Zavrieť

Porady

Nákup tovaru z Poľska

Ahoj porada, mám problém, som v tomto nová. Podnikateľ nakúpil tovar v Poľsku v zlotých a fa zaplatil v hotovosti. Fa je uvedená bez DPH. Poraďte mi prosím, čo mám s tým robiť a ako to zaúčtovať.Poprosila by som keby ste mi niekto rozpísali celý postup.A ešte nákup z Čiech, fa obsahuje IČ DPH odberateľa aj dodávateľa, na fa je uvedená suma bez DPH ale určitú časť mu vrátili(asi 5%), vedeli by ste mi ešte aj v tomto poradiť? Ďakujem za Vaše odpovede.
Naposledy upravil Siska : 12.07.05 at 17:43 Dôvod: Rozšírenie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Siska
    Ahoj porada, mám problém, som v tomto nová. Podnikateľ nakúpil tovar v Poľsku v zlotých a fa zaplatil v hotovosti. Fa je uvedená bez DPH. Poraďte mi prosím, čo mám s tým robiť a ako to zaúčtovať. Ďakujem za Vaše odpovede.
    Na tej faktúre musí byť uvedené IČ DPH dodávateľa, aj IČ DPH tvoje. Ty si tovar samozdaníš, úhradu faktúry zaúčtuješ cez valutovú pokladňu. Urobíš príjemku tovaru na sklad prepočtom na kurz zlotého, zaúčtuješ. Čo ešte potrebuješ vedieť?

    Siska je offline (nepripojený) Siska

    Siska
    Na faktúre je uvedená IĆ DPH dodávateľa aj IČ DPH odberateľa. Napísala si, že si tovar samozdaním, to znamená, že do DP do r.04 základ dane, r.02 daň a potom na r. 16 odpočítam daň? Kedy mám nárok a kedy nemám nárok na odpočet. Ďalej mi neviem ako zaúčtovať túto fa do peňažného denníka? Ďakujem za tvoju odpoveď.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Siska
    Na faktúre je uvedená IĆ DPH dodávateľa aj IČ DPH odberateľa. Napísala si, že si tovar samozdaním, to znamená, že do DP do r.04 základ dane, r.02 daň a potom na r. 16 odpočítam daň? Kedy mám nárok a kedy nemám nárok na odpočet. Ďalej mi neviem ako zaúčtovať túto fa do peňažného denníka? Ďakujem za tvoju odpoveď.
    Faktúra sa ti do peňažného denníka nedostane, iba úhradená suma. Faktúru sa ti objaví len v knihe záväzkov.

    Nákup tovaru z Poľska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.