Zavrieť

Porady

Depresia - nemocnica alebo denne sanatórium?

Chcela by som vas, ktori ste boli uz hospitalizovani a aj v dennom sanatoriu poziadat o radu, ci je lepsie ist sa liecit do nemocnice alebo do denneho sanatoria a aky je medzi tym rozdiel
Usporiadat
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

Danila Pozri príspevok
To čo si napísala, nemyslíš vážne. Každý je sám sebe najlepším lekárom. A ja s názorom montéra súhlasím. Čím koho ponižuje, rozhadzuje, etc....? Nechápem. Život nie je prechádzka ružovým sadom. . . A s nikým sa nemazná. Treba sa mu vzoprieť. A radšej trikrát obehnúť panelák, ako si vo fotelke pri telke lúskať s tabletkami. Na tie je čas vždy. Ale až keď sme vystrieľali všetky patróny. VŽDY. Ale radšej NIKDY.

P.S. Červené palce, vlčie maky, život je už raz taký......
MILÁ DANILA,
nerada by som bola ak by si si to vzala osobne, ale ak by si pozorne čítala, určite by si si všimla, že dnes (nedela) cca. o 10.00 hod. som sa Lacimu ospravedlnila a v závere uviedla otázku pre ostatných. Alebo mám mať nebodaj "strach" napísať svoj názor?
Alebo som si poplietla "rubriku"? Je to predsa o ZDRAVÍ nie?
Aj múdrejší od nás vravievali : "raz je človek hore a raz dolu", tak prajem všetko dobré a pozdravujem ťa.
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

dušinka Pozri príspevok
Ej ha, ešte že lekár, ktorého človek v prípade depresie potrebuje, nemá takýto názor.
Vieš takáto "múdra" som bola pred pár rokmi aj ja. Ešte že som to nikomu nahlas nepovedala.


100 % SÚHLAS !
Keď si spomeniem, aká som bola hyperaktívna....., plná elánu a obiehania nie len okolo paneláku,... stačil zlomok sekundy v jeden pekný deň a môj život nabral úplne iný smer....
"nikdy nevrav nikdy..."
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
pupavka11 Pozri príspevok
Fajn debata a co s tou hospitalizaciou, o tom nikto nic nevie, ako to funguje a podla coho je clovek zaradeny do ktorej nemocnice, podla obvodu, kde byva? Alebo ina nemocnica = iny typ depresie: ? Tiez to budem najblizsie riesit/pondelok, rada by som dopredu o tom nieco vedela.
V prvom rade sa treba poradiť zo svojím psychiatrom,či je nutná ústavná liečba alebo nie. Psychiatrické liečebne nie sú kúpele. Na ústavnú liečbu Vás musí odporučiť Váš psychiater. Liečebnu si môžeš vybrať ktorú len chceš. Nie je to rajonizované. Čo sa týka Pezinka,nemyslím si že to je najlepšia liečebňa,ale viem že je najprísnejšia,čo sa týka režimu. Čo sa týka liečby depresie,liečba liekmi je dlhodobá záležitosť,lieky začínajú účinkovať po 6 týždňoch a viditelné zlepšenie sa prejavuje po 2 až 3 mesiacoch. Ja beriem antidepresíva už druhý rok a len teraz ich začínam vysadzovať a môžem povedať že som úplne v poriadku a velmi mi pomohli. Len treba vydržať!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Prešiel som si celé ...

Laco-monter Pozri príspevok
Depresia prichádza z nedostatku pozitívnych podnetov !
Depresia sa prejavuje nečinnosťou.
RECEPT ??? na prekonanie depresie ???
Nájsť si náplň života a BYŤ AKTÍVNY !
Daj nejaké rady ...čo je to náplň života ...????

Laco-monter Pozri príspevok
Možno druhá,či tretia odpoveď Ťa poteší
Chceš ma trestať za moj názor?
Nie je potrebné , každý je strojcom svojho osudu , život každého tresce jednotlivo ...
Ale čo som ja komu urobil ....???? hm , teda neviem ...

Laco-monter Pozri príspevok
Aj dochodok sa dá na to vybaviť ???
Tak za toto by si si teda zaslúžil , ale fest ...

Laco-monter Pozri príspevok
Ja som sa vyjadril všeobecne a myslím si,že aj podnetne k jadru problému.
Lenže to povedal nejaký Laco-monter,keby to povedal nejaký Mudr či Phdr, tak všetci mu tlieskajú, ale čo povie Laco-monter to je blud.
A všetci ma tu idú kameńovať :::
Ja nebudem nikoho hladkať po pleci, ani hýčkať ho v jeho stave .
Nemám pre to dovod.
JA NIE SOM ZODPOVEDNÝ ZA PRISPIEVATEĽOV do tejto diskusie,každý je svojprávny , si myslím.
Čo sa týka mojej osoby nikoho nie je nič po tom,čo ja robím,čo si myslím a čo sem napíšem.
Nikdo nekameňuje ........Ťa ...

Laco-monter Pozri príspevok
U mňa je to presne opačne, keď si dám frťana tak som prchký,teraz som bez frťana,lebo by som nespal ak by som ,čo len jazyk omočil v nejakom alkohole.
Ja som v istom ohĺade hyperaktívny...
Teraz sedím doma a čakám na prácu,keď sa trochu oteplí.
Preto vypisujem aj tu na porade.
K mojmu nicku , ja som krstným menom Ladislav a pracujem ako monter,či vlastne zvárač, ale monter znie lepšie,takže monter.
Ja sa nehanbím za svoju prácu, ani nevidim potrebu sa skrývať pod vymysleným nickom.
No vidíš , sedíš doma , čakáš na teplúčko v teplúčku ...na prácu ..
To znemená , že ju asi budeš mať ...asi ..
No niekto sedí v robote , stresuje sa , že o ňu príde ....na krku deti , hypotéka , horší partner/ka , fasa šéf v robote - hotový debil .....
Nehovoriac aj o iných aspektoch života .
čuduješ sa , že si poniektorí mašľu chcú hodiť ?
V príspevku 15 uvádzaš niečo o svojich problémoch ...kto ich nakoniec nemá ?
No niekto je odolný , niekto nie ...

Laco-monter Pozri príspevok
Pochopila si ma naozaj presne, ďakujem Ti.
Príspevky do témy vždy píšem zo zámerom aby sa na nich zamyslelo viacej ĺudí.
A tiež si myslím,že nie je na mieste hodnotiť prispievateĺov v zmysle,prečo si napísal toto alebo hento.
Ako na mńa útočili v tejto téme,pred niekoľkými dńami.
Lenže zamyslenie sa na d problémom týmto štýlom písania , teda Tvojim , veľa ľudí štve ...

P.S.:
K tomu štýlu písania ....že to práve ja hovorím ...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ja si myslím,že je NORMÁLNE ak sú v prispevkoch k téme obsiahnuté súhlasne aj nesúhlasne aj odporujúce názory
tak funguje DISKUSIA .
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Laco-monter Pozri príspevok
Ja si myslím,že je NORMÁLNE ak sú v prispevkoch k téme obsiahnuté súhlasne aj nesúhlasne aj odporujúce názory
tak funguje DISKUSIA .
Ibaže diskusné fóra len kvôli samotnej diskusii pre Prázdnomilov Mlatislamov sú inde. Tu ľudia hľadajú a našťastie aj nachádzajú poRADU a pomoc
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
depresia sa lieči u psychiatra, pracovala som tam a viem, že v niektorých prípadoch môže pomôcť ak človek začne žiť aktívne, ale niekedy vôbec nie a ťažké depresie môžu skončiť aj suicidálnym konaním ( zažila som dievča čo vyskočilo z 12posch. (nemyslím adolescentné dievčatá pre stratu "pravého muža", matky detí, ktoré nezvládli ťažké živ. situácie a pod. ). Predsa existujú aj ľudia s manicko-depresívnou poruchou a tu sa nedá riešiť vec iným ako liečením v liečebni - psychiatrickej. Rovnako nie každý z nás zvláda problémy rovnako a tiež sa môže dostať do situácie- náhle úmrtie niekoho blízkeho ( muž, žena, dieťa , rodič ..) a tu je tiež ťažko hľadať riešenie a najmä ak do toho prídu ešte aj iné problémy- strata zamestnania .. a pod.... jednoznačne odporúčam zadávateľke vyhľadať odbornú psychiatrickú pomoc a ak niekto trpí depresiou psychiater zváži mieru ohrozenia pre chorého.
0 0
gigi24 gigi24

gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

myslim, ze uz napisala aku ma diagnozu vyssie
Naposledy upravil gigi24 : 14.02.10 at 23:09
0 0
gigi24 gigi24

gigi24 je offline (nepripojený) gigi24

a dost tazku
Naposledy upravil gigi24 : 14.02.10 at 23:17
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Laco-monter Pozri príspevok
Ja si myslím,že je NORMÁLNE ak sú v prispevkoch k téme obsiahnuté súhlasne aj nesúhlasne aj odporujúce názory
tak funguje DISKUSIA .
Toto nie je diskusia, toto je PORADA. Teda ak mám problém, potrebujem poradiť a nie diskutovať.
Poradiť od niekoho, kto vie, o čom je reč, čo je to za problém. Poradiť by mal v tomto prípade lekár, alebo niekto, kto sa s takýmto problémom stretol. Bohužiaľ, videla som a mala som možnosť sledovať človeka, ktorý mal depresiu. Liečil sa a nakoniec to nedopadlo dobre.Zdalo sa, že dôvod nemal žiadny. Nemal finančné ani osobné problémy.
Chvalabohu, drvivá väčšina ochorení depresie sa vylieči.
Moja rada zadávateľke je: choď ležať do nemocnice. Tu sa zrejme jedná o psychiatrické oddelenie v okresnej nemocnici. držím ti palce a veľmi, veľmi ti prajem, aby si sa vyliečila čoskoro.
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

ludex Pozri príspevok
V prvom rade sa treba poradiť zo svojím psychiatrom,či je nutná ústavná liečba alebo nie. Psychiatrické liečebne nie sú kúpele. Na ústavnú liečbu Vás musí odporučiť Váš psychiater. Liečebnu si môžeš vybrať ktorú len chceš. Nie je to rajonizované. Čo sa týka Pezinka,nemyslím si že to je najlepšia liečebňa,ale viem že je najprísnejšia,čo sa týka režimu. Čo sa týka liečby depresie,liečba liekmi je dlhodobá záležitosť,lieky začínajú účinkovať po 6 týždňoch a viditelné zlepšenie sa prejavuje po 2 až 3 mesiacoch. Ja beriem antidepresíva už druhý rok a len teraz ich začínam vysadzovať a môžem povedať že som úplne v poriadku a velmi mi pomohli. Len treba vydržať!!
Ja mam diagnostikovanu tazku endogennu depresiu, ktora mi pred dlhym casom zacala ako panicka porucha
a je mi zle hlavne nad ranom a vecer sa preberiema nemozem spat ani s liekmi na spanie....no obcas sa podari
Naposledy upravil MIG_6 : 14.02.10 at 23:35
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Odporúčam navštíviť dobrého psychiatra.On už posúdi čo ďalej, či stacionár,alebo nemocnica.Možno nebude potrebné ani jedno,len domáca liečba, príp.nejaké lieky.Odborník to posúdi najlepšie. Ber to tak, že ani zlomenú nohu, alebo boľavý zub neriešiš sama ,ale s tým,kto sa tomu rozumie.Prajem veľa odvahy.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
gigi24 Pozri príspevok
Danila, velmi sa divim tomu, co si napisala, vies ty vlastne o com je tu rec?
Dokonca V.I.P. s tolkymi suhlasmi....tie suhlasy boli urcite len za odborne uctovnicke rady. Myslim, ze by si si mala trosku nieco prestudovat o tom o com sa tu hovori a az potom sa pripojit do tejto debaty. Ale ty asi nepochopis o com je to, ked uz MÁ niekto depresiu, hoci predtym obiehal aj 5x panelak a zivot sa mu zdal byt gombicka ako teraz tebe
Si tu prikrátko na to, aby si pochopila, že Danila píše zo života. Zo svojho. Vlastného. Nič odkukané moja. Ja viem presne, čo je depresia. Viem presne, čo je klaustrofóbia, viem presne, čo je úzkosť aj smútok. Viem, že tá zubatá, čo pri mne často stála, vždy keď som ležala na ARO bola oproti stavom v depresii len šelest nežného vánku. Takže tak. A keďže si vcelku milá, poviem Ti, odkedy som sa sama svojpomocne z tej depresie vyhrabala, považujem medikamentóznu lobby za dílerov rovnako nebezpečných, ako tých s heroinom. Kto chce, nachádza riešenie, kto nechce, nachádza výhovorky. Skús v prvých dňoch depresie obuť tenisky, pobehať lesom, poobjímať ihličnany, vbehnúť na reflexnú masáž chodidiel, masáž chrbtice, pusti si DVD s jogou, prebuď sa pozdravom slnku, dýchaj zhlboka a vydrž. Jedna z Vás celkom určite vyhrá. A ak depresia, tak potom fakt už len tú otravu. Ale seratonín je najlepší zo slniečka. Tak pekný deň a pokoj v duši Ti želám. A do ktorej témy pôjdem, o tom, ak dovolíš budem rozhodovať sama.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
sarasara Pozri príspevok
Toto nie je diskusia, toto je PORADA. Teda ak mám problém, potrebujem poradiť a nie diskutovať.
Poradiť od niekoho, kto vie, o čom je reč, čo je to za problém. Poradiť by mal v tomto prípade lekár, alebo niekto, kto sa s takýmto problémom stretol. Bohužiaľ, videla som a mala som možnosť sledovať človeka, ktorý mal depresiu. Liečil sa a nakoniec to nedopadlo dobre.Zdalo sa, že dôvod nemal žiadny. Nemal finančné ani osobné problémy.
Chvalabohu, drvivá väčšina ochorení depresie sa vylieči.
Moja rada zadávateľke je: choď ležať do nemocnice. Tu sa zrejme jedná o psychiatrické oddelenie v okresnej nemocnici. držím ti palce a veľmi, veľmi ti prajem, aby si sa vyliečila čoskoro.
Fakt dobré. Ale ak dovolíš, toto nie je ani psychiatrická ambulancia. Aj Tebe pekný deň.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
eva165 Pozri príspevok
MILÁ DANILA,
nerada by som bola ak by si si to vzala osobne, ale ak by si pozorne čítala, určite by si si všimla, že dnes (nedela) cca. o 10.00 hod. som sa Lacimu ospravedlnila a v závere uviedla otázku pre ostatných. Alebo mám mať nebodaj "strach" napísať svoj názor?
Alebo som si poplietla "rubriku"? Je to predsa o ZDRAVÍ nie?
Aj múdrejší od nás vravievali : "raz je človek hore a raz dolu", tak prajem všetko dobré a pozdravujem ťa.
V tejto téme prepukla rozcitlivenosť. Tak ja už radšej pôjdem. Vyplakávať sa mi už dávno veľmi nechce. A chýba mi tu rácio. A ako veľmi. Takže radšej obehnem jedličku.
P.S. Život je o komunikácii. Slobodnej.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
V takejto téme sa rozhodne nechcem stavať do pozície odborníka. MIG_6 má stanovenú diagnózu a rieši už problém - nemocnica či denný stacionár. Ja, keďže tiež viem, o čom je depresia, osobne by som volila nemocnicu.
Takže sa ospravedlňujem, ak to vyznelo inak, ako len rada.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
MIG_6 Pozri príspevok
Ja mam diagnostikovanu tazku endogennu depresiu, ktora mi pred dlhym casom zacala ako panicka porucha
a je mi zle hlavne nad ranom a vecer sa preberiema nemozem spat ani s liekmi na spanie....no obcas sa podari

Mňa by velmi zaujímalo,či sa liečiš na tú depresiu,alebo ju máš len diagnostikovanú? Pokial sa aktívne liečiš,tak by mal v prvom rade rozhodnúť tvoj psychiater o vhodnej liečbe a nastaviť Ti ju tak,aby bola účinná. Pokial to nedokáže,tak zmeň psychiatra. Nie je možné,aby si pri aktívnej liečbe mala dlhodobé problémy!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Necitujem nikoho ....

Len mi niekedy v niektorých témach , hlavne v zdravotných , občas pripadá , ako keby dodyčný zadávateľ problému nemal dostatočný pud sebezáchovy ....

Osobne si myslím , že napríklad aj v tejto , psychologicko - psychiatrickej " poradni " je to o ničom ....

Máš problém / všeobecne myslím / ....? ....máš !!!
Tak sa nevyplakavaj , nesťažuj na takýchto diskusiách , nakoľko to nemá význam ...
Každý jedinec má ten svoj problém , nedá sa k nemu postaviť jednoznačne , tobôž porovnávať , repektíve pomáhať svojimi radami ....blbosť nad blbosti ...
V týchto prípadoch má fakt možnosť uspieť len nezaujatý odborník , zvyšok je ovplyvnený alebo laický ..

Bolo tu aj napísané
Laco-monter
...Mám aj ja začať vypisovať,čím všetkým som v živote prešiel???
Povedal by som , že nie , nie je potrebné ....to keby každý to svoje dal , linka dôvery môže vyhlásiť krach ....

Predsa každý máme tú svoju 13 komnatu ....alebo snáď hádam nie ?

Ja mám dokonca aj 14 a 15 ....
.....do 14 dostalo možnosť nazrieť cez kľúčovú dierku len zopár / pár / ľudí ...
.....do blízkosti 15 ky sa ešte nik nedostal a pochybujem , že sa aj niekedy dostane ...
0 0
Etela Etela

Etela je offline (nepripojený) Etela

jednoznačne súhlasím, keďže diagnoza je už stanovená a jedná sa o akútny prípad tak jednoznačne nemocnica. Stacionár je denný a ako som porozumela hlavná časť problémov je v noci - takže nemocnica, tam je pomoc hocikedy nablízku.
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

buchač Pozri príspevok
Necitujem nikoho ....

Len mi niekedy v niektorých témach , hlavne v zdravotných , občas pripadá , ako keby dodyčný zadávateľ problému nemal dostatočný pud sebezáchovy ....

Osobne si myslím , že napríklad aj v tejto , psychologicko - psychiatrickej " poradni " je to o ničom ....

Máš problém / všeobecne myslím / ....? ....máš !!!
Tak sa nevyplakavaj , nesťažuj na takýchto diskusiách , nakoľko to nemá význam ...
Každý jedinec má ten svoj problém , nedá sa k nemu postaviť jednoznačne , tobôž porovnávať , repektíve pomáhať svojimi radami ....blbosť nad blbosti ...
V týchto prípadoch má fakt možnosť uspieť len nezaujatý odborník , zvyšok je ovplyvnený alebo laický ..

Bolo tu aj napísané

Povedal by som , že nie , nie je potrebné ....to keby každý to svoje dal , linka dôvery môže vyhlásiť krach ....

Predsa každý máme tú svoju 13 komnatu ....alebo snáď hádam nie ?

Ja mám dokonca aj 14 a 15 ....
.....do 14 dostalo možnosť nazrieť cez kľúčovú dierku len zopár / pár / ľudí ...
.....do blízkosti 15 ky sa ešte nik nedostal a pochybujem , že sa aj niekedy dostane ...
neviem, ci myslis mna, ze sa tu vyplakavam a otvorila som svoju 13. komnatu, ale ak ano tak sa velmi mylis...a este ja mam tiez aj moju 14. a 15. (najmenej) komnatu do ktorej nedam nikomu nazriet a chcela som len odpoved na otazku, ktoru som dala vid. hore

A este by som chcela vediet, naco je teda tato stranka s temou zdravie, ak by som sa mala pytat trebarz na to ako skoncili nasi futbalisti vo vcerajsom zapase

a ked sa ma tu niekto spytal, co mi je tak som povedala...nemam sa za co hanbita aj tak nikto nevie, kto som, takze 13. komnata je zatvorena...chcela som len radu a takto to dopadlo. Aspon viem, ze musim si dat rady iba sama a uz tu radsej koncim, vsak uz nejako dopadnem....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať