Zavrieť

Porady

Služba alebo údržba

Ahojte! Chcem sa opýtať na váš názor. Ako účtujete umytie auta/ majetok firmy/ na analytický účet 511... opravy a údržby alebo to dávate na služby 518...Ja účtujem na 511, ale stretla som sa už aj s názorom, že je to služba, ale keď si človek uvedomí aj servis auta je služba a dáva sa to na 511. ďakujem, každý názor si cením.
Naposledy upravil Lulaaa : 12.10.05 at 06:39
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno je to náš majetok, potom čo sa účtuje ohľadom auta na 518? Môžem všetko dávať na 511, keď je to oprava a údržba, lebo aj umývanie je údržba.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

Máme zmluvu s firmou na prac.odevy, tieto sú pošité podľa požadovanej veľkosti zamestnancov a jedenkrát týždenne sa vymieňajú, firma ich zoberie operie a poopravuje účtujem to na 518
ale som sa zamyslela nemá to účtovať na 527? poraďte prosím
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ANNAP Pozri príspevok
Máme zmluvu s firmou na prac.odevy, tieto sú pošité podľa požadovanej veľkosti zamestnancov a jedenkrát týždenne sa vymieňajú, firma ich zoberie operie a poopravuje účtujem to na 518
ale som sa zamyslela nemá to účtovať na 527? poraďte prosím
Ich výdaj zamestnancom ste účtovali na 527, podľa mňa už teraz ide len o služby-518.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

vieš Majka ich výdaj ani neprebehol je to vlastne leasing prac.odevov lebo tie sú stále vlastníctvom tej firmy a nie našej firmy
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ANNAP Pozri príspevok
vieš Majka ich výdaj ani neprebehol je to vlastne leasing prac.odevov lebo tie sú stále vlastníctvom tej firmy a nie našej firmy
A kam ho účtujete?
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

veď práve, mne chodí faktúra raz mesačne za pranie a opravu týchto odevov a ja ju účtujem na 518 ale začala som rozmýšlať, či je to správne, či nemá byť použitý účet 527
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ANNAP Pozri príspevok
veď práve, mne chodí faktúra raz mesačne za pranie a opravu týchto odevov a ja ju účtujem na 518 ale začala som rozmýšlať, či je to správne, či nemá byť použitý účet 527
ALe ja som myslela ten lízing, ako ten účtuješ?
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

ešte upresním, keď niektorý zamestnanec odíde tak ten pracovný odev už nie je náš a už sa neperie, neudržuje, proste tá firma po našom nahlásení ho už nedodá a použije na svoje potreby
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

ja nič viacej neúčtujem len tú faktúru od nich a samozrejme máme zmluvu na ktorej je všetko podchytené
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ANNAP Pozri príspevok
ja nič viacej neúčtujem len tú faktúru od nich a samozrejme máme zmluvu na ktorej je všetko podchytené
Ćiže sú to náklady na ich poskytnutie a zároveň aj služba(opravy, údržba)?
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

áno
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

alebo presnejšie len prepožičanie alebo užívanie ( nie sú naším majetkom)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ANNAP Pozri príspevok
alebo presnejšie len prepožičanie alebo užívanie ( nie sú naším majetkom)
Účtovala by som len o službách.
0 0
Učímsa Učímsa

Učímsa je offline (nepripojený) Učímsa

DÚVaP č. 7-8/2007 Účtovné súvzťažnosti, účt. tr. 5 - náklady:
17.
Dodávateľská faktúra za upratovanie, pranie bielizne, čistenie odevov pre zamestnancov

518

321

Niekde vyššie sa tu citovalo, že 511 je pre dlhodoby majetok - bielizeň a odevy nie sú DHM, z toho titulu myslím treba rozlišovať medzi upratovaním dlážky - súčasť nehnuteľnosti a praním :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať