Zavrieť

Porady

Nové platové stupne

Chcela by som vedieť, čo znamenajú čísla 1. ,2. pri platových triedach novej stupnice od 1.11.2009??? To je len holý plat a kde je príplatok za odpracované roky???
Usporiadat
myshela myshela

myshela je offline (nepripojený) myshela

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, do akej plat. triedy patrím. Som absolventka VS II. stupen a nemám v týchto veciach jasno. Ak som vyštudovala špec. pedagogiku a nastúpim do špec. ZŠ na pozíciu vychovávateľ, do akej triedy patrím? Riaditel je povinný mi zaplatiť celú čiastku tabulk. platu i keď odrobenými hodinami nevyplním celý úväzok (pre skorý odchod detí zo ŠKD domov...)? vopred ďakujem za rady a odpoved!!!!
0 0
Zdenka1973 Zdenka1973

Zdenka1973 je offline (nepripojený) Zdenka1973

Prosím o odpoveď. Od roku 1997 som pedagogický zamestnanec. Pracujem ako učiteľka odborných predmetov, ale nie som kvalifikovaná, pretože som vyštudovala iný študijný odbor VŠ než sú predmety, ktoré učím. Keďže som spočiatku robila MOV, mám len DPŠ pre MOV. Vysokú školu som si urobila až potom. Vie mi niekto poradiť, v ktorej platovej triede by som mala byť zaradená? Pracujem na súkromnej strednej škole. Ďakujem
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Dobrý deň.
Potrebovala by som zistiť či som zaradená správne do platovej triedy č. 7. Pracujem ako ekonómka obecného úradu. Som jedná pracovníčka, takže sa starám o všetko čo sa týka papierovania a vybavenia na obecnom úrade. Mám ekonomické vzdelanie a 27 ročnú prax. Nemala by som byť zaradená do pl. č. 8 ? Pozerala som si zákon ale neviem či som zaradená správne.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

jankkam Pozri príspevok
Dobrý deň.
Potrebovala by som zistiť či som zaradená správne do platovej triedy č. 7. Pracujem ako ekonómka obecného úradu. Som jedná pracovníčka, takže sa starám o všetko čo sa týka papierovania a vybavenia na obecnom úrade. Mám ekonomické vzdelanie a 27 ročnú prax. Nemala by som byť zaradená do pl. č. 8 ? Pozerala som si zákon ale neviem či som zaradená správne.
Kto robí personálnu a mzdovú agendu na obci ?
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

túto agendu na obci vediem ja
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

jankkam Pozri príspevok
Dobrý deň.
Potrebovala by som zistiť či som zaradená správne do platovej triedy č. 7. Pracujem ako ekonómka obecného úradu. Som jedná pracovníčka, takže sa starám o všetko čo sa týka papierovania a vybavenia na obecnom úrade. Mám ekonomické vzdelanie a 27 ročnú prax. Nemala by som byť zaradená do pl. č. 8 ? Pozerala som si zákon ale neviem či som zaradená správne.
Ako ti odpovedať na tvoju otázku..... zrejme túto prácu si začala robiť len teraz, lebo z tvojich predchádzajúcich príspevkov je zrejmé,že máš ekonomické vzdelanie, asi vysokoškolské, teraz si učila ako učiteľka MŠ ?... asi je to správne, máš 27 ročnú prax /neviem v akom obore/.... Tvoje zaradenie do 8 PT .... vo verejnej správe sa zaraďuje do platových tried podľa katalógu pracovných činností, podľa najnáročnejšej práce, ktorú máš stanovenú v pracovnej náplni.. nájdi si ten katalóg a mrkni sa do katalógu pracovných činností.... ak si teraz začala s personalistikou vo verejnej správe, čo najrýchlejšie si naštuduj zákony, ktoré k tomu potrebuješ, zákon o verejnom záujme, zákon o odmeňovaní vo verejnom záujme, ak máte na obci pedagogických zamestnancov tak aj ďalšie zákony..... môžeš začať tým, že si skontroluješ správnosť svojho zatriedenia... držím palce..
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Ja som to písala za kamarátku, tak by som potrebovala poradiť. Tú prax 27 rokov má v tomto odbore stále robila ekonomiku, ale nie na OU.
0 0
Margaretka5 Margaretka5

Margaretka5 je offline (nepripojený) Margaretka5

Pekny den,
mam jednu prosbu o radu, tyka sa znovu vypoctu platoveho dekretu, lebo som asi prisla na chybu, lebo mi to nijako nevychadza. Prosim pekne o presne prepocitanie
K 1.1.2010:
Platova trieda 12
zapocitana prax 11 rokov

prac. uvazok 52%
triednictvo v 2 a viac. triedach 10% - pozn. bolo mi uznane 100%,
Vazene damy, Vy to viete polopatisticky vysvetlit aj ucitelovi ...
dakujem velmi pekne...
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Margaretka5 Pozri príspevok
Pekny den,
mam jednu prosbu o radu, tyka sa znovu vypoctu platoveho dekretu, lebo som asi prisla na chybu, lebo mi to nijako nevychadza. Prosim pekne o presne prepocitanie
K 1.1.2010:
Platova trieda 12
zapocitana prax 11 rokov

prac. uvazok 52%
triednictvo v 2 a viac. triedach 10% - pozn. bolo mi uznane 100%,
Vazene damy, Vy to viete polopatisticky vysvetlit aj ucitelovi ...
dakujem velmi pekne...
Poskytla si veľmi málo informácií na presné prepočítanie, pretože nepoznáme tvoj plat spred 1.11.2009 a zaradenie do pracovnej triedy ale pokúsim sa.

Počítam s pracovnou triedou 1
12 PT - 639 €
11 rokov prax-70,50€
príplatok za triednictvo v dvoch triedach - 79,50€
osobný príplatok nepočítam, lebo ho neuvádzaš
Tvoj funkčný plat od 1.1.2010 by teda mal byť -789 €
Nevieme aký si mala doplatok k platu podľa §32b (vyrovnanie platu spred 1.11.2009), ale určite ho máš od 1.1.2010 nižší ako si ho mala pred 1.1.2010, pretože sa zohľadňuje valorizácia. Aj keď od januára 2010 sa valorizovali platy , teda zvyšovali o 1%, tvoj plat sa nejak extra zvyšovať nebude kým sa ti nedorovná do tej výšky ako si ho mala pred 1. novembrom 2009. Teda lopatisticky povedané na platovom dekréte sa ti bude tarifný a zvýšený tarifný plat zvyšovať, doplatok k platu znižovať.
Reálne však dostaneš taký istý obnos ako si mala pred novembrom 2009. Tento stav bude trvať dovtedy, kým sa ti tieto dva platy nestretnú a plat podľa nového zaradenia neprevýši plat podľa starého zaradenia, až potom pocítiš aj v skutočnosti zvýšenie platu teda tú valorizáciu. Dúfam že som to napísala zrozumiteľne.
1 0
julia2 julia2

julia2 je offline (nepripojený) julia2

má dostať učiteľ preplatené triednictvo aj cez prázdniny???
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

julia2 Pozri príspevok
má dostať učiteľ preplatené triednictvo aj cez prázdniny???
Áno, školský rok končí 31.8.
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

a má dostať triednictvo aj vtedy, ak má dovolenku počas prázdnin
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

áno má
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankkam Pozri príspevok
a má dostať triednictvo aj vtedy, ak má dovolenku počas prázdnin
Učiteľom sa platové dekréty počas prázdniny neupravujú.Prázdniny nie sú dôvod na zmenu platu, má nárok na všetky príplatky tak ako počas školského roku. Príplatok za triednictvo sa odoberá len v tom prípade ak prestane činnosť triedneho učiteľa vykonávať. Lopatisticky povedané nadalej je triednym učiteľom len akurát čerpá dovolenku. To je tak isto ako s osobným príplatkom. Ty keď čerpáš dovolenku ani tebe nevystavujú nový platový dekrét a nezastavujú ti výplatu osobného príplatku počas dovolenky.
0 0
julia2 julia2

julia2 je offline (nepripojený) julia2

nemáš pravdu,, dali nás opäť do 8.pt.,,i keď je v zákone, že výnimka má byť zachovaná
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
julia2 Pozri príspevok
nemáš pravdu,, dali nás opäť do 8.pt.,,i keď je v zákone, že výnimka má byť zachovaná
Julka, neviem k akému príspevku si reagovala, teda kto a v čom nemá pravdu.

Ale výplata príplatku triedneho učiteľa počas prázdnin nemá nič spoločné s tým, že v zákone je zachovaná výnimka. Sú to dve diametrálne odlišné veci.


Ak si mala na mysli preradenie z 9 PT do 8PT tak ani tá nemá so zachovaním výnimky zo vzdelania nič spoločné, pretože v novembri 2009 sa menilo zaraďovanie pedagogických zamestnancov do platových tried. Podľa starého zákona ste boli zaradené do 9 PT nie preto, že ste mali výnimku zo vzdelania, ale preto lebo podľa katalógu pracovných činností Vás zaradili podľa Vami vykonávanej najnáročnejšej práce teda učiteľky MŠ a vychovávateľky patrili do 9PT. V novembri sa zmenil zákon a tak isto aj katalóg pracovných činností a zamestnancov zaraďujeme podľa získaného najvyššieho vzdelania a nie podľa náročnosti práce,preto tie, ktoré majú len stredoškolské vzdelanie sa ocitli v 8PT. Výnimka zo vzdelania sa vzťahovala na úplne iných učiteľov, nepatrili tam ani učiteľky MŠ ani vychovávateľky. Výnimka zo vzdelania sa dávala na základe vyhlášky 41/1996 § 10 ods. 6 a táto výnimka zostáva naďalej aj zachovaná ale len pre tých zamestnancov, ktorí spadali do tejto kategórie zamestnancov.

Nechcem sa opakovať, pretože túto problematiku sme už od novembra 2009 prelúskali xkrát avz každého konca. Jedným slovom uvedená výnimka neplatila a ani neplatí pre učiteľov MŠ a vychovávateľov. Ich zaradenie do 9PT nebolo na základe výnimky zo vzdelania.
Naposledy upravil Sabadka : 02.07.10 at 13:54
3 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Učiteľom sa platové dekréty počas prázdniny neupravujú.Prázdniny nie sú dôvod na zmenu platu, má nárok na všetky príplatky tak ako počas školského roku. Príplatok za triednictvo sa odoberá len v tom prípade ak prestane činnosť triedneho učiteľa vykonávať. Lopatisticky povedané nadalej je triednym učiteľom len akurát čerpá dovolenku. To je tak isto ako s osobným príplatkom. Ty keď čerpáš dovolenku ani tebe nevystavujú nový platový dekrét a nezastavujú ti výplatu osobného príplatku počas dovolenky.

Opýtam sa ťa Sabadka
Ked sa platy cez prázdniny neupravujú, tak asi ani nemame cakat na preradenie z jednej platovej triedy do druhej? ( ukončenie studia vysokej skoly)
Stane sa tak až v septembri?
Vdaka.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Darica Pozri príspevok
Učiteľom sa platové dekréty počas prázdniny neupravujú.Prázdniny nie sú dôvod na zmenu platu, má nárok na všetky príplatky tak ako počas školského roku. Príplatok za triednictvo sa odoberá len v tom prípade ak prestane činnosť triedneho učiteľa vykonávať. Lopatisticky povedané nadalej je triednym učiteľom len akurát čerpá dovolenku. To je tak isto ako s osobným príplatkom. Ty keď čerpáš dovolenku ani tebe nevystavujú nový platový dekrét a nezastavujú ti výplatu osobného príplatku počas dovolenky.

Opýtam sa ťa Sabadka
Ked sa platy cez prázdniny neupravujú, tak asi ani nemame cakat na preradenie z jednej platovej triedy do druhej? ( ukončenie studia vysokej skoly)
Stane sa tak až v septembri?
Vdaka.
Nie, to je zase iná vec. Nárok na zvýšenie platovej triedy máš hneď od ďalšieho dňa ako ten nárok vznikol. Napríklad ak si skončila školu 6. júla nárok na vyššiu platovú triedu máš už od 7. júla. V predošlom príspevku bola reč o odobratí príplatku za triednictvo počas prázdnin.
1 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Dakujem. Uvidim, ako to prebehne v realite.
0 0
zuzulik47 zuzulik47

zuzulik47 je offline (nepripojený) zuzulik47

Kde v zákone by som našla túto informáciu? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať