Zavrieť

Porady

Vykaz do SP elektronicky uz od 9 zamestnancov

draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva 9 a viac zamestnancov je povinný od 1. októbra 2005 predkladať miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne mesačný výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie elektronickou formou.
Znamená to, že v októbri sú zamestnávatelia povinní predložiť výkaz v elektronickej forme prvýkrát za mesiac september 2005.
Rozhodla o tom Rada riaditeľov Sociálnej poisťovne na svojom rokovaní dňa 21. septembra 2005 v súlade s § 231 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.
Usporiadat
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Tak teraz som z toho už úplne vedľa. Ja tam výkazy posielam poštou stále a ešte mi nikdy nevrátili dokonca ma ani neupozornili na povinnosť registrácie, keď som bola pre výkazy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SDC Bratislava, s.r.o.
Tak teraz som z toho už úplne vedľa. Ja tam výkazy posielam poštou stále a ešte mi nikdy nevrátili dokonca ma ani neupozornili na povinnosť registrácie, keď som bola pre výkazy.
Ak si niekto dal žiadosť( odložil týmto povinnosť posielať výkazy elektr.), mohol tak posielať.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
SDC Bratislava, s.r.o.
Tak teraz som z toho už úplne vedľa. Ja tam výkazy posielam poštou stále a ešte mi nikdy nevrátili dokonca ma ani neupozornili na povinnosť registrácie, keď som bola pre výkazy.
ono strašne veľa závisí aj od lokality pobočky...tá bratislavská nestíha...iná situácia je v okresoch s menším počtom zamestnávateľov...tam majú čas na buzeráciu
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Prosim mate niekto tlacivo: plnomocenstvo? alebo kde ho najdem? dakujem
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Ahojte, robim mzdy spolocestvu kde mavaju iba dohodarov, vacsinou ich maju okolo 16 az 20 a teda som vykaz do socialky posielala elektronicky. Lenze v poslednom mesiaci bolo iba 7 dohod a teraz neviem ci to mozem poslat elektronicky alebo nie??? Dakujem za odpoved!
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

tinka111
Ahojte, robim mzdy spolocestvu kde mavaju iba dohodarov, vacsinou ich maju okolo 16 az 20 a teda som vykaz do socialky posielala elektronicky. Lenze v poslednom mesiaci bolo iba 7 dohod a teraz neviem ci to mozem poslat elektronicky alebo nie??? Dakujem za odpoved!
Ja myslím, že keď je povinnosť posielať výkaz elektronicky za viac ako 9 zamestnancov neznamená to, že nemôžeš poslať aj keď ich je v niektorom mesiaci menej.
ZP tiež funguje tak, povinnosť je nad 20 zamestnancov ale môžeš posielať elektronicky aj keď ich máš menej.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

keď ste už raz začali posielať výkazy elektronicky, tak v tom treba pokračovať až ký sa so Soc. poisťovňou nedohodnete, že elektronické zasielanie zrušíte z dôvodu trvalého poklesu počtu poistencov pod limit
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
tinka111
Ahojte, robim mzdy spolocestvu kde mavaju iba dohodarov, vacsinou ich maju okolo 16 az 20 a teda som vykaz do socialky posielala elektronicky. Lenze v poslednom mesiaci bolo iba 7 dohod a teraz neviem ci to mozem poslat elektronicky alebo nie??? Dakujem za odpoved!
určite áno :p

ak máš takúto formu posielania už ju využívaj aj keby bola len 1 dohoda.

Povinnosť je od 9 ale dobrovolne môžeš aj menej - ja tak robím stále.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tinka111
Ahojte, robim mzdy spolocestvu kde mavaju iba dohodarov, vacsinou ich maju okolo 16 az 20 a teda som vykaz do socialky posielala elektronicky. Lenze v poslednom mesiaci bolo iba 7 dohod a teraz neviem ci to mozem poslat elektronicky alebo nie??? Dakujem za odpoved!
Áno, povedala by som, že aj je potrebné pokračovať v tomto spôsobe zasielania, pokiaľ ste zmenu v posielaní písomne neoznámili SP. Napokon, časom Ti môžu pribudnúť ďalší zamestnanci, či dohodári a tak nemá význam niečo meniť. Môj názor.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Joj dakujem, mne sa to elektronicke zasielanie aj vcelku paci, pekne si to tam clovek aj skontroluje :-)
0 0
tacika tacika

tacika je offline (nepripojený) tacika

Výkazy pre SP posielať elektr.poštou zamestnávateľ nie je povinný. Môže, ale do 5 dní musí predložiť originály.
Žiadny zákon neurčuje povinnosť poredkladania výkazov. Je to smernica SP, ktorý nie je pre podn.subjekty záväzný.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Podľa vyjadrenia pracovníčky SP v našom meste už nemusíme za výplatu (myslím) 08/2006 nosiť prvú stranu výkazu v papierovej forme.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

ZuzanaP
Podľa vyjadrenia pracovníčky SP v našom meste už nemusíme za výplatu (myslím) 08/2006 nosiť prvú stranu výkazu v papierovej forme.
Naša pobočka to už prestala vyžadovať pred pár mesiacmi.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

ZuzanaP
Podľa vyjadrenia pracovníčky SP v našom meste už nemusíme za výplatu (myslím) 08/2006 nosiť prvú stranu výkazu v papierovej forme.
a naša pobočka to stále vyžaduje
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

ANNAP
a naša pobočka to stále vyžaduje
Však presne o tomto tu stále píšeme, každá jedna pobočka vyžaduje niečo iné.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jankasm
Však presne o tomto tu stále píšeme, každá jedna pobočka vyžaduje niečo iné.
Už by to nemali vyžadovať v žiadnej pobočke - vyplýva to zo zmeny zákona po 1.8..
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

tacika
Výkazy pre SP posielať elektr.poštou zamestnávateľ nie je povinný. Môže, ale do 5 dní musí predložiť originály.
Žiadny zákon neurčuje povinnosť poredkladania výkazov. Je to smernica SP, ktorý nie je pre podn.subjekty záväzný.
Ono to kdesi v zákone je, že spôsob a formu určí SP.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Aké novinky som postrehla v elektronickej podateľni. Ale akosi tomu novému systému nechápem. Výkaz tam nahadzujem manuálne a vždy mi to podľa vymeriavacieho základu do ďaľších kolóniek doplnilo príslušné sumy samo. A teraz nie. Je v tom nejaká iná finta ?
a ešte niečo. dala som do výnimky číslo 6 , to akože dohoda a nakoniec mi to vyhodilo chybu - že nepovolený vymeriavací základ.
Vyznáte sa niekto v tom ? PORADÍTE ?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

kacena
Aké novinky som postrehla v elektronickej podateľni. Ale akosi tomu novému systému nechápem. Výkaz tam nahadzujem manuálne a vždy mi to podľa vymeriavacieho základu do ďaľších kolóniek doplnilo príslušné sumy samo. A teraz nie. Je v tom nejaká iná finta ?
a ešte niečo. dala som do výnimky číslo 6 , to akože dohoda a nakoniec mi to vyhodilo chybu - že nepovolený vymeriavací základ.
Vyznáte sa niekto v tom ? PORADÍTE ?
Pri dohodároch sa nedáva výnimka, ale v riadku neplatí - vľavo, kde je tak veľ okienok, odklikneš prvé 4 kolónky a poslednú zostane ti vysvietené vlastne len UP a GF.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Od kedy sa prosím Vás platí garančné poistenie za dohodárov ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať