Zavrieť

Porady

Vykaz do SP elektronicky uz od 9 zamestnancov

draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva 9 a viac zamestnancov je povinný od 1. októbra 2005 predkladať miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne mesačný výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie elektronickou formou.
Znamená to, že v októbri sú zamestnávatelia povinní predložiť výkaz v elektronickej forme prvýkrát za mesiac september 2005.
Rozhodla o tom Rada riaditeľov Sociálnej poisťovne na svojom rokovaní dňa 21. septembra 2005 v súlade s § 231 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.
Usporiadat
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

sway
Strelec veď si vygenerované súbory daj na USB klúč, alebo neviem či sa to zmestí na disketu a odošli to od seba - nezabudni na kódy !!!
Vďaka. Robíme mzdy a personalistiku pre viaceré firmy. Multi-sieť-verzia. Malé, pravidelné, "optické" mzdy - aj len po nete. Skoro grátis.
Výstupy by som mal na jednom mieste (aj s netom). Prístupový kód idem teraz na soc. poriešiť. Ak je potrebný za každú firmu zvlášť - mám plné moci a pečiatky. ... a uvidím.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ucetni_fantozzi
Posielať z internetovej kaviarne ?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To je hadam len zly vtip! To rovno mozem osobne udaje zamestnancov rozdavat ako letaky nahodnym chodcom na Obchodnej ulici!!!!! Toto povazujem zo strany socialky za maximalne trufale!!!!!

Prepacte za tento emocionalny prejav a pravdepodobne balancovanie na hraniciach Etikety Porady, ale naozaj v tomto ohlade nemozem inak!!!!!
ja tomu až tak nerozumiem, z tých vygenerovaných súborov sa dajú vypáčiť tak ľahko údaje? - som SW analfabet....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ormika
Ten vtip som myslela v úvodzovkách. Fakt je to smutné. Sami nevedia čo majú robiť. A to už chcú výkazy za september!
Veľmi dobre som rozumela tomu, čo si napísala. Najsmutnejšie na tom je,že keď som posielala výkazy elektronicky za august v septembri, zistila som, že tie predchádzajúce nemajú spracované. Des a hrôza! Ideme ich pokutovať?!!
Mária M
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ormika
Poviem vám vtip. Práve kolegyňa volala do soc. poisťovne ohľadom tohto posielania výkazov a oni tam vôbec nič nevedia! Tak ďakovali, že sme ich na to upozornili. Jedná sa o Trnavu.
Toto je ukážkový obraz SP. Pravá ruka nevie, čo robí ľavá.
Ale fakt ma to neteší!! Je to smutné

Hela
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Práve o posielaní výkazov vraveli na rádiu EXPRES, tak dúfam, že to počúvajú aj v Soc. poisťovni.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

ucetni_fantozzi
Posielať z internetovej kaviarne ?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To je hadam len zly vtip! To rovno mozem osobne udaje zamestnancov rozdavat ako letaky nahodnym chodcom na Obchodnej ulici!!!!! Toto povazujem zo strany socialky za maximalne trufale!!!!!

Prepacte za tento emocionalny prejav a pravdepodobne balancovanie na hraniciach Etikety Porady, ale naozaj v tomto ohlade nemozem inak!!!!!
No čo fantozzi, tak zoberieš agendu pod pazuchu, rozložíš sa v internetovej kaviarni, popozeráš po teenageroch zľava zprava, oni po tebe... a budeš pracovať tam
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

pyton
No čo fantozzi, tak zoberieš agendu pod pazuchu, rozložíš sa v internetovej kaviarni, popozeráš po teenageroch zľava zprava, oni po tebe... a budeš pracovať tam
vies ja nastastie mam prostriedky, ako to zvladnut aj s tepla vlastnej kancelarie... ale to konstatovanie socialnej, ze vsak mozte ist do kaviarne ma riadne rozculilo. a stavim sa, ze su tisice zamestnavatelov nad 9 ludi, ktori jednoducho pripojku na net, pripadne ani len pc nemaju...
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
ahojte, chcela by som sa s vami ohladne tohoto poradit ako postupovat. Mame nad 9 zamestnancov , ale mzdy robim ručne. Kam mám ísť sa zaregistrovať ? A aký bude postup ? Som ohľadne tohoto úplný novačik , tak mi to prosím vysvetlite polopatisticky. Vopred ďakujem. kacena
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

kacena
ahojte, chcela by som sa s vami ohladne tohoto poradit ako postupovat. Mame nad 9 zamestnancov , ale mzdy robim ručne. Kam mám ísť sa zaregistrovať ? A aký bude postup ? Som ohľadne tohoto úplný novačik , tak mi to prosím vysvetlite polopatisticky. Vopred ďakujem. kacena
Pozri príspevky č. 14 a 19. Ak ti bude potom niečo nejasné, pýtaj sa.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Takže pochopila som nasledovné :
- vytlacim si registracne papiere
- zoberiem ŽL , kópia + originál
- splnomocnenie / len mi ešte napíšte , aké to má byť splnomocnenie , k zastupovaniu firmy ? musí byť aj overené od notára ?/

a vydám sa na výlet do sociálnej poisťovne .....

dostanem nejakú GRID kartu a čo s ňou potom. Ako dostanem tie moje výkazy , ktoré vypisujem ručne na internet ? sú tam nato nejaké predlohy , kde sa údaje vpisujú ?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Splnomocňujem xy k zaregistrovaniu ............. a prevzatie GRID karty - asi tak to odo mňa chceli - bez overenia u notára.
Pozor - treba si zobrať aj pečiatku.
Dostaneš tam všetky potrebné informácie - nabehneš na stránku soc. poisťovne - podatelňa a môžeš to tam vpisovať aj manuálne /ono ťa to tam pekne navedie/. Pri odosielani výkazu na spracovanie bude od teba systém vyžadovať overenie údajov z GRID karty. A je to....
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

chcem sa opytat na Vase skusenosti -- nasa firma posiela elektronicke vykazy od 01/2005 doteraz -- na vsetkych to zamrzlo v polohe "akceptovany" v stlpci Akcept. a "odoslany na spracovanie" v stlpci Sprac. ---- je potom este nejaka dalsia hlaska, alebo to je uz vsjo?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

dvd
chcem sa opytat na Vase skusenosti -- nasa firma posiela elektronicke vykazy od 01/2005 doteraz -- na vsetkych to zamrzlo v polohe "akceptovany" v stlpci Akcept. a "odoslany na spracovanie" v stlpci Sprac. ---- je potom este nejaka dalsia hlaska, alebo to je uz vsjo?
Tak,tak...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aktuálne info z košickej pobočky: 1x splnomocnenie, 2x vyhlásenie zamestnávateľa, pečiatku netreba sebou nosiť ani ďalšie doklady ,pokiaľ je firma už registrovaná ako zamestnávateľ.
Naposledy upravil Paula : 23.09.05 at 09:13
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Paula
Aktuálne info z košickej pobočky: 1x splnomocnenie, 2x prehlásenie zamestnávateľa, pečiatku netreba sebou nosiť ani ďalšie doklady ,pokiaľ je firma už registrovaná ako zamestnávateľ.
Prepáč že sa pýtam , ale to prehlásenie , to je vlastne čo ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

kacena
Prepáč že sa pýtam , ale to prehlásenie , to je vlastne čo ?
Ospravedlňujem sa, opravila som chybu v texte. Ide o vyhlásenie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Paula
Aktuálne info z košickej pobočky: 1x splnomocnenie, 2x vyhlásenie zamestnávateľa, pečiatku netreba sebou nosiť ani ďalšie doklady ,pokiaľ je firma už registrovaná ako zamestnávateľ.
Opravujem a dopĺňam: namiesto kópie výpisu z OR stačí predložiť výpis z internetu, ktorého správnosť podpíše konateľ.
Dúfam, že mi túto informáciu podanú v piatok nepoprú v pondelok. Podám hlásenie o výsledku.
Naposledy upravil Paula : 24.09.05 at 07:31
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
V 6/2005 som bola na sociálke, nech mi dajú tlačivá na vyplňovanie mesačných výkazov a rovno sa ma spýtali, či to nechcem posielať elektronicky. Vtedy sme ešte mali len pár dohodárov. Išli sme do jednej kancelárie, kde sa to vybavuje a o pár minút to bolo vybavené. Ide dokonca o pobočku v KE. Ale vtedy ešte nebol taký nával ako bude teraz.

Ja som celkom rada, lebo robím mzdy ručne a tak si mám s čím skontrolovať, či som sa pri výpočte odvodov nesekla . Teraz, keď už máme zamestnancov na pracovný pomer sa mi to celkom zíde.

Prvá strana aj príloha je už skoro vyplnená (aj údaje o zamestnávateľovi aj rodné čísla zamestnancov), stačí len vyplniť vymeriavací základ a je to celé hotové.

Len teraz neviem. To budeme musieť mať všetci vypracované bezpečnostné projekty? Ako tu už bolo spomínané, neviem si predstaviť, ako sa uplatní zákon o ochrane osobných údajov, keď radia odosielať výkazy v internetovej kaviarni.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Práve hovorili na exprese, že je možné požiadať o výnimku, ale len dočasne.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Paula
Opravujem a dopĺňam: namiesto kópie výpisu z OR stačí predložiť výpis z internetu, ktorého správnosť podpíše konateľ.
hat, košice sú asi iná republika ...nech žijú byrokrati zo záhradníckej
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať