Zavrieť

Porady

Fa za poskytovanie stravovania zo zahr. a DPH

Poraďáci pozor!
Som s.r.o, vediem PU.
Mám fa zo zahraničia-EU za poskytnutie stravovania mojím zamestnancom, ktorí tam pracujú. Fa je od platcu IČ DPH EUxxxxxxxx vystavená mne, platcovi IČ DPH SK yyyyyyyyyy. Fa je vystavená bez DPH, bez odvolávky prečo je to tak.
A teraz problém: 1. Musím to samozdaniť ??? Podľa mňa áno.
2. Mám nárok na odpočet pri samozdanení ? ?????

Skúste napísať svoje názory a dôvody, ktoré Vás k nim vedú.

DIKI.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Môj názor :

    zamestnanci pracuj.v ČR - obedy podávané v ČR , dodávateľ by mal vystaviť faktúru s českou DPH a ty by si si mal prepočítať faktúr.sumu kurzom NBS a dať celú do nákladov. To je môj názor a možno sa mýlim tak ma opravte, ale podľa mňa by to takto malo byť.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Nikto viac sa nenájde???
    Riešim problém, že fa mi dodávateľ vystavil bez DPH, viď príspevok č.1.
    Skúste tu dať svoje názory.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak je vystavená bez DPH, tak je tam podľa mňa prenos daňovej povinnosti. Potom Ti ostáva samozdanenie. Ak máš nárok na jej odpočet, tak potom konečná daň je nulová.
    Mária M

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Tweety
    Ak je vystavená bez DPH, tak je tam podľa mňa prenos daňovej povinnosti. Potom Ti ostáva samozdanenie. Ak máš nárok na jej odpočet, tak potom konečná daň je nulová.
    Mária M
    To je pravda, ale otázkou ostáva, či mám nárok na odpočet????

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Faktúrované stravovanie je zrážané zamestnancom z " diét" a to ma troch mýli.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    benka
    Mám fa zo zahraničia-EU za poskytnutie stravovania mojím zamestnancom, ktorí tam pracujú. Fa je od platcu IČ DPH EUxxxxxxxx vystavená mne, platcovi IČ DPH SK yyyyyyyyyy. Fa je vystavená bez DPH, bez odvolávky prečo je to tak.
    Faktúra je tým pádom nesprávne vystavená, treba si vyžiadať správne vystavenú faktúru ... a potom by to malo byť jasnejšie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To je pravda, nemôže mu byť poskytnuté stravovanie a zároveň aj vyplatené diéty .

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    To : AVO

    Problém je v komunikácii s druhou stranou. Odmietajú akýkoľvek iný názor ako je ten ich.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    benka
    A teraz problém: 1. Musím to samozdaniť ??? Podľa mňa áno.
    Samozdanenie by pripadalo do úvahy v prípade služieb podľa § 15 ods. 8, pri službe súvisiacej s montážou a inštaláciou tovaru ..., pri službách podľa § 16. Nájdete tam službu stravovania? Podľa môjho názoru nie.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Takže to nedám do samozdanenia ?? Priznám sa som na pochybách aj keď Váš argument má svoju váhu.
    Naposledy upravil Milan Benka : 19.10.05 at 17:03

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    benka
    Faktúrované stravovanie je zrážané zamestnancom z " diét" a to ma troch mýli.
    A prečo Vás to mýli? Diéty sú vyplácané v zmysle zákona o cestovných náhradách a sú (možno povedať) paušálnou náhradov výdavkov zamestnanca. Súvisia s nárokmi vyplývajúcimi zo vzťahu zamestnávateľ x zamestnanec.
    Ale stravovacie zariadenie Vám dodalo službu. A to je predmetom dane z pridanej hodnoty, pravdaže v závislosti od miesta poskytnutia služby. Mám za to, že miesto poskytnutia služby je ČR. (Ak sa čašník neprechádzal s tácňou na hraničnom prechode)

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    V zmysle Vaších odpovedí, - miesto plnenia - zahraničie. Takže pýtať si opravu faktúry.
    V prípade, že mi nevyhovejú, čo je viac ako pravdepodobné, môžem spraviť samozdanenie s následným odpočtom ? Ak som správne pochopil predchádzajúce príspevky, tak áno.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    benka
    V zmysle Vaších odpovedí, - miesto plnenia - zahraničie. Takže pýtať si opravu faktúry.
    V prípade, že mi nevyhovejú, čo je viac ako pravdepodobné, môžem spraviť samozdanenie s následným odpočtom ? Ak som správne pochopil predchádzajúce príspevky, tak áno.
    Samozdanenie podľa môjho názoru v žiadnom prípade. Za správnosť faktúry zodpovedá ten, kto službu poskytol.
    Vy zodpovedáte za správnu aplikáciu slovenského zákona o DPH.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ďakujem za upresnenie a za príjemnú konzultáciu. Verím, že tieto stretnutia budú naďalej pokračovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.