čas výkonu pracovnej činnosti. Vychovávatelia so stredoškolským vzdelaním boli k 1.4.2002 zaradení do 9. platovej triedy. Do nižšej triedy byť zaradení nemôžu a do vyššej iba vtedy, ak dosiahnu vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa. Týmto zamestnancom je zbytočné si urobiť len vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa. Niet ich kam vyššie preradiť.
Prosím o odpoveď, ak sme špeciálna škola a mame teraz vychovávateľov so stredoškolským vzdelaním a rozširujúcim štúdium špec. pedagogiky v 9 PT, ako ich zaradím od 1.11.
Mne to vychádza na 8 PT, karierový stupeň samostatný vych. A
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

MartinaŠ Pozri príspevok
Prosím o odpoveď, ak sme špeciálna škola a mame teraz vychovávateľov so stredoškolským vzdelaním a rozširujúcim štúdium špec. pedagogiky v 9 PT, ako ich zaradím od 1.11.
Mne to vychádza na 8 PT, karierový stupeň samostatný vych. A
Vyčkaj, až budú vyjdené všetky potrebné vyhlášky a nariadenia. Pokiaľ sa stane, že bude niekto zaradený do nižšej triedy, jeho funkčný plat nesmie byť nižší ako pred 1.11.
0 0
Sal Sal

Sal je offline (nepripojený) Sal

žena
Na seminári v Trnave pani z MŠ p. Belešová /myslím že je to správne/ vysvetlila, že vychovávatelky do stredoškolským vzdelaním, ktoré boli doteraz v 9.tr. s odpočtom 5 rokov, od l.11.2009 musia ísť do v8. tr. + vrátiť odpočet rokov. Ak plat od l.ll.2009 bude nižší, zamestnávateľ je povinný im doplácať do výšky funkčného platu. Vyjadrite sa aj vy. Ďakujem
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Sal Pozri príspevok
Na seminári v Trnave pani z MŠ p. Belešová /myslím že je to správne/ vysvetlila, že vychovávatelky do stredoškolským vzdelaním, ktoré boli doteraz v 9.tr. s odpočtom 5 rokov, od l.11.2009 musia ísť do v8. tr. + vrátiť odpočet rokov. Ak plat od l.ll.2009 bude nižší, zamestnávateľ je povinný im doplácať do výšky funkčného platu. Vyjadrite sa aj vy. Ďakujem
Pozri si diskusiu školské kluby detí, tam je táto téma tiež rozoberaná. Keďže školiteľky sa nezhodli vo výklade zákona, bude nutné asi požiadať o písomné stanovisko MŠ SR.
0 0
Sal Sal

Sal je offline (nepripojený) Sal

žena
susann2 Pozri príspevok
V zákone 317/2009 Z.z. v § 61 je uvedené, že pedagogickému zamestnancovi zostane zachovaná výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania po celý čas výkonu pracovnej činnosti. Vychovávatelia so stredoškolským vzdelaním boli k 1.4.2002 zaradení do 9. platovej triedy. Do nižšej triedy byť zaradení nemôžu a do vyššej iba vtedy, ak dosiahnu vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa. Týmto zamestnancom je zbytočné si urobiť len vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa. Niet ich kam vyššie preradiť.
Ing.Belešová na seminári vysvetlila, že výnimka zachovania sa týka len učiteľov, vychovávateia so stredošk.vzdel. od 1.11.2009 do 8. tr. a vrátiť im odpočet rokov a ak im vyjde nižší plat, doplácať ôim do výšky funkčného platu, je to tak v prechodných ustanoveniach zákona. Dada
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Sal Pozri príspevok
Ing.Belešová na seminári vysvetlila, že výnimka zachovania sa týka len učiteľov, vychovávateia so stredošk.vzdel. od 1.11.2009 do 8. tr. a vrátiť im odpočet rokov a ak im vyjde nižší plat, doplácať ôim do výšky funkčného platu, je to tak v prechodných ustanoveniach zákona. Dada
V prechodných ustanoveniach ja slovo "učitelia" nevidím, píše sa tam len o pedagogických zamestnancoch. Odvolala sa na konkrétny § ?.
0 0
ala99 ala99

ala99 je offline (nepripojený) ala99

Alena
Nesúhlasím, vychovávateľky so stredoškolským vzdelaním budú v zmysle nového zákona preradené do 8. platovej triedy, ale s dodatkom, že sa im plat vyrovná na úroveň pred 1.11. 2009. Prax ostáva zachovaná ako doteraz, roky sa im vrátia k 31.12. 2009. Do 9. platovej triedy sú zaradené vychovávateľky, ktoré majú ukončené vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa-Bc. príslušného odboru, teda materáčky pre mat. školy a vychov. v šk. kluboch pre základné školy.
0 0
Jaro ban Jaro ban

Jaro ban je offline (nepripojený) Jaro ban

Ak máš 1 stupeň VŠ - Bc. máš síce 9 triedu, no nebude sa Ti odpočítavať 3 roky praxe.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

tu píšete,že vychovávatelia,majú byť zaradení do 9.triedy a do nižšej zaradený nemôžu byť, a ja mám odpracovaných 15 rokov u 1.zam., mám stredoškolské vzdelanie a som v 8 triede odkedy som nastúpila. Čo mám robiť?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
janamirka2 Pozri príspevok
tu píšete,že vychovávatelia,majú byť zaradení do 9.triedy a do nižšej zaradený nemôžu byť, a ja mám odpracovaných 15 rokov u 1.zam., mám stredoškolské vzdelanie a som v 8 triede odkedy som nastúpila. Čo mám robiť?
Už teraz nič nerobíš, pretože za 7 dní vstúpi do platnosti nový zákon a podľa zaradenia vychovávateľky so stredoškolským vzdelaním budú zaradené do 8. platovej triedy.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať