Zavrieť

Porady

Služba alebo údržba

Ahojte! Chcem sa opýtať na váš názor. Ako účtujete umytie auta/ majetok firmy/ na analytický účet 511... opravy a údržby alebo to dávate na služby 518...Ja účtujem na 511, ale stretla som sa už aj s názorom, že je to služba, ale keď si človek uvedomí aj servis auta je služba a dáva sa to na 511. ďakujem, každý názor si cením.
Naposledy upravil Lulaaa : 12.10.05 at 06:39
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maturantka
Ešte raz prosím tú revíziu hasiacich prístrojov...
Tak ešte raz. Revízia hasiacich prístrojov 518AE.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ďakujem. Ale nevylučuje sa asi ani 511. Videla som totiž v odbornej literatúre obidve predkontácie a teraz rozmýšľam, ktorú uviesť žiakom...
0 0
Džejn Džejn

Džejn je offline (nepripojený) Džejn

Ahojte

Nákupili sme materiál v autotechne a ten sme si sami vymenili
na aute. Kam by ste to naúčtovali na 501 alebo na 511?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Džejn
Ahojte

Nákupili sme materiál v autotechne a ten sme si sami vymenili
na aute. Kam by ste to naúčtovali na 501 alebo na 511?
501AE .....predpokladám, že ste auto technicky nezhodnotili
0 0
Džejn Džejn

Džejn je offline (nepripojený) Džejn

Nie boli to len nejake segmenty.
ďakujem za radu.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A keď nám príde faktúra za opravu auta, kde je vyčíslený použitý materiál na opravu + práce, tiež môžem dať celú sumu na 511 alebo to mám rozdeliť:
materiál na 501
oprava na 511?

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP Pozri príspevok
A keď nám príde faktúra za opravu auta, kde je vyčíslený použitý materiál na opravu + práce, tiež môžem dať celú sumu na 511 alebo to mám rozdeliť:
materiál na 501
oprava na 511?

Ďakujem
Všetko sú náklady na opravu MV- takže 511AE.
0 0
astherixova astherixova

astherixova je offline (nepripojený) astherixova

Ja osobne dávam umytie na 518A ale nasadili ste mi chrobáka do hlavy a teraz rozmýšlam čo všetko mam na 511. Kam by ste dali garanačnú prehliadku ja mám na 511 a kam prezutie pneumatik aj to je služba a ja som dala na 511. Poradte a rozvite túto nekonečnú tému. Vďaka
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
astherixova Pozri príspevok
. Poradte a rozvite túto nekonečnú tému. Vďaka
Myslím, že túto tému nie je treba rozvíjať, nakoľko tu na Porade už bolo toho popísaného dosť. V podstate záleží od teba, ako si zavedieš účtovanie. Ak máš vo firme jedno auto, môžeš mať analytiku na každom účte pre toto auto. Ak máš áut 30, nie je žiadúce mať 30 analytík na každom účte. Na 518, 511 501. V tom prípade dávaš všetko na 511, náhradné diely a phm na 501. V prípade potreby(šéfstvo), vieš ľahko predložiť náklady na prevádzku toho ktorého auta. V podstate umytie auta, či kontrola po určitom počte km sa dá považovať za službu aj za údržbu. Ako som napísala vyššie, je to na Tebe.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

A kde by ste zaradili stolárske práce, t.j. namontovanie madiel, montáž prechodovej lišty a drevenú policu ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

raya1 Pozri príspevok
A kde by ste zaradili stolárske práce, t.j. namontovanie madiel, montáž prechodovej lišty a drevenú policu ?
Sú to služby 518.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Možno sa spýtam totálnu blbosť a totálnu blbosť napíšem. (neviem prečo ma práve napadlo upratovanie)

Účtujem upratovacie práce na 518 na prenajatej nehnuteľnosti, myslím si, že účtovanie je nesprávne.

1. ak mám vlastnú nehnuteľnosť, alebo v prenájme, podľa môjho názoru by sa mali tieto služby účtovať na 511-oprava a udržiavanie.
Par. 35 mi hovorí o obstar.DHM kde podľa odseku 2/f -udržiavaním sa spomaľuje fyzické opotrebenie, predchádza sa jeho následkom a odstraňujú sa drobnejšie závady.
(veď napokon i umytie auta sa účtuje na 511)

Názor?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Janka, aj ja dávam upratovacie práce na 518. Vo výkaze ziskov a strát je to aj tak v tom istom riadku.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Rozalka Pozri príspevok
Janka, aj ja dávam upratovacie práce na 518. Vo výkaze ziskov a strát je to aj tak v tom istom riadku.
Ano, súhlasím.
Myslím, ale správnosť zaúčtovania. Keby som neupratovala podlahu, znehodnotila by sa mi, a musela by som ju opravovať. A tým, že ju udržiavam, predchádzam fyzickému opotrebeniu (nanosia sa napr. na topánkach skalky, podlaha sa poškriabe, teda sa fyzicky opotrebuje až bude potrebná oprava= výmena, alebo šmirgľovanie.....)

(banality, viem.)
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

betka Pozri príspevok
Možno sa spýtam totálnu blbosť a totálnu blbosť napíšem. (neviem prečo ma práve napadlo upratovanie)

Účtujem upratovacie práce na 518 na prenajatej nehnuteľnosti, myslím si, že účtovanie je nesprávne.

1. ak mám vlastnú nehnuteľnosť, alebo v prenájme, podľa môjho názoru by sa mali tieto služby účtovať na 511-oprava a udržiavanie.
Par. 35 mi hovorí o obstar.DHM kde podľa odseku 2/f -udržiavaním sa spomaľuje fyzické opotrebenie, predchádza sa jeho následkom a odstraňujú sa drobnejšie závady.
(veď napokon i umytie auta sa účtuje na 511)

Názor?
Môj názor: Ak sú upratovacie práce dodávané dodávateľsky 518.
(Aj v zákone o vlastníctve bytov a nebytových priestorov sú to služby spojené s užívaním nebyt. priestoru....)
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

JankaO Pozri príspevok
Môj názor: Ak sú upratovacie práce dodávané dodávateľsky 518.
(Aj v zákone o vlastníctve bytov a nebytových priestorov sú to služby spojené s užívaním nebyt. priestoru....)
Súhlasím. Ale všetky práce sú dodávané dodavateľsky. Ak by si konateľ poupratoval, tak mu vyplatím mzdu, alebo poviem ďakujem, teda tieto práce by boli interné.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

betka Pozri príspevok
Súhlasím. Ale všetky práce sú dodávané dodavateľsky. Ak by si konateľ poupratoval, tak mu vyplatím mzdu, alebo poviem ďakujem, teda tieto práce by boli interné.
DÚVaP č. 7-8/2007 Účtovné súvzťažnosti, účt. tr. 5 - náklady:
17.
Dodávateľská faktúra za upratovanie, pranie bielizne, čistenie odevov pre zamestnancov

518

321
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Aj odb. literatúra sa môže mýliť. Často jednu upozorňujem na chyby.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

kam by som mala zaúčtovať montáž a demontáž kolies dávala som to na 518, prečistenie EGR ventilu je to aj služba ale môže to byť aj údržba?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
kam by som mala zaúčtovať montáž a demontáž kolies dávala som to na 518, prečistenie EGR ventilu je to aj služba ale môže to byť aj údržba?
511AE. Predpokladám, že je to váš majetok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať