Zavrieť

Porady

výpočet dph

Ahojte, potrebovala by som surne poradit. Prijmeme fakturu z Irska, IR platca DPH, za elektronicky dodavane sluzby. sme platca DPH. faktura nam pride bez DPH, my mame povinnost uplatnit DPH v SR. ale mam dilemu z akej sumy vypocitat DPH. Mam nabalit na fakturovanu sumu este DPH, alebo z tejto fakturovanej sumu vyclenit DPH a zaklad? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jankake
    Ahojte, potrebovala by som surne poradit. Prijmeme fakturu z Irska, IR platca DPH, za elektronicky dodavane sluzby. sme platca DPH. faktura nam pride bez DPH, my mame povinnost uplatnit DPH v SR. ale mam dilemu z akej sumy vypocitat DPH. Mam nabalit na fakturovanu sumu este DPH, alebo z tejto fakturovanej sumu vyclenit DPH a zaklad? Dakujem.
    No, ak je fa bez DPH, tak k nej treba vypočítať 19%. Túto daň treba uhradiť DU, ak je nárok na jej odpočítanie tak si odpočítať od svojich zdanit.plnení.

    Jankake je offline (nepripojený) Jankake

    Jankake
    Len ci som pochopila spravne,...napr. pride fakturka na 2000sk, ja k tomu este pridam 19% tj. 380 sk a tych 380sk si uplatnim na dph? Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jankake
    Len ci som pochopila spravne,...napr. pride fakturka na 2000sk, ja k tomu este pridam 19% tj. 380 sk a tych 380sk si uplatnim na dph? Dakujem.
    Ak máte nárok na 100% odpočet,teda nepočítate koeficient tak áno. Ale fa zo zahraničia je vystavená v cudzej mene!
    príjemný deň

    Jankake je offline (nepripojený) Jankake

    Jankake
    Nie je. Je uvadzana uz v SKK. To je taka specialitka internetovych marketingovych spolocnosti typu Google. Oni uz maju vopred definovane poplatky v mene, v ktorej prebieha platba a pre ktoru krajinu sa fakturuje, ale pre Europu je registrovana cez Irsko. Takze je to v Skk. to nie je problem. dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jankake
    Nie je. Je uvadzana uz v SKK. To je taka specialitka internetovych marketingovych spolocnosti typu Google. Oni uz maju vopred definovane poplatky v mene, v ktorej prebieha platba a pre ktoru krajinu sa fakturuje, ale pre Europu je registrovana cez Irsko. Takze je to v Skk. to nie je problem. dakujem.
    Ak je to tak, tak už isto je prepočítaná na SK kurzom cudzej meny, potom si ušetrená prepočítania. Aj tak še dá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.