Zavrieť

Porady

Depresia - nemocnica alebo denne sanatórium?

Chcela by som vas, ktori ste boli uz hospitalizovani a aj v dennom sanatoriu poziadat o radu, ci je lepsie ist sa liecit do nemocnice alebo do denneho sanatoria a aky je medzi tym rozdiel
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !

Depresia sa prejavuje nečinnosťou.

RECEPT ??? na prekonanie depresie ???

Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

Ahoj MIG, presne viem o čom píšeš.Si čerstvo zaregistrovaná a ja som sa tiež zaregistrovala aj kôli tomu, aby som reagovala-naštala ma totiž prvá odpoveď ktorú si dostala.

Koľko máš rokov ?
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

Laco-monter Pozri príspevok
Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !

Depresia sa prejavuje nečinnosťou.

RECEPT ??? na prekonanie depresie ???

Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !
Odporučila by som ti, aby si si riadne preštudoval o tomto veľmi závažnom probléme. Ak človek trpí depresiou, takéto rady viď tvoja ho len viac ponížia, ubolia, rozhodia , znechutia a pod. ...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

eva165 Pozri príspevok
Ahoj MIG, presne viem o čom píšeš.Si čerstvo zaregistrovaná a ja som sa tiež zaregistrovala aj kôli tomu, aby som reagovala-naštala ma totiž prvá odpoveď ktorú si dostala.

Koľko máš rokov ?

Možno druhá,či tretia odpoveď Ťa poteší

Chceš ma trestať za moj názor?
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

Nie nechcem, ibaže sa mi to ako prvý príspevok zdalo dosť s u r o v é.
Snáď máš pravdu a ostatné príspevky ma potešia, pretože presne viem o čom zadávateľka píše.
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

MIG napíš či máš deti a vek.je to v tvojej situácii veľmi rozhodujúce. Ver mi.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

eva165 Pozri príspevok
Nie nechcem, ibaže sa mi to ako prvý príspevok zdalo dosť s u r o v é.
Snáď máš pravdu a ostatné príspevky ma potešia, pretože presne viem o čom zadávateľka píše.
Nie je to len moj názor,

niečo v tomto zmysle prezentoval dokumentárny kanal SPEKTRUM.
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

Pozri LACO monter,
oceňujem tvoj výber TV programu, no slovo DEPRESIA a následná hospitalizácia príp.stacionár je veľmi VÁŽNA.
Pripadá mi to, že máš chuť si pokecať - čo tak sa presunúť do poraďáckej kaviarne ? MIG podľa mňa potrebuje serióze poradenstvo.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

depresia je ochorenie. byt aktivny je fajn rada ak mas zly den.ak ta niekto nastval v praci. kanal spektrum je sice fajn ale povedana je len cast problematiky. ak povie pubertacka mam depku (pardon za priklad) tak ju beriem s rezervou. nevie co to je, jej stastie. depresia je ochorenie,na ktore su lieky a da sa uspesne liecit. treba ist k psychologovi nech sa vyjadri. diagnostikovat ochorenie a liecit ho. povedz samovrahovi to je ok zi aktivne. posle ta niekam. odporucam zadavatelke temy navstivit psycholog.ambulanciu ak ma pocit ze si sama uz nevie pomoct. drzim palce.
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

kaco11 Pozri príspevok
depresia je ochorenie. byt aktivny je fajn rada ak mas zly den.ak ta niekto nastval v praci. kanal spektrum je sice fajn ale povedana je len cast problematiky. ak povie pubertacka mam depku (pardon za priklad) tak ju beriem s rezervou. nevie co to je, jej stastie. depresia je ochorenie,na ktore su lieky a da sa uspesne liecit. treba ist k psychologovi nech sa vyjadri. diagnostikovat ochorenie a liecit ho. povedz samovrahovi to je ok zi aktivne. posle ta niekam. odporucam zadavatelke temy navstivit psycholog.ambulanciu ak ma pocit ze si sama uz nevie pomoct. drzim palce.


Podľa mňa už MIG u lekára bola,
pretože niekto jej tú hospitalizáciu príp.Stacionár musel navrhnúť, a prevažne je na to kompetentný psychiater. Ten po vyšetrení zváži, a hlavne po určení dg.či nariadi individ.terapiu u psychológa, prípadne hospitalizáciu-pokiľ psychológ nepomôže.
Predpokladám, že MIG dostala aj nejaké lieky.

