Zavrieť

Porady

DPH

Mám doklad za ubytovanie od s.r.o., na ktorom nie je vyčíslená DPH. /len celková suma/. Zaujímalo by ma, či si mam sama vypočítať DPH, alebo zistiť
či je platca DPH a tiež či na uznanie daňového výdavku stačí príjmový doklad, či nemusí byť faktúra.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Podľa mňa, ak nie je na faktúre vyčíslená DPH, tak by som si DPH nenárokovala.
    Ale ja osobne by som im zavolala a spýtala by som sa ich či sú platcami DPH, alebo nie a či sa náhodou nepomýlili na FA.
    Inak dá sa zistiť aj na tejto stránke či je platcom DPH : www.drsr.sk

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Doplnil by som predchádzajúci príspevok ( alebo opravil?) .
    Ak si chcem nárokovať odpočet, tak fa musí spĺňať náležitostí podľa §71 odst. 2. Podľa toho čo bolo zadané to ani zďaleka nespĺňa. Ale nezaškodí preveriť, či predmetný dodávateľ je alebo nieje platcom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ekonomka100
    Mám doklad za ubytovanie od s.r.o., na ktorom nie je vyčíslená DPH. /len celková suma/. Zaujímalo by ma, či si mam sama vypočítať DPH, alebo zistiť
    či je platca DPH a tiež či na uznanie daňového výdavku stačí príjmový doklad, či nemusí byť faktúra.
    Na doklade musí byť uvedené, či je platcom alebo neplatcom. Pri platcovi je tam IČDPH. Príjmový doklad je iba doklad o úhrade. Mal by byť doklad s rozpisom za čo, prečo, načo, napr. fa.:p

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    ekonomka100
    Mám doklad za ubytovanie od s.r.o., na ktorom nie je vyčíslená DPH. /len celková suma/. Zaujímalo by ma, či si mam sama vypočítať DPH, alebo zistiť
    či je platca DPH a tiež či na uznanie daňového výdavku stačí príjmový doklad, či nemusí byť faktúra.
    Na www.drsr.sk si zisti či je platca DPH a jednoznačne je potrebné mať k tomuto dokladu aj faktúru a tam by mali mať upresnené že nie sú platcami DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.