Zavrieť

Porady

založenie živnosti

Od prvého januára 2006 by som chcela vykonávať účto na živnosť. Viete mi poradiť, kedy je potrebné sa nahlásiť na ŽR, DÚ a SP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Vybavenie živnosti trvá také 2-3 týždne a nadobúda právoplatnosť prevzatím ZL,od tohto termínu sa treba prihlásiť do 15 dní na DU a 8 dní ZP.

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Už si to presne nepamätám, ale sa mi zdá, že na tom tlačive, kde sa podáva žiadosť o živnosť je aj dátum od kedy má živnosť platiť. Väčšinou sa nevyplňuje, lebo každý to chce čím skôr. Ale ak si to vyplníš v 11-mesiaci 2005 a uvedieš, že začiatok podnikania bude od 1.1.2006 tak to máš bez stresov. Živ. list budeš mať už 15.12.2005 aj IČO. S tým, že je platný od 1.1.06. Môžeš si potom v klude vybaviť DIČ na daň úrade. Pečiatky a podobné zdržovačky. Keď to plánuješ roztočiť presne od 1.1.2006
    Aj prevádzkové výdavky (pečiatky, kolky) môžeš mať ešte pred 1.1.06
    Ale príjmy až po 1.1.06
    Najskôr si vybav výpis z registra prestov. Potom ŽU.

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    dakujem vsetkym velmi pekne, takze asi si to vybavim pekne krasne dopredu, aspon s tym budem mat potom menej nervov, no nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.