Preto som sa hneď na začiatku pýtala, či má deti a na vek.

Ťažko je ti MIG napísať - čo je lepšie.Chýbajú od teba informácie. Bola si liečená psychologičkou ?

Je to závažné ochorenie, potrebuješ nazbierať veľa sily - držím ti veľmi palce.OZVI SA
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

ahoj Eva, vidim, ze ty vies o co ide, Laco - monter je asi velmi mlady chlapec, ktory este nicim tazkym v zivote nepresiel, tak nevie pochopit trapenie druheho, mne to uz nevadi, nie je prvy s, ktoreho nazorom som sa stretla a neprajem mu, aby sa aj on niekedy s takym niecim stretol.....ja mam cez 40 a nemam deti, ale som vydata a mam tazku depresiu a mam ist do nemocnice, ale pocula som aj o dennom sanatoriu...tak neviem s obidvoch alternativ mam hrozu a neviem co dalej...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
MIG_6 Pozri príspevok
ahoj Eva, vidim, ze ty vies o co ide, Laco - monter je asi velmi mlady chlapec, ktory este nicim tazkym v zivote nepresiel, tak nevie pochopit trapenie druheho, mne to uz nevadi, nie je prvy s, ktoreho nazorom som sa stretla a neprajem mu, aby sa aj on niekedy s takym niecim stretol.....ja mam cez 40 a nemam deti, ale som vydata a mam tazku depresiu a mam ist do nemocnice, ale pocula som aj o dennom sanatoriu...tak neviem s obidvoch alternativ mam hrozu a neviem co dalej...
Laco-monter
Citát:Pôvodca textu príspevku: avonka1
Laco, koľko jazdíš ty? ( čo sa rýchlosti aj rokov týka )
...
...
vodičskej praxe jazdím už 20 rokov,
...
...
http://www.porada.sk/1284047-post76.html

...hm , ked tak počítam , tak asi velmi mladý nebude ....takých cca 38-40 rokov ....

Ale že trieska koniny , to je fakt .....

Laci prepáč , nemáš ani šajn ....

To , čo tu niekde tvrdíš , tak to sú postrehy neznalého , ktorý vidí do problematiky asi tak , ako keby sa na ňu pozeral z IC alebo z Boeningu ...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

buchač Pozri príspevok
http://www.porada.sk/1284047-post76.html

...hm , ked tak počítam , tak asi velmi mladý nebude ....takých cca 38-40 rokov ....

Ale že trieska koniny , to je fakt .....

Laci prepáč , nemáš ani šajn ....

To , čo tu niekde tvrdíš , tak to sú postrehy neznalého , ktorý vidí do problematiky asi tak , ako keby sa na ňu pozeral z IC alebo z Boeningu ...
"buchač" moja poklona ,

naozaj stíhaš sledovať celú poradu.

Ja len žasnem,koĺko je tu zbytočných emócii.

Mám aj ja začať vypisovať,čím všetkým som v živote prešiel???

A vobec,pridanie príspevku do diskusie nie je podmienené odbornou znalosťou veci.
Niekto príspevku dá súhlas,kým iný povie,že je to konina.

Nechodím na tieto stránky dlho,no z toho,čo som si tu prečítal,drvivá väčšina prispievateĺov,pardón, prispievateliek prejavuje určité jednostranné
zmýšĺanie..
Nechcem byť vulgárny,no povedal by som že majú klapky na očiach, a vidia len to,čo chcú vidieť...
To by ešte nebolo zlé...
Najhoršie na tom všetkom je,že sa snažia podĺa seba pretvárať a vychovávať iných.
A preto ich nechám v týchto sebaklamoch, a budem sa do diskusií zapájať iba príležitostne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
"buchač" moja poklona ,

naozaj stíhaš sledovať celú poradu.
celú nie , len si občas aj niečo zapamätám ....
Ja len žasnem,koĺko je tu zbytočných emócii.
Tiež pravda..
Mám aj ja začať vypisovať,čím všetkým som v živote prešiel???
Nerieš , nemá význam ...
Ako sa vraví , nemá význam kadiť do vlastného hniezda ...

A vobec,pridanie príspevku do diskusie nie je podmienené odbornou znalosťou veci.
Niekto príspevku dá súhlas,kým iný povie,že je to konina.
Osobne sa zásadne vyjadrujem , teda snažím sa , dať svoje poznatky , skúsenosti ...tie mi nikto nevezme ...
Nechodím na tieto stránky dlho,no z toho,čo som si tu prečítal,drvivá väčšina prispievateĺov,pardón, prispievateliek prejavuje určité jednostranné
zmýšĺanie..
Nechcem byť vulgárny,no povedal by som že majú klapky na očiach, a vidia len to,čo chcú vidieť...
To by ešte nebolo zlé...
Najhoršie na tom všetkom je,že sa snažia podĺa seba pretvárať a vychovávať iných.
A preto ich nechám v týchto sebaklamoch, a budem sa do diskusií zapájať iba príležitostne.
....že neverím ...stav sa ...
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

MIG_6 Pozri príspevok
ahoj Eva, vidim, ze ty vies o co ide, Laco - monter je asi velmi mlady chlapec, ktory este nicim tazkym v zivote nepresiel, tak nevie pochopit trapenie druheho, mne to uz nevadi, nie je prvy s, ktoreho nazorom som sa stretla a neprajem mu, aby sa aj on niekedy s takym niecim stretol.....ja mam cez 40 a nemam deti, ale som vydata a mam tazku depresiu a mam ist do nemocnice, ale pocula som aj o dennom sanatoriu...tak neviem s obidvoch alternativ mam hrozu a neviem co dalej...

Ahoj MIG,
- nebudem sa vyjadrovať k určitým názorom a pripomienkam, je to premňa strata času. Verím, že tu nájdeš pomoc, ktorú potrebuješ.
Ja sama prežívam určité utrpenie, preto viem, o čom píšeš. Pozri, môj názor je taký, že pokiaľ ty sama sa cítiš zle a si v ťažkej depresii, je nutné a MUSÍŠ pokračovať v liečbe a nevzdávať sa.
Ja som hospitalizáciu odmietla, beriem lieky a pravidelne navštevujem psychologičku. Mám stredne ťažkú depresiu a posstraumatický šok.
Zažila som niečo-čo nikomu neprajem. Pokúšam sa pozbierať sa zo všetkého, pretože to chcem. A verím že to chceš aj ty.
Nevzdávaj sa. Neviem ako si natom fyzicky, pretože do denného stacionára budeš musieť denne dochádzať. Musíš sa ráno "nakopnúť" a ísť. Zvládneš to ????Akú máš diagnózu ?? Myslím číslo.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Laco-monter Pozri príspevok
"buchač" moja poklona ,

naozaj stíhaš sledovať celú poradu.

Ja len žasnem,koĺko je tu zbytočných emócii.

Mám aj ja začať vypisovať,čím všetkým som v živote prešiel???

A vobec,pridanie príspevku do diskusie nie je podmienené odbornou znalosťou veci.
Niekto príspevku dá súhlas,kým iný povie,že je to konina.

Nechodím na tieto stránky dlho,no z toho,čo som si tu prečítal,drvivá väčšina prispievateĺov,pardón, prispievateliek prejavuje určité jednostranné
zmýšĺanie..
Nechcem byť vulgárny,no povedal by som že majú klapky na očiach, a vidia len to,čo chcú vidieť...
To by ešte nebolo zlé...
Najhoršie na tom všetkom je,že sa snažia podĺa seba pretvárať a vychovávať iných.
A preto ich nechám v týchto sebaklamoch, a budem sa do diskusií zapájať iba príležitostne.
môj názor - môj manžel nedokázal prijať situáciu, že som tzv. "zlyhala" resp., že už nevládzem ďalej., myslím, že je to rozdielny pohľad pohlaví na vzniknutú situáciu., nevedel pochopiť, že už nevládzem niesť zodpovednosť za chod domácnosti-t.j. otázky typu:čo mám kúpiť?čo nám chýba doma? čo potrebujeme? ja som potrebovala, aby na tieto otázky odpovedal aj on, resp.vôbec ich nepoložil t.j.bývame v jednej domácnosti, takže, prídem a poviem-kúpil som chlieb, lebo som ráno zobral posledný, kúpil som toaletný papier, pretože som dal do WC posledný kotúč, v sobotu navarím toto, ty si urob deň pre seba...." ja to vnímam tak, že moja prílišná zodpovednosť a maximálnosť, aby bolo všetko tak ako si ja a môj partner predstavujeme, ma doviedla do PP., samozrejme, okrem starostlivosti o rodinu a domácnosť som denne pracovala 8/-10 hod. + cesta domov., chcem podotknúť, že mám krásnu dcéru, vďaka manželovi samozrejme, je mi však ľúto, že to nie vzťah, kde mi manžel "nalakuje" nechty na nohách, pretože ja už si to nevládzem a mám ich rada nalakované.
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

delonka Pozri príspevok
môj názor - môj manžel nedokázal prijať situáciu, že som tzv. "zlyhala" resp., že už nevládzem ďalej., myslím, že je to rozdielny pohľad pohlaví na vzniknutú situáciu., nevedel pochopiť, že už nevládzem niesť zodpovednosť za chod domácnosti-t.j. otázky typu:čo mám kúpiť?čo nám chýba doma? čo potrebujeme? ja som potrebovala, aby na tieto otázky odpovedal aj on, resp.vôbec ich nepoložil t.j.bývame v jednej domácnosti, takže, prídem a poviem-kúpil som chlieb, lebo som ráno zobral posledný, kúpil som toaletný papier, pretože som dal do WC posledný kotúč, v sobotu navarím toto, ty si urob deň pre seba...." ja to vnímam tak, že moja prílišná zodpovednosť a maximálnosť, aby bolo všetko tak ako si ja a môj partner predstavujeme, ma doviedla do PP., samozrejme, okrem starostlivosti o rodinu a domácnosť som denne pracovala 8/-10 hod. + cesta domov., chcem podotknúť, že mám krásnu dcéru, vďaka manželovi samozrejme, je mi však ľúto, že to nie vzťah, kde mi manžel "nalakuje" nechty na nohách, pretože ja už si to nevládzem a mám ich rada nalakované.
DELONKA,
niektorí si môžu myslieť, že je to "spriahnutie " žien proti mužom,aspoň tak som to pochopila ja pri čítaní názoru prispievateľa - muža.

No MIG je v ťažkej situácii a ja ju úplne chápem, pretože aj ja sa v nej nachádzam. V pondelok som riešila rovnaký problém u svojej lekárky ( nemocnica - alebo stacionár.) Viem čo moje stavy spustilo, ibaže ak je človek zavalený množstvom zodpovednosti a do toho sa ti ešte v živote prihodí nešťastie - TELO UŽ JEDNODUCHO NEVLÁDZE NIESŤ TAKÚ ŤARCHU.

Budem rada, pokiaľ MIG bude reagovať aj naďalej.
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

DELONKA,
zabudla som na to najhlavnejšie, drž sa a píš ďalej. Vidím, že každá z nás prežíva určité trápenie. Ako si riešila ty svoje "zlyhanie" - aj keď ja si myslím, že si nezlyhala, iba už tiež nevládzeš a ty sama vieš presne PREČO. Čo ti momentálne pomáha?????
Pozdravujem ťa a buď silná aj ty.
0 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

A podla coho urci psychiater, ci je vhodne psychiatricke sanatorium, alebo psychologicke? Kto z vas o tom nieco vie? Myslim, ked je uz stanovena diagnoza - depresia.
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

pupavka11 Pozri príspevok
A podla coho urci psychiater, ci je vhodne psychiatricke sanatorium, alebo psychologicke? Kto z vas o tom nieco vie? Myslim, ked je uz stanovena diagnoza - depresia.

Ahoj pupavka,
je pravdou, že ja niesom lekár a aj každý dr.psychiatrie má určite iné metódy postupu.Preto ti môžem opísať, ako to prebiehalo medzi mnou a mojou psych.
Všetko čo som pociťovala (vnútorne+fyzicky) som jej opísala. Spomenula mi, že Depresia sa člení do troch kateg. - ľahká,stredná a ťažká. Presne zaradenie podľa stavu by mala určiť doktorka. Ale všetko je aj na pacientovi (pokiaľ on sám chce prijať pomoc ), aby bol férový a neklamamal. Ja som zložila svoju "hrdosť" pretože pomoc potrebujem a vyklopila som pravdu. Nápor a neustály teror na moju psychiku som už ďalej nevládala.Ona mi navrhovala určité riešenia, ktoré pacient môže ale aj nemusí prijať. Je to o vzájomnej dôvere.

A michodom - nie každý je "psychopat" kto zaklope na dvere psychiatrie. Stretla som tam výnimočných aj dosť vzdelaných ľudí ( ktorí sú poznačený ozaj veľkou životnou traumou.) A nehambia sa za to. Ahoj
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať