Zavrieť

Porady

Nové platové stupne

Chcela by som vedieť, čo znamenajú čísla 1. ,2. pri platových triedach novej stupnice od 1.11.2009??? To je len holý plat a kde je príplatok za odpracované roky???
Usporiadat
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Prosím Vás poraďte aj mne. Mám vychovávateľky:
1.vycho. má úplné stredoškolské vzdelanie poľnohospodárskeho smeru a urobené doplňujúce pedagogické štúdium - vychovávateľstvo (nemá VŠ vzdelanie) - 10 rokov praxe ako vychovávateľ - neviem či ju teraz zaradiť ako nekvalifikovaného alebo kvalifikovaného samostatného
2.vycho. má VŠ vzdelanie I. stupňa, odbor špeciálna pedagogika, do PP nastúpila v októbri, bez praxe - zaradila som ju ako nekvalifikovanú

Prosím poradiť, či som urobila správne.

Ďakujem.

Lucia
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Lucinka23 Pozri príspevok
Prosím Vás poraďte aj mne. Mám vychovávateľky:
1.vycho. má úplné stredoškolské vzdelanie poľnohospodárskeho smeru a urobené doplňujúce pedagogické štúdium - vychovávateľstvo (nemá VŠ vzdelanie) - 10 rokov praxe ako vychovávateľ - neviem či ju teraz zaradiť ako nekvalifikovaného alebo kvalifikovaného samostatného samostatná 8 PT
2.vycho. má VŠ vzdelanie I. stupňa, odbor špeciálna pedagogika, do PP nastúpila v októbri, bez praxe - zaradila som ju ako nekvalifikovanúzačínajúca 8PT

Prosím poradiť, či som urobila správne.

Ďakujem.

Lucia

Odpoveď v texte červeným
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Ďakujem veľmi pekne, dnes sa chystám robiť pracovníčky v materskej škole, dúfam, že keď budem opäť potrebovať poradiť, tak môžem napísať.

Lucia
0 0
malyklaun malyklaun

malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

Sabadka Pozri príspevok
od 1.11.2009 by si mal byť zaradený v 8 PT - karierový stupeň samostatný MOV bez odpočtu rokov.
Ahojte,

dostalo sa mi do ruk nariadenie vlady č. 423 zo 14. októbra 2009, ktoré upravuje zákon 341/2004
a tam sa píše, že nemali by ma preradzovať z 9. do 8., resp. že mi patrí 9. pl.tr.
ako to teraz je?
0 0
malyklaun malyklaun

malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

16. V prílohe č. 1 v časti 17. Školstvo a telovýchova
v 09. platovej triede sa pracovné činnosti vyžadujúce
úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad
ustanovený osobitným predpisom dopĺňajú
pracovnou činnosťou 05, ktorá znie:
„05 Výchovno-vzdelávacia činnosť vykonávaná pedagogickým
zamestnancom, ktorým je učiteľ materskej
školy, majster odbornej výchovy, vychovávateľ, tréner
športovej školy alebo tréner športovej triedy v škole,
v školskom zariadení, v špeciálnej škole, v špeciálnom
výchovnom zariadení, v zariadení sociálnych služieb,
v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej
kurately alebo v zariadení pre pracovnú rehabilitáciu
zaradený do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec
s prvou atestáciou.30b)“.

tolko píše v článku 1 v bode 16 to nariadenie
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
malyklaun Pozri príspevok
16. V prílohe č. 1 v časti 17. Školstvo a telovýchova
v 09. platovej triede sa pracovné činnosti vyžadujúce
úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad
ustanovený osobitným predpisom dopĺňajú
pracovnou činnosťou 05, ktorá znie:
„05 Výchovno-vzdelávacia činnosť vykonávaná pedagogickým
zamestnancom, ktorým je učiteľ materskej
školy, majster odbornej výchovy, vychovávateľ, tréner
športovej školy alebo tréner športovej triedy v škole,
v školskom zariadení, v špeciálnej škole, v špeciálnom
výchovnom zariadení, v zariadení sociálnych služieb,
v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej
kurately alebo v zariadení pre pracovnú rehabilitáciu
zaradený do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec
s prvou atestáciou.30b)“.toto sú dôležité slovíčka

tolko píše v článku 1 v bode 16 to nariadenie
Ano ak by si mal úplné stredoškolské vzdelanie a vykonanú I. atestáciu ( vyznačená v citácii červeným), tak by si zostal zaradený v 9PT, nakoľko ty a nie len ty, ale "zatiaľ" nik nemá úplné stredoškolské vzdelanie s I. atestáciou ( to bude len v budúcnosti, pretože to budeš môcť získať kontinuálnym vzdelávaním) takže musíš byť zaradený v kariérovom stupni samostatný MOV s úplným stredoškolským vzdelaním, ktorému príslúcha 8 PT. Samozrejme výška platu sa ti nemení ani po 1.11.2009 pretože sa ti bude dorovnávať do výšky pred 1.11.2009
0 0
malyklaun malyklaun

malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

aha... no priznám sa že ma to ani len nenapadlo, že tam bude niečo čo nemôže mať ešte nik... takže definitívne pedagogické minimum mi je teraz úplne na nič, akoby som ani nič nemal. A chuť robiť bakalára za veľa peňazí pri tak minimálnom rozdiele v plate...no neviem, ale ani neprináleží mi súdiť. Som rád, že aspoň plat mi nemôžu znížiť... len je smutné, že po odpracovaných rokoch ani zvýšiť. A so žiakmi je to čím ďalej ťažšie...ale to už asi iná téme.
ďaujem všetkým za rady (o:
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
malyklaun Pozri príspevok
aha... no priznám sa že ma to ani len nenapadlo, že tam bude niečo čo nemôže mať ešte nik... takže definitívne pedagogické minimum mi je teraz úplne na nič, akoby som ani nič nemal. A chuť robiť bakalára za veľa peňazí pri tak minimálnom rozdiele v plate...no neviem, ale ani neprináleží mi súdiť. Som rád, že aspoň plat mi nemôžu znížiť... len je smutné, že po odpracovaných rokoch ani zvýšiť. A so žiakmi je to čím ďalej ťažšie...ale to už asi iná téme.
ďaujem všetkým za rady (o:
No mýliš sa, pedagogické minimum je dôležité, pretože keby si ho nemal, tak si nekvalifikovaný a nemohol by si robiť vôbec to čo robíš teraz.
0 0
Ondrej29 Ondrej29

Ondrej29 je offline (nepripojený) Ondrej29

Ked sa mozem pripojiť aj ja do tejto diskusii ohladom zaradzovania vychovavateliek do platovych tried.
Do ktorej platovej triedy by mala byt zaradena vychovavateľka, ktora ma skoncene učiteľstvo pre 1.-4. ročník, titul Mgr. teda ma VŠ študium II. stupňa?
Vdaka
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ondrej29 Pozri príspevok
Ked sa mozem pripojiť aj ja do tejto diskusii ohladom zaradzovania vychovavateliek do platovych tried.
Do ktorej platovej triedy by mala byt zaradena vychovavateľka, ktora ma skoncene učiteľstvo pre 1.-4. ročník, titul Mgr. teda ma VŠ študium II. stupňa?
Vdaka
Záleží aj od praxe ak nastupovala len teraz od septembra tak je začínajúca a patrí jej platová trieda 9 ak nie tak platová trieda 10
0 0
Ondrej29 Ondrej29

Ondrej29 je offline (nepripojený) Ondrej29

Sabadka Pozri príspevok
Záleží aj od praxe ak nastupovala len teraz od septembra tak je začínajúca a patrí jej platová trieda 9 ak nie tak platová trieda 10
nenastupovala teraz, ma uz prax skoro 4 roky.
Ja by som ju zaradil tiez do 10. platovej triedy, len my bolo povedane, ze titul Mgr. a vystudovane ucitelstvo pre 1.-4. rocnik nie je kvalifikacia na vychovavatelku.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ondrej29 Pozri príspevok
nenastupovala teraz, ma uz prax skoro 4 roky.
Ja by som ju zaradil tiez do 10. platovej triedy, len my bolo povedane, ze titul Mgr. a vystudovane ucitelstvo pre 1.-4. rocnik nie je kvalifikacia na vychovavatelku.
Pozri si 437/2009 nájdeš to tam, spĺňa kvalifikáciu.
0 0
Ondrej29 Ondrej29

Ondrej29 je offline (nepripojený) Ondrej29

Sabadka Pozri príspevok
Pozri si 437/2009 nájdeš to tam, spĺňa kvalifikáciu.
Ano pozeral som to uz skor. Ja som to tiez tak pochopil. Konkretne 437/2009 časť XIII - Vychovavatel
Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov,
učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov alebo ich kombinácie

Je to ono?

Mne to bolo podane trosku inac. Mgr. a ucitelstvo pre I. stupen ZS by sa jej uznal ako kvalifikacia iba keby mala skoncenu strednu pedagogicku skolu. Takze by mala uplne stredne odborne vzdelanie a plus VŠ II. stupna. Vtedy by vraj mohla ist do 10.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ondrej29 Pozri príspevok
Ano pozeral som to uz skor. Ja som to tiez tak pochopil. Konkretne 437/2009 časť XIII - Vychovavatel
Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov,
učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov alebo ich kombinácie

Je to ono?

Mne to bolo podane trosku inac. Mgr. a ucitelstvo pre I. stupen ZS by sa jej uznal ako kvalifikacia iba keby mala skoncenu strednu pedagogicku skolu. Takze by mala uplne stredne odborne vzdelanie a plus VŠ II. stupna. Vtedy by vraj mohla ist do 10.
časť XIII - Vychovavatel
Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
bod 4. uvedené v častiach III. V. VII. a VIII (rozumej kvalifikácie uvedené v týchto článkoch sa považujú za splnenú kvalifikačnú požiadavku aj pre vychovávateľa)
a v časti III. je uvedené hneď pod bodom 1 . v študijnom odbore učiteľstvo pre 1.-4. ročník základnej školy.

Takže je spĺňa požiadavku kvalifikačných predpokladov podľa vyhlášky, má kvalifikáciu VŠ II. stupňa patrí jej 10 PT.
0 0
Ondrej29 Ondrej29

Ondrej29 je offline (nepripojený) Ondrej29

Sabadka Pozri príspevok
časť XIII - Vychovavatel
Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
bod 4. uvedené v častiach III. V. VII. a VIII (rozumej kvalifikácie uvedené v týchto článkoch sa považujú za splnenú kvalifikačnú požiadavku aj pre vychovávateľa)
a v časti III. je uvedené hneď pod bodom 1 . v študijnom odbore učiteľstvo pre 1.-4. ročník základnej školy.

Takže je spĺňa požiadavku kvalifikačných predpokladov podľa vyhlášky, má kvalifikáciu VŠ II. stupňa patrí jej 10 PT.
Tento bod som akosi prehliadol. Chyba nedosledneho citania.
Takze ju uplne spokojne mozem zaradit do 10 PT a co sa tyka karieroveho stupna ako samostatný pedagogický zamestnanec.

Srdecna vdaka
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ondrej29 Pozri príspevok
Tento bod som akosi prehliadol. Chyba nedosledneho citania.
Takze ju uplne spokojne mozem zaradit do 10 PT a co sa tyka karieroveho stupna ako samostatný pedagogický zamestnanec.

Srdecna vdaka
VŠ vzdelanie II. stupňa- samostatný pedagogický zamestnanec 10 PT. Priožím ti ešte sem aj takú pomocnú tabuľku na zaraďovanie, už som to sem prikladala do viacerých príspevkov ale nevadí, aby si to nemusel pracne hľadať prilepím ešte raz.
0 0
Ondrej29 Ondrej29

Ondrej29 je offline (nepripojený) Ondrej29

Sabadka Pozri príspevok
VŠ vzdelanie II. stupňa- samostatný pedagogický zamestnanec 10 PT. Priožím ti ešte sem aj takú pomocnú tabuľku na zaraďovanie, už som to sem prikladala do viacerých príspevkov ale nevadí, aby si to nemusel pracne hľadať prilepím ešte raz.
Vdaka, ja to vsetko pred sebou mam aj v tlacenej podobe. 317/2009, 423/2009, 437/2009, dokonca ja 341/2004 ale aktualne k 1.11.2009 aj tu tabulku na zaraďovanie.

Len som si potreboval overit vychovavatelku. Mne to vychadzalo na tu 10. PT ale kolegyna z inej skoly ma presviedcala o 9. PT

Este raz srdecna vdaka
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Ondrej29 Pozri príspevok
Vdaka, ja to vsetko pred sebou mam aj v tlacenej podobe. 317/2009, 423/2009, 437/2009, dokonca ja 341/2004 ale aktualne k 1.11.2009 aj tu tabulku na zaraďovanie.

Len som si potreboval overit vychovavatelku. Mne to vychadzalo na tu 10. PT ale kolegyna z inej skoly ma presviedcala o 9. PT

Este raz srdecna vdaka
Tak sa nedaj presvedčiť o opaku, keď vieš že máš pravdu, vieš ako sa hovorí "Kam nemôže čert, pošle kuriéra"
0 0
ATAN ATAN

ATAN je offline (nepripojený) ATAN

Prosím o radu, ak sa pedagogickému zamestnancovi zmenil od 1.11.2009 funkčný plat z dôvodu zmeny rozsahu vyučovacej povinnosti, vzťahuje sa naňho doplatok podľa §32 b? Ide o to, že doteraz boli zaradení ako učitelia športovej prípravy a od 1.11.2009 ako tréneri športovej školy, tým pádom sa im zmenil rozsah vyučovacej povinnosti.
0 0
Učiteľka ZŠ Učiteľka ZŠ

Učiteľka ZŠ je offline (nepripojený) Učiteľka ZŠ

Sabadka, chcela by som reagovať na tvoj príspevok v tejto téme na str.5 uvádzaš príklad, ako sa vypočítava zvýšený príplatok za triednictvo. Myslím si , že to nie je správny výpočet, pretože v novom zákone sa píše: "Ped.zamestnancovi, ktorý vykonáva činnosť triedneho učiteľa patrí príplatok za výkon špec.činnosti v sume 5 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, zvýšenej o 24 %.", Teda nie platová tarifa zvýšená o 24 %, iby tých 5 % sa zvyšuje. Presne takto to mám aj v novom platovom dekréte. (Ak sa mýlim a mám to vypočítané nesprávne, píšte, bola by som rada, ak by to bolo viac, ako nejaké smiešne 2 eurá.)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať