Zavrieť

Porady

Vykaz do SP elektronicky uz od 9 zamestnancov

draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva 9 a viac zamestnancov je povinný od 1. októbra 2005 predkladať miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne mesačný výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie elektronickou formou.
Znamená to, že v októbri sú zamestnávatelia povinní predložiť výkaz v elektronickej forme prvýkrát za mesiac september 2005.
Rozhodla o tom Rada riaditeľov Sociálnej poisťovne na svojom rokovaní dňa 21. septembra 2005 v súlade s § 231 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
nebojte sa toho, je to super!!!!
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Prosím Vás, podarilo sa už niekomu z Vás poslať elektronicky výkaz do ZP Dôvera? Ozvite sa, prosím.....
0 0
Januš Januš

Januš je offline (nepripojený) Januš

Je to fakt super, hneď po spracovaní miezd tam odošlem xml súbor a hotovo. Najprv mi síce dali zlý postup prihlasovania a týždeň som si myslela, že to asi dlho trvá, kým Vám to sprístupnia, ale potom mi to bolo čudné tak som sa im ozvala, ospravedlnili sa a už je všetko OK, len pozor tý čo zamestnávate ZŤP pri vpisovaní údajov do programu treba zafajknúť, že neplatí IP lebo ja ich mám 13 a predchádzajúci mzdár to ignoroval, a mohla som sa čudovať čo mi tam vyhadzuje chybu. Ale asi to závisí aj od programu, mne nestačí napísať, že majú pokles o 7O %, musím to úplne podrobne. Neviem či mi niekto rozumie, či má dakto ZŤP. Ale už to asi zamotávam. Ale inak 100% a hlavne jednoduchá záležitosť.
Ozaj nemáte niekto mailovú adresu na MPSVAR, mám problém z manželovou mzdárkou neustále robí chybu a tvári sa ako majster sveta a nedá si povedať, ja to síce robím nejakých 6 rokov, ale má to písomne aj od 25 ročnej praxe, ale nie, len si číta zákon a nechápe podstatu. Ďakujem a pekný deň!
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
sway
nebojte sa toho, je to super!!!!
Zas mi tam dalo súhlasím, namiesto cituj.

Takže podľa mňa to až tak super nie je, nakoľko mi to skomplikuje život a to v súvislosti so zákonom na ochranu osobných údajov a vypracovaním bezpečnostného projektu!
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ja som veľmi spokojná so zasielaním súborov elektronickou formou, ale do ZP Dôvera mi to jednoducho neberie a neviem prísť na chybu. Apollo a Spoločná ZP idú ako po masle.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

petra:-)
Zas mi tam dalo súhlasím, namiesto cituj.

Takže podľa mňa to až tak super nie je, nakoľko mi to skomplikuje život a to v súvislosti so zákonom na ochranu osobných údajov a vypracovaním bezpečnostného projektu!
Ja to robím tak, že súbory miezd mám na USB kľúči, keď ich spracovávam odpojím internet /akože/ ale je pravda, že výkazy posielané elektronicky nahadzujem manuálne.
Ale nevadí mi to - je to dobré.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Veď ja to tak aj plánujem takto nejako robiť, že si výkazy nahrám na disketu a odošlem ich z PC pripojeného na i-net. Akurát je to pre mňa práca navyše.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
sway
nebojte sa toho, je to super!!!!
je to super, pokiaľ nie je tlaková výš alebo níž, ak neprší, ak nie je teplo, a po včerajších skúsenostiach, ak majú elektrinu....
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

karkulka zauč ma dotých tajov ja mam síce všade už len po 4 zamestnancoch ale neviem neviem ak sa to pomení čo budem robiť .. asik behať s USB klúčmi
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Je to super to áno

ale:
1. tak či tak musíte posielať prvú stranu vytlačenú podpísanú (opečiatkovanú) poštou
2. registrácia zamestnancov stále stále nefunguje
3. v sezóne to je otravne pomalé, prípadne nefunkčné

K bodu č.1 - predstavte si že internet banking (ten slovenský je tiež dosť slabý) znamená, že vyplníte príkaz na internete, odošlete, vytlačíte a potom prinesiete do banky :-))))
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Dobre Richard, ale musím oponovať :takým čo majú 99 ľudí to isto pomôže - ber si vyplňovanie príloh ! - tá prvá strana je len malina.....
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
riško, predstav si že nesieš dod banky príkaz na úhradu a tam svieti veľké NEAKCEPTOVANÝ....alebo NEODOSLANÝ NA SPRACOVANIE....
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
McMarti
karkulka zauč ma dotých tajov ja mam síce všade už len po 4 zamestnancoch ale neviem neviem ak sa to pomení čo budem robiť .. asik behať s USB klúčmi
jáj, moja to neni enem tak...to si musíš najprv z ich stránky/pokiaľ samozrejme práve funguje/ stiahnuť papiere k registrácii...tie vyplníš, pridáš si k tomu už asi 150.krát na sociálku odovzdanú kópiu z registra /veď vieš koľko je tam ešte dverí ktoré tvoju kópiu nemajú?/ nacválaš v úradných hodinách /tj.najneskôr do 14.oo
hod/ na záhradnícku, pištolnícky cerberus ťa pošle na 4.poschodie a tam zistíš, že ich tlačivo stiahnuté z ich stránky podpísané originál šéfom nestačí, že máš mať to isté rukou napísané splnomocnenie...ak to všetko prežiješ bez ujmy na psychike tak vyfasuješ grid kartu a potom len začne zábava...mám ešte pokračovať?...ale nie...pokračovanie zajtra...
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

karkulka
...pokračovanie zajtra...
"Potešila" si ma so svojím sladkým úvodom. Mňa to zatial obchádzalo a jedna firma do toho spadá určite, dve neviem. Do počtu zamestnancov pre tieto účely sa berú aj dohodisti?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

STRELEC
"Potešila" si ma so svojím sladkým úvodom. Mňa to zatial obchádzalo a jedna firma do toho spadá určite, dve neviem. Do počtu zamestnancov pre tieto účely sa berú aj dohodisti?
Za dohody neodvádzaš odvody do zdravotnej poisťovne.
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

A co urobim ked nemam v praci internet? Moj sef odmieta. No snad nebudem prenasat pracu domov a posielat mu to z mojho domaceho pocitaca. Je povinny si zaviest internet ? Ja by som to uvitala ale nieviem cim ho donutit dat mi internet v praci.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Zita4
Za dohody neodvádzaš odvody do zdravotnej poisťovne.
Zita4..tu sa hovorí o odvodoch do SP a nie ZP!! Asi si to prehliadla.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

STRELEC
"Potešila" si ma so svojím sladkým úvodom. Mňa to zatial obchádzalo a jedna firma do toho spadá určite, dve neviem. Do počtu zamestnancov pre tieto účely sa berú aj dohodisti?
Áno, do tohto počtu sa rátajú aj dohodári /ÚP/.Karkulka "jednoducho nemáš chybu".
Ono to nie je také hrozné. Zober splnomocnenie, ŽL kópiu /ale aj originál - oni si to overia/, zaregistrujú ťa, vyfasuješ GRID-ku a máš to /ja som tam tvrdla asi hodinu - systém nešiel/.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

VieraM
A co urobim ked nemam v praci internet? Moj sef odmieta. No snad nebudem prenasat pracu domov a posielat mu to z mojho domaceho pocitaca. Je povinny si zaviest internet ? Ja by som to uvitala ale nieviem cim ho donutit dat mi internet v praci.
Elektronicky je elektronicky. Šak nech si to šéf vyrieši
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
sway
Dobre Richard, ale musím oponovať :takým čo majú 99 ľudí to isto pomôže - ber si vyplňovanie príloh ! - tá prvá strana je len malina.....
Takí, čo majú 99 zamestnancov majú určite program, ktorý im to vypisuje a môžu to z diskety poslať.

Ale karkulka a Richard majú pravdu!! Sociálna poisťovňa je taká nespoľahlivá, že aj pracovníci v nej sú ako na návšteve.. všetkému sa čudujú....nehovorím, že všetci, ale tí s ktorými my prichádzame do kontaktu určite!!

A o tom elektronickom posielaní výkazov má aj Jožko Mihál svoje skúsenosti.
Určite by o tom vedel napísať zaujímavú knihu Jožko že mám pravdu?

Hela
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať