Zavrieť

Porady

Nové platové stupne

Chcela by som vedieť, čo znamenajú čísla 1. ,2. pri platových triedach novej stupnice od 1.11.2009??? To je len holý plat a kde je príplatok za odpracované roky???
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Reve Pozri príspevok
Ahojte,
chcela by som sa poradiť. Máme vychovávateľku, ktorá si úväzok vyplňa vyučovaním výchov a tak bola zaradená podľa najnáročnejšej práce do 9. a bolo jej odpočítané 5 rokov. Teraz, podľa nového patrí do 8-čky - tých 5 rokov sa jej znovu započítavá? logicky mi to ide ako áno, ale nie som si 100% istá a nikde som to nenašla napísané.
Ďakujem
renata
Od 1.11.2009 ju zaradíš do 8PT so započítanou praxou k 1.1.2009, roky, ktoré sa jej odpočítavali sa jej vrátia pri úprave platu k 1.1.2010.
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

Ďakujem,
potrebovala som sa uistiť, že robím správne. A mám ešte jednu prosbu. Potrebujem zaradiť riaditeľku MŠ - VS I.stupen /Bc/ a certifikát z dvojročeného štúdia Špeciálna pedagogika - možno to uznať ako I. atestáciu???? Čo sa považuje za I. atestáciU???
Prosím, pomôžte.
Veľmi pekne Ďakujem
renata
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Reve Pozri príspevok
Ďakujem,
potrebovala som sa uistiť, že robím správne. A mám ešte jednu prosbu. Potrebujem zaradiť riaditeľku MŠ - VS I.stupen /Bc/ a certifikát z dvojročeného štúdia Špeciálna pedagogika - možno to uznať ako I. atestáciu???? Čo sa považuje za I. atestáciU???
Prosím, pomôžte.
Veľmi pekne Ďakujem
renata
Nie. Aby ste mohli niekoho zaradiť od 1.11.2009 s 1. astestáciou, musí mať k uvedenému dátumu 1. kvalifikačnú škúšku alebo jej náhradu podľa vyhlášky 41/1996 § 9. To, ale bolo možné len pri VŠ vzdelaní II. stupňa.
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

Ahoj, takže ju nemôžem zaradiť do platovej triedy 10 - VŠ. I. stupna s I. atestáciou, ale len ako VŠ 1. stupňa samostatný - dobre som to pochopila???
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Reve Pozri príspevok
Ahoj, takže ju nemôžem zaradiť do platovej triedy 10 - VŠ. I. stupna s I. atestáciou, ale len ako VŠ 1. stupňa samostatný - dobre som to pochopila???
Ano pri učiteľoch MŠ je to VŠ I. stupňa samostatný 9 PT a je jedno, či je to učiteľka alebo riaditeľka, podľa nového sa zaraďuje na základe získaného vzdelania a nie na základe vykonávanej činnosti, za to že je riaditeľka bude dostávať príplatok za riadenie.
Naposledy upravil Sabadka : 09.12.09 at 13:39
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Chcela by som sa opýtať, kde by som mala písať na min. školstva ohľadne triedy keď mi nedali tú 9. Aký je postup aj adresa ešte som to nerobila tak neviem sa pohnúť.
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

Ďakujem a načo je potom stupeň vzdelania VŠ I: stupeň s atestáciou 10 platova trieda? Preto som bola v rozpakoch, nie preto, že ide o riaditeľku, ale to členenie ma doplietlo.... a keďže má to 2 ročné štúdium špeciána pedagogika, tak som rozmýšľala, aby som ju nezaradila nižšie ako má byť zaradená.
Veľmi pekne Ďakujem
skutočne si veľmi promptná a šikovná.
renata
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

janamirka2 Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, kde by som mala písať na min. školstva ohľadne triedy keď mi nedali tú 9. Aký je postup aj adresa ešte som to nerobila tak neviem sa pohnúť.
Ahoj,
9 máš ako USO s 1. atestáciou, VŠ I. stupňa samostatný, VŠ II. stupňa nekvalifikovaný a začínajúci.
Neviem, či som pomohla - ide o kategóriu učiteľ MŠ, vychovávateľ a MOV
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Reve Pozri príspevok
Ďakujem a načo je potom stupeň vzdelania VŠ I: stupeň s atestáciou 10 platova trieda?
renata
Ten ešte len bude, podľa starej vyhlášky I. kvalifikačnú alebo je náhradu si mohli robiť len tí, ktorí mali VŠ II. stupňa. Podľa novej vyhlášky o kontinuálnom vzdelávaní to už možné bude a preto je v tabuľkách zaradená už aj tento stupeň vzdelania.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Teraz podľa nového je to tak, ale ja som nemala 9. ani predtým, keď som mala nárok. Chcela by som vedieť či sa dá stým niečo robiť.
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Ahoj Sabadka
Píšem ako som sľúbila starosta mi nakoniec uznal MD celú ale len 2 roky mi zaplatí pričom moja MD trvala 2 roky a 206 dní do zamestnania so nastúpia 12.9.2008 a chcem si žiadať to doplatiť ale on mi chce doplatiť iba tie 2 roky lebo že vraj sa to započítava stále k 1. januáru a mne tam stále bude chýbať asi dva mesiace do tretieho roku
Neviem ako to mam napísať ale nemalo by to byť tak
12.9 2008 som nastúpila uznal by mi 2 roky a 206 dní – zaplatil za 2 roky
18.2 2009 by mi to už robilo 2 roky a 365 dní čo je 3 roky
neviem či to je tak ale k 1.1.ked sa bude prepočítavať plat tak nikdy mi nevyjde celí rok
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankkam Pozri príspevok
Ahoj Sabadka
Píšem ako som sľúbila starosta mi nakoniec uznal MD celú ale len 2 roky mi zaplatí pričom moja MD trvala 2 roky a 206 dní do zamestnania so nastúpia 12.9.2008 a chcem si žiadať to doplatiť ale on mi chce doplatiť iba tie 2 roky lebo že vraj sa to započítava stále k 1. januáru a mne tam stále bude chýbať asi dva mesiace do tretieho roku
Neviem ako to mam napísať ale nemalo by to byť tak
12.9 2008 som nastúpila uznal by mi 2 roky a 206 dní – zaplatil za 2 roky
18.2 2009 by mi to už robilo 2 roky a 365 dní čo je 3 roky
neviem či to je tak ale k 1.1.ked sa bude prepočítavať plat tak nikdy mi nevyjde celí rok
Správne ti to rátal. počítajme spolu
12.9.2008 si nastúpila mala si 2 roky 206 dní - zaplatil za 2 celé roky
Započítaná prax sa počíta vždy k 1.1. kalendárneho roku
teda k 1.1.2009 si mala odpracované 2 roky 206 dní + 111 dní (od 12.9.-31.12.2008 = 2 roky 317 dní - takže v roku 2009 ti platí za 2 celé roky
k 1.1.2010 budeš mať 2 roky 317 dní + 365 dní za rok 2009 = 3 roky 317 dní - v roku 2010 ti bude určený plat za 3 celé roky.
A tak je to správne, pretože platová tarifa sa zvyšuje vždy k 1.1. o 1% za každý odpracovaný celý rok až do 16 rokov a potom za každý rok o 0,5%.
A žiaľ je to tak aj u tých učiteľov, ktorým vyjde k 1.1. napríklad 5 rokov 364 dní, chýba im do 6 celých rokov 1 deň, tak im plat rátajú z 5 celých rokov a nie 6 tich. Je to smutné, ale zákon platí v takomto znení.V priebehu roka sa započítaná prax neprepočítava na celé roky, platia ti celý rok podľa toho, čo ti vyjde k 1.1.
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Vdaka tak si budem žiadať zaplatené za tie 2 roky, ale aspoň som dosiahla to čo som chcela
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankkam Pozri príspevok
Vdaka tak si budem žiadať zaplatené za tie 2 roky, ale aspoň som dosiahla to čo som chcela
držím palce
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Ahoj Sabadka
Potrebovala by som vedieť, že ak starosta prepustí kolegyňu ktorej končí zmluva 31.12 2009 a nikoho nebude mať namiesto nej a ja ostanem sama tak MŠ pôjde na poldennú prevádzku – majú vtedy deti nárok na celodennú stravu hlavne sa to týka soc.prípadov, dúfam že sa rodičia za to postavia.
Starosta sa nemôže zmieriť s tým že mne musel dať triedu 8 a kolegyni 9.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankkam Pozri príspevok
Ahoj Sabadka
Potrebovala by som vedieť, že ak starosta prepustí kolegyňu ktorej končí zmluva 31.12 2009 a nikoho nebude mať namiesto nej a ja ostanem sama tak MŠ pôjde na poldennú prevádzku – majú vtedy deti nárok na celodennú stravu hlavne sa to týka soc.prípadov, dúfam že sa rodičia za to postavia.
Starosta sa nemôže zmieriť s tým že mne musel dať triedu 8 a kolegyni 9.
Tak teraz túto otázku posúvam na niekoho iného, lebo ja ti odpoveď dať neviem, ale skús sa na to spýtať susann2, ona to bude určite vedieť
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Ahoj Sabadka
Potrebovala by som vedieť aký príplatok za riadenie má poberať riaditeľka MŠ zaradená do 9. platového stupňa.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankkam Pozri príspevok
Ahoj Sabadka
Potrebovala by som vedieť aký príplatok za riadenie má poberať riaditeľka MŠ zaradená do 9. platového stupňa.
V prílohe č. 6 zákona 553/2003 nájdeš tabuľku na % rozpätie pre príplatok za riadenie a počíta sa tým istým spôsobom ako príplatok triedneho učiteľa, teda platová trieda do ktorej je zaradená v tvojom prípade 9 PT navýšená o 24% a z tejto sumy príslušné % z tabuľky v prílohe č. 6 zákona 553/2003. Nepíšem ti konkrétne % pre to, lebo si ho musíš vybrať sama. Sú tam IV. stupne riadenia, a ešte je to rozdelené aj podľa počtu obyvateľov danej obce, ale % sa pohybujú v rozpätí od 3-40%, je na zriaďovateľovi aké určí %.
Naposledy upravil Sabadka : 19.12.09 at 09:46
0 0
jankkam jankkam

jankkam je offline (nepripojený) jankkam

Ahoj Sabadka
Obec má si 500 obyvateľov
môže mať riaditeľka príplatok za riadenie 5% a s najvýšením to činí 31 eur
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
jankkam Pozri príspevok
Ahoj Sabadka
Obec má si 500 obyvateľov
môže mať riaditeľka príplatok za riadenie 5% a s najvýšením to činí 31 eur
Ak škôlka nemá právnu subjektivitu a riaditeľka je zaradená do IV. stupňa riadenia tak môže. A ak má 9PT tak má aj vysokoškolské vzdelanie I. stupňa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať