Zavrieť

Porady

Faktura od zahranicneho dodavatela za sluzby s DPH

Dobry den,

vedel by mi niekto prosim Vas poradit ako mam postupovat v pripade, ze som platitel DPH a dostala som fa za sluzby od zahranicneho dodavatela, ktory je tiez platitelom DPH (AT). Faktura obsahuje aj ciastku 20% DPH. Je to v poriadku? Ako mam postupovat, pri naroku na vratenie DPH?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Dobrý deň,

    z Tvojej otázky som pochopila,že ide o dodávateľa z Rakúska.Pokiaľ ste obidvaja plátcami DPH a samozrejme sú obidva štáty v Európskej únii,nevidím dovod prečo vystavili faktúru s DPH. Malo by tu ísť o samozdanenie,takže faktúra by mala byť vystavená bez DPH a len v rámci mesačného či štvrťročného priznania k DPH si uplatníš DPH na vstupe a výstupe - takže konečný efekt = O = samozdanenie.

    zula je offline (nepripojený) zula

    zula
    Ano, obaja sme platcami, nie som si ista ani ja, ci je to vporiadku, este predpokladam, ze je to mozne z toho dovodu, ze dana sluzba bola mojmu zahranicnemu dodavatelovi fakturovana inou rakuskou spolocnostou, tzn, ze mne danu sluzbu len refakturoval.

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    ak bolo miesto dodania služby v rakúsku tak ti správne dodávateľ fakturoval s rak. dph. O akú službu sa jednalo? alebo to bola faktúra za tovar?

    zula je offline (nepripojený) zula

    zula
    Boli to sluzby za ubytovanie a stravovanie obchodnych - treningove skolenie obchodnych partnerov. Je mozne si tuto dan potom vyziadat z DU v Rakusku? Do akeho riadku v DP ju mam uvadzat?

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    ak sa toto školenie obch. partnerov uskutočnilo v rakúsku, tak aj služby so školením spojené sa priradia k tomuto školeniu. Teda jedná sa o vzdelávaciu službu, - miesto dodanie je rakúsko a rakúšak ti správne fakturoval rakusku dph. Ty do dan. priznania k dph uvázaš len tuzemské plnenia... a túto faktúru do svojho DP k dph nezahrnieš...
    Daň zaplatenú rakúšakovi si môžeš vyžiadať od rak. daň. úradu.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    NADEJKA
    Dobrý deň,

    z Tvojej otázky som pochopila,že ide o dodávateľa z Rakúska.Pokiaľ ste obidvaja plátcami DPH a samozrejme sú obidva štáty v Európskej únii,nevidím dovod prečo vystavili faktúru s DPH. Malo by tu ísť o samozdanenie,takže faktúra by mala byť vystavená bez DPH a len v rámci mesačného či štvrťročného priznania k DPH si uplatníš DPH na vstupe a výstupe - takže konečný efekt = O = samozdanenie.
    súhlasím, ja by som sa s dodávateľom spojila a žiadala faktúru bez DPH, ja by som mu ju poslala späť, určite musí byť bez DPH.

    zula je offline (nepripojený) zula

    zula
    Jasne,dakujem krasne.
    Ak si nebudem ziadat nahradu DPH je to moj naklad predpokladm. O vratenie DPH staci poziadat na zaklade ziadosti, alebo je potrebne vyplnit tlacivo zahranicneho DU?

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ja sa prikláňam k Bunny... Miestom dodania služby je jednoznačne Rakúsko, viď §15 odsek 4 zákona o DPH... "Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, výchovných, vzdelávacích a zábavných služieb vrátane ich organizovania a služieb s nimi súvisiacich je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonávajú."

    Teda faktúra je správne vystavená s rakúskou DPH, tu na Slovensku ti to do DPH nevstupuje ani to neuvádzaš v priznaní, môžeš žiadať o vrátenie DPH v Rakúsku.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Moze ziadat o vratenie DPH v Rakusku? To znamena ze i nemusi? Alebo v tomto pripade pojde o nedanovy naklad?

    Faktura od zahranicneho dodavatela za sluzby s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.