Zavrieť

Porady

DPH a deň dodania

Ahojky!

Potrebovala by som jednu malú radu. Obdržali sme faktúru dňa 28.7.2005 s dátumom dodania 31.3.2005. Tovar potrebujem prefaktúrovať na investora. Chcem sa opýtať, aký mám dať ja dátum dodania? Ešte toho 31.3. či až vtedy,ked som obdržala faktúru 28.7.?
Ďakujem za rýchlo odpovede

Renka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Mám taký dojem, že pri refakturácii je dolezitý dátum ,kedy ty vystavís fakturu t.j.datum
    dodania. Pocula som to na skoleni. Dúfam, že to plati aj pre tovar, pre sluzby to plati
    isto. Pockajme na nazor ostatnych.

    anda je offline (nepripojený) anda

    anda
    Myslím si, ak bol naozaj dodaný tovar 31. 03. podľa zákona je povinnosť vystaviť faktúru do 15. dní. Prečo tam uvádzate taký veľký časový rozdiel. Nie je ešte možné dohodnúť sa na zmene dátumov vo faktúre. Treba viac info.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    babenko1
    Ahojky!

    Potrebovala by som jednu malú radu. Obdržali sme faktúru dňa 28.7.2005 s dátumom dodania 31.3.2005. Tovar potrebujem prefaktúrovať na investora. Chcem sa opýtať, aký mám dať ja dátum dodania? Ešte toho 31.3. či až vtedy,ked som obdržala faktúru 28.7.?
    Ďakujem za rýchlo odpovede

    Renka
    Ja si myslím, že tu môže byť veľký problém, ak nejde o "komisionársky vzťah". Ak dochádza k predaju tovaru ... dátum dodania je dátumom zdaniteľného plnenia. Ak ste tovar dodali (len ste o tom nevedeli ) tak v tom vidím dosť veľký problém. Iba ak takéto skutočnosti rieši zmluva s investorom ... ale pochybujem ... že sa to dá predpokladať.

    Možno by bolo riešením, keby si dodávku tovaru fakturovala ako súčasť stavebných prác ... ale podrobnosti neuvádzaš.

    gabik je offline (nepripojený) gabik

    gabik
    Chce to asi viac informácií. Určite máte s investorom nejakú zmluvu a v nej dohodnutý spôsob a rozsah fakturácie. Alebo nie?

    jana je offline (nepripojený) jana

    jana
    Ideš prefakturovať dodávku, a keď ti ju poslal 28.07. tak ju vtedy vyfakturuješ. Je to v zákone o DPH, teraz ma nenapadá §.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    To je firma, ktorá nám zasiela faktúry ako sa jej zachce (najlepšie tak raz na 3 mesiace za celé obdobie), takže ja sa dozviem o nejakej dodávke až vtedy, ked mi príde od nich faktúra.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    No Renka, ale to Tvoj problém nevyrieši. Bolo by dobré sa nejako dohodnúť ...

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ja viem, že to nerieši. Investor ten tovar dostal priamo, ale fakturácia musí ísť cez nás.. proste komplikejš jedna radosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.