Zavrieť

Porady

nakup kolkov-poradte mi

Ahojte chcela by som Vas poprosit o radu,tento rok ideme vymahat vela pohladavok cez sud a tak k zacatiu konania treba kolky ,ake by malo byt spravne uctovanie?

538/221,211-hned do nakladov?
alebo mam nakup kolkov zauctovat na pohladavku voci klientovi? 378/221,211?
sice nevieme ci vobec vymôzeme tieto pohladavky celkom alebo aspon v nejakej vyske ,keby som to nedavala do nakladov hned nakup kolkov kedy to dostanem do nakladov?alebo necham na 538/211 a ked vymozem tak v tom roku zase vymozenie za pohladavku za nakup kolkov dam 211,221/6..
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ja by som to účtovala trochu inak.
    Nákup kolkov 213/211,221
    a potom do spotreby 518/213

    Kto so mnou súhlasí?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    boitana
    Ahojte chcela by som Vas poprosit o radu,tento rok ideme vymahat vela pohladavok cez sud a tak k zacatiu konania treba kolky ,ake by malo byt spravne uctovanie?

    538/221,211-hned do nakladov?
    alebo mam nakup kolkov zauctovat na pohladavku voci klientovi? 378/221,211?
    sice nevieme ci vobec vymôzeme tieto pohladavky celkom alebo aspon v nejakej vyske ,keby som to nedavala do nakladov hned nakup kolkov kedy to dostanem do nakladov?alebo necham na 538/211 a ked vymozem tak v tom roku zase vymozenie za pohladavku za nakup kolkov dam 211,221/6..
    dakujem
    Je to súdny poplatok a ten patrí na 538

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    boitana
    alebo mam nakup kolkov zauctovat na pohladavku voci klientovi? 378/221,211?
    Toto by platilo, keby si bol napr. advokátska kancelária a hradila by si kolky za klienta ... (pre účely DPH sa to nazýva tzv. prechodná položka).

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Použitie účtu 213 alebo 538 závisí od časovej súvislosti výdavku z účtovným nákladom.

    Ak kupuješ kolky, ktoré okamžite použiješ na úhradu súdneho poplatku, nie je potrebné použiť účet 213, lebo sa jedná o priamu spotrebu.

    Ak však kupuješ kolky do zásoby a následne z toho v budúcnosti hradíš súdne poplatky, vtedy je správne účtovať na 213 a do spotreby t.j. na účet 538 účtovať v čase podania súdneho návrhu.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ak nakupujete kolky, značíte si do nejakej knihy na čo to použijete?My sme malá firma a nákupy účtujeme na 538 a nikde sa to neznačí, na čo to bolo použité, je to chyba?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzana
    Ak nakupujete kolky, značíte si do nejakej knihy na čo to použijete?My sme malá firma a nákupy účtujeme na 538 a nikde sa to neznačí, na čo to bolo použité, je to chyba?
    Stačí ak na doklad napíšeš dôvod použitia kolkov(napr.potvrd.DU,výpis z RT...)
    Mária M

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Náklad, vynaložený na kolky je potrebné pri kontrole zdôvodniť, na aký účel boli kupované. Preto je potrebné k dokladu o nákupe kolkov, pokiaľ ich nekupuješ ako ceninu a dávaš na účet 213 ale priamo na účet nákladov, napísať, na aký účel boli kupené. - Napríklad prepis osobného auta, zmena v obch. registri, a pod.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anto
    Náklad, vynaložený na kolky je potrebné pri kontrole zdôvodniť, na aký účel boli kupované. Preto je potrebné k dokladu o nákupe kolkov, pokiaľ ich nekupuješ ako ceninu a dávaš na účet 213 ale priamo na účet nákladov, napísať, na aký účel boli kupené. - Napríklad prepis osobného auta, zmena v obch. registri, a pod.
    Vstupuješ do mojich myšlienok. A ešte k tomu v rovnakom čase príspevkov.:p
    Mária M

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Súhlasím, ale také schopnosti nemám, len sme v rovnaký čas čítali tento príspevok. Asi by to bolo skvelé, keby som ti mohol čítať myšlenky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anto
    Súhlasím, ale také schopnosti nemám, len sme v rovnaký čas čítali tento príspevok. Asi by to bolo skvelé, keby som ti mohol čítať myšlenky.
    Neviem, neviem, ale moje myšlienky si nedám.:p
    Mária M

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    anto
    Náklad, vynaložený na kolky je potrebné pri kontrole zdôvodniť, na aký účel boli kupované. Preto je potrebné k dokladu o nákupe kolkov, pokiaľ ich nekupuješ ako ceninu a dávaš na účet 213 ale priamo na účet nákladov, napísať, na aký účel boli kupené. - Napríklad prepis osobného auta, zmena v obch. registri, a pod.
    Aj moja firma má medzi dokladmi nákup kolkov - musím priložiť vysvetlenie ku každej položke - na aký účel boli kolky kúpené?

    Stačí poznámka - alebo treba doložiť kópiu dokladov - kde boli použité?
    Ďakujem

    *Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

    Znovuzrodený z popola. *Fénix
    Začínam s JÚ , klientovi,ktorý nakupuje kolky a pri vykonaní určitej služby tieto vyfakturuje objednávateľovi služby.
    Potvrďte mi môj názor: nemôže ich účtovať do réžie ,ak ich vyfakturuje objednávateľovi . Alebo sa mýlim?
    V účte za min. rok má všetky kolky účtované ako VOZD-réžia.
    Ďakujem za Vaše pripomienky.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    *Fénix
    Začínam s JÚ , klientovi,ktorý nakupuje kolky a pri vykonaní určitej služby tieto vyfakturuje objednávateľovi služby.
    Potvrďte mi môj názor: nemôže ich účtovať do réžie ,ak ich vyfakturuje objednávateľovi . Alebo sa mýlim?
    V účte za min. rok má všetky kolky účtované ako VOZD-réžia.
    Ďakujem za Vaše pripomienky.
    Ak mám príjem za kolky ako POZD tak je to O.K.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.