Zavrieť

Porady

Vykaz do SP elektronicky uz od 9 zamestnancov

draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Zamestnávateľ, ktorý zamestnáva 9 a viac zamestnancov je povinný od 1. októbra 2005 predkladať miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne mesačný výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie elektronickou formou.
Znamená to, že v októbri sú zamestnávatelia povinní predložiť výkaz v elektronickej forme prvýkrát za mesiac september 2005.
Rozhodla o tom Rada riaditeľov Sociálnej poisťovne na svojom rokovaní dňa 21. septembra 2005 v súlade s § 231 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.
Usporiadat
dudel dudel

dudel je offline (nepripojený) dudel

Prosím o radu : V jednej firme budem robiť mzdy len manažmentu. Mzdy zamestnancov si robia v tej firme sami. Výkazy do Sociálnej poisťovne si budeme posielať každy zvlášť aj keď je to jedna firma. Problém je v tom, že výkazy do Sociálnej poisťovne nemôžem posielať elektronicky na ich IČZ. Firma bude potrebovať dve IČZ. Vie mi niekto poradiť ako získať v Sociálnej poisťovni druhé IČZ ? Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tiež takto robíme mzdy, ale elektronické súbory pred odoslaním spájame. Neviem, či sa dajú získať 2 IČZ.
0 0
dudel dudel

dudel je offline (nepripojený) dudel

Tá firma nechce spájať výkazy. (Pravdepodobne nechcú aby ich mzdárka videla mzdy - VZ ÚP - vrcholového manažmentu).
0 0
tomare tomare

tomare je offline (nepripojený) tomare

dudel
Tá firma nechce spájať výkazy. (Pravdepodobne nechcú aby ich mzdárka videla mzdy - VZ ÚP - vrcholového manažmentu).
My to robíme takto. Mzdárka spracuje mzdy zamestnancov, vytvorí potrebné súbory pre Soc. poisťoňu a odovzdá ich mzdárke, ktorá robí mzdy vrcholovému manažmentu. Ona pomocou programu spojí svoje súbory s súborami zamestnancov. Odošle na SP a zodpovedá za prvú stranu výkazu. Mzdárka zamestnancov nepríde do kontaktu s údajmi manažérov.
IČZ je len jedno.
0 0
dudel dudel

dudel je offline (nepripojený) dudel

Prosím Vás ako spajate tie dva súbory ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

My to spájanie máme zabudované v programe.
0 0
dudel dudel

dudel je offline (nepripojený) dudel

Aký máte program ?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Mna by skor zaujimalo, ako spravit vykaz do VsZP na disketu nsom sice "", ale poradi mi niekto??
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

mne to robí soft....
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
emily
mne to robí soft....
budem musiet asi volat hotline, nedari sa mi to najst
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Daska
budem musiet asi volat hotline, nedari sa mi to najst
Aký máš program, Daška?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Pohodu ...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Daska
Pohodu ...
Tak to ti nepomôžem, ja to ovládam v Olympe a Humane. Možno niekto iný ..
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ja mám zase problém zmeniť meno na el. výkaze. Prebrala som mzdy, zmenila som si heslo na stránke soc.poist.ezu ... ale výkazy mi stále tlačí s menom mojej predchodkyne, hoci prihlásená som ja. Neviete, kde sa to dá zmeniť?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pri posielaní mesačných výkazov na SP je v ponuke aj registračný list . Ide to už poslať? Máte niekto s tým skúsenosti?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
anooooooooooo....ja to chrlím rovno zo mzdového programu...aj eldz....ale musí fungovať stránka socpoisť...a tá just vtedy keď ju potrebujem nefunguje...ale aspoň nemám jednotvárny život
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nefunguje skoro stále ....
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Pozdravujem všetkých skúsených mzdárov. Mala by som takúto otázku: Po preštudovaní Vašich príspevkov som prišla na to, že som asi bola povinný sa registrovať na elektronické zasielanie údajov. I keď Podmienky EZÚ na účely soc.poistenia Článok 1 ods. 2 Zamestnávateľ má možnosť zasielať údaje ... , ktorý vyhlási, že dodrží .... Asi medzitým bola už dáka zmena. Skrátka nezaregistrovala som to. Nie som prihlásená, máme 10 pracovníkov. Ak sa teraz pôjdem zaregistrovať na Sociálnu poisťovňu, vyplýva z toho pokuta za omeškanie? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SDC Bratislava, s.r.o.
Pozdravujem všetkých skúsených mzdárov. Mala by som takúto otázku: Po preštudovaní Vašich príspevkov som prišla na to, že som asi bola povinný sa registrovať na elektronické zasielanie údajov. I keď Podmienky EZÚ na účely soc.poistenia Článok 1 ods. 2 Zamestnávateľ má možnosť zasielať údaje ... , ktorý vyhlási, že dodrží .... Asi medzitým bola už dáka zmena. Skrátka nezaregistrovala som to. Nie som prihlásená, máme 10 pracovníkov. Ak sa teraz pôjdem zaregistrovať na Sociálnu poisťovňu, vyplýva z toho pokuta za omeškanie? Ďakujem za odpoveď.
Na Tvojom mieste sa zaregistrujem, hoci neskôr, teraz sa netráp pokutou za neprihlásenie, tou sa budeš trápiť, až keď náhodou ju dajú. Splň si dodatočne povinnosť a uvidíš. Možno pokuta nebude.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

SDC Bratislava, s.r.o.
Pozdravujem všetkých skúsených mzdárov. Mala by som takúto otázku: Po preštudovaní Vašich príspevkov som prišla na to, že som asi bola povinný sa registrovať na elektronické zasielanie údajov. I keď Podmienky EZÚ na účely soc.poistenia Článok 1 ods. 2 Zamestnávateľ má možnosť zasielať údaje ... , ktorý vyhlási, že dodrží .... Asi medzitým bola už dáka zmena. Skrátka nezaregistrovala som to. Nie som prihlásená, máme 10 pracovníkov. Ak sa teraz pôjdem zaregistrovať na Sociálnu poisťovňu, vyplýva z toho pokuta za omeškanie? Ďakujem za odpoveď.
Ja som mala klienta, ktorému tiež vznikla povinnosť sa zaregistrovať, lebo v tom mesiaci prekročil počet zamestnancov. Keďže som ho nemohla prinútiť, aby si išiel registráciu vybaviť, poslala som mesačný výkaz poštou, aby som mala svoju povinnosť splnenú, a socpoist vrátila výkazy späť s tým, že sa musia posielať elektronicky. Potom tam už ten klient išiel a žiadny postih z toho nebol.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať