Zavrieť

Porady

internetove sluzby a dph

hladam hladam ale nic nenachadzam aj ked viem ze sa tu toho dost popisalo ja len strucne ako to je s fakturou do zahrnicia

a| platitelovi - bez dpha
b| neplatitelovi-podnikatelovi - bez dph
c| neplatitelovi - sukromnej osobe - s dph

je to spravne alebo som tatar
dakujem moc pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    ak sa jedná o internetový službu ako elektronicky dodávanú službu v zmysle § 15 ods. 8 do ČS tak je prenos, ak to dodávaš osobe ktorá podnika v tom členskom štáte.. a nemusí byť platiteľ...
    ak by to bol obyčajný občan... tak dph

    lussika je offline (nepripojený) lussika

    lussika
    mna by este zaujimalo ako to je ked som neplatitel v SR a prijimam takuto sluzbu zo zahranicia...musim sa registrovat kvoli tomu alebo staci podavat len danove priznania kde bude na strane vystup ta ista suma ako vstup dakujem

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    lussika
    hladam hladam ale nic nenachadzam aj ked viem ze sa tu toho dost popisalo ja len strucne ako to je s fakturou do zahrnicia

    a| platitelovi - bez dpha
    b| neplatitelovi-podnikatelovi - bez dph
    c| neplatitelovi - sukromnej osobe - s dph

    je to spravne alebo som tatar
    dakujem moc pekne
    § 15 ods. 7,8 - elektronicky dodávané služby
    Členské štáty - podnikateľ - bez DPH - bez ohľadu na to, či je platca
    -//- - nepodnikateľ - s DPH

    Tretie štáty - všetci - bez DPH

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    lussika
    mna by este zaujimalo ako to je ked som neplatitel v SR a prijimam takuto sluzbu zo zahranicia...musim sa registrovat kvoli tomu alebo staci podavat len danove priznania kde bude na strane vystup ta ista suma ako vstup dakujem
    Ak prijímaš službu a nie si platcom DPH, neregistruješ sa, ale DPH si nemôžeš uplatniť s nulovým dopadom, ak si neplatca. DPH tu musíš zaplatiť.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ak ste neplátca DPH , tak pri prijatí služby od zahraničného dodávateľa musíte podať daň.priznanie DPH podľa §69 a vyčísliť DPH na r.11 a ju riadne uhradiť. Túto istú výšku dane si ako neplátcovia DPH nemôžete odpočítať!

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    Prajem pekný deň. Potreboval by som čerstvé informácie. Poskytol som internetovú reklamnú službu firme z Čiech. Som platiteľ DPH. Mám problém s určením miesta zdaniteľného plnenia a či je služba oslobodená od DPH. Nemôžem sa dopátrať jednoznačnej odpovede. Ďakujem

    akire-erika je offline (nepripojený) akire-erika

    akire-erika
    Miesto dodania je ČR (§15 ods.1), čiže nepodlieha DPH - tvoja fatkúra je bez DPH, ale treba vyplniť súhrnný výkaz. Český podnikateľ si to "samodzdaní" v ČR.
    Ešte, aby som nezabudla, treba uviesť na faktúre odvolávku, ktorá je uvedená v §73 ods. 2h), že ".... osobu povinnou platiť daň je osoba, ktoej je služba dodaná."

    internetove sluzby a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.