Zavrieť

Porady

Služba alebo údržba

Ahojte! Chcem sa opýtať na váš názor. Ako účtujete umytie auta/ majetok firmy/ na analytický účet 511... opravy a údržby alebo to dávate na služby 518...Ja účtujem na 511, ale stretla som sa už aj s názorom, že je to služba, ale keď si človek uvedomí aj servis auta je služba a dáva sa to na 511. ďakujem, každý názor si cením.
Naposledy upravil Lulaaa : 12.10.05 at 06:39
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lulaaa
A hojte! Chcem sa opýtať na váš názor. Ako účtujete umytie auta/ majetok firmy/ na analytický účet 511... opravy a údržby alebo to dávate na služby 518...Ja účtujem na 511, ale stretla som sa už aj s názorom, že je to služba, ale keď si človeku uvedomí aj servis auta je služba a dáva sa to na 511. ďakujem, každý názor si cením.
Umytie je služba, teda 518. Servis auta je oprava a údržiavanie,teda 511. :p
0 0
Lulaaa Lulaaa

Lulaaa je offline (nepripojený) Lulaaa

lenže aj umytim si auto udržiavaš. Nie náhodou?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja si tiež myslím, že umytie auta je služba. A kde napr. účtuješ umytie podlahy, tiež na 511 AU? Tiež udržuješ majetok.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ja tiež účtujem na 511
Tweety
Umytie je služba, teda 518. Servis auta je oprava a údržiavanie,teda 511. :p
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lulaaa
lenže aj umytim si auto udržiavaš. Nie náhodou?
Skupina účtov 51-služby.
účet 511-opravy a údržiavanie( účtujeme opravy, udržiavaním sa spomaľuje technické opotrebenie,) . Teoreticky umytie auta môže byť aj tam aj tam.
Je to v skupine 51 a to je hlavné. Toľko môj názor. Je to všetko v službách.
Mária M
0 0
Lulaaa Lulaaa

Lulaaa je offline (nepripojený) Lulaaa

Podlahu nemám. Ale dala by som to na službu to máš pravdu, ale podlaha je niečo iné. Tu službu by Ti vykonala nejaká firma, ktorá by to vyfaktúrovala ako službu. Ale keď sa Ti auto zašpiní blatom tak môže prísť k poškodeniu.
Naposledy upravil Lulaaa : 12.10.05 at 07:21
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Tweety
Skupina účtov 51-služby.
Teoreticky umytie auta môže byť aj tam aj tam.
Je to v skupine 51 a to je hlavné. Toľko môj názor. Je to všetko v službách.
Mária M
Súhlasím, nie sú to podstatné sumy za umytie áut. Táto otázka tu bola riešená veľakrát a skončilo to vždy nerozhodne. Hlavné je, že si to dokážeme obhájiť.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Súhlasím, že by to mohlo byť tam aj tam, ale podľa mňa 511 to má už v názve, podľa mňa je to to udržiavanie. /zjednodušene a inak povedané údržba/
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Pozerala som si publikáciu Podvojné účtovníctvo podnikateľov od Ing. Cenigovej, kde sa píše:
511 - Opravy a udržiavanie
Na ťarchu tohto účtu sa účtujú externé náklay na opravy a udržiavanie dlhodobého majetku. V zmysle § 35 ods. 2 písm. f opatrenia opravami sa odstraňuje čiastočné fyzické opotrebenie alebo poškodenie za účelom uvedenia majetku do predchádzajúceho alebo prevádzkyschopného stavu. Uvedením do prevádzkyschopného stavu sa rozumie vykonanie opravy aj s použitím iných než pôvodných materiálov, náhradných dielcov, súčastí alebo technológií, ak nedôjde k zmene technických parametrov alebo zvýšeniu výkonnosti majetku a ani k zmene účelu použitia. Udržiavaním sa spomaľuje fyzické opotrebenie, predchádza jeho následkom a odstraňujú sa drobnejšie závady. ... atď.
518 - Ostatné sluzby
Na účte 518 sa účtujú všetky osatné služby, ktoré svojim charakterom nepatria na predchádzajúce účty účtovnej skupiny 51 a nie sú poskytované bankami, poisťovňami a burzami cenných papierov, ktoré patria do finannčých nákladov.
Pôjde o

.... h) náklady na čistenie, upratovanie, odvoz odpadkov, dezinfekciu, deratizáciu a pod.,

Ja to chápem tak, že náklady na umytie auta patria na účet 518 AU.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Zuzka, po prečítaní tvojho príspevku mi z toho vyšlo 511.
0 0
Italiana Italiana

Italiana je offline (nepripojený) Italiana

Aký je Váš názor na tento detail? Keď si firma zavolá maliarov, zaúčtujem to samozrejme na služby 518. Ale keď si kúpim farbu a vymaľujem si vo firme sama, tak by ste účtovali 501 Drobný nákup? Alebo 511 oprava a udržovanie?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
501 - spotreba mat.
0 0
Italiana Italiana

Italiana je offline (nepripojený) Italiana

Ďakujem za odpoveď.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
A kam by ste dali revíziu hasiacich prístrojov?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Italiana
Aký je Váš názor na tento detail? Keď si firma zavolá maliarov, zaúčtujem to samozrejme na služby 518. Ale keď si kúpim farbu a vymaľujem si vo firme sama, tak by ste účtovali 501 Drobný nákup? Alebo 511 oprava a udržovanie?
ja dávam (odporúčam) aj maľovanie dodávateľským spôsobom dať na účet 511-údržba.
0 0
bučo bučo

bučo je offline (nepripojený) bučo

Ahojte,
ja účtujem umytie auta na 511 a takto to účtuje celá firma a doteraz s tým neboli žiadne problémy ani pri daňovej kontrole.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maturantka
A kam by ste dali revíziu hasiacich prístrojov?
Revízia hasiacich prístrojov 518AE.
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Prosim Vas, kde by ste zaradili STK?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dajana16
Prosim Vas, kde by ste zaradili STK?
Služby 518AE.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ešte raz prosím tú revíziu hasiacich prístrojov...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať