Zavrieť

Porady

Služba od neplatcu z ČR

Prišla mi fa z ČR od neplátcu za prezentáciu v katalogu čo to pre mňa znamená ja som plátca DPH.
Naposledy upravil Dav : 25.06.10 at 10:11
Usporiadat
evapau evapau

evapau je offline (nepripojený) evapau

prosím viete mi poradiť súrne
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

evapau Pozri príspevok
prosím viete mi poradiť súrne
Je potrebné vykonať samozdanenie.
0 0
evapau evapau

evapau je offline (nepripojený) evapau

ďakujem za pomoc
0 0
evapau evapau

evapau je offline (nepripojený) evapau

ešte by som mala otázočku ide to aj do súhrnného výkazu ?
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

evapau Pozri príspevok
ešte by som mala otázočku ide to aj do súhrnného výkazu ?
Do súhrnného výkazu dávaš opačný prípad - zdaniteľné obchody, teda keď ty fakturuješ, nie keď tebe.
1 0
evapau evapau

evapau je offline (nepripojený) evapau

no už asi nerozmýšľam veď jasné že to sa nedáva do SV. Ďakujem ZuzanaA
0 0
dede2 dede2

dede2 je offline (nepripojený) dede2

Trochu tomu nerozumiem. Hovorite, ze samozdanenie. To by malo znamenat, ze miesto dodania sluzby je Slovensko /t.j. sidlo odberatela/. Podla, ktoreho par. ste urcili, ze miesto dodania je Slovensko, ked sluzba bola dodana neplatcom z inej clenskej krajiny?
0 0
dede2 dede2

dede2 je offline (nepripojený) dede2

Este raz sa pytam. Podla, ktoreho par. ste urcili, ze miesto dodania je Slovensko, ked sluzba bola dodana neplatcom z inej clenskej krajiny?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

dede2 Pozri príspevok
Este raz sa pytam. Podla, ktoreho par. ste urcili, ze miesto dodania je Slovensko, ked sluzba bola dodana neplatcom z inej clenskej krajiny?
paragraf 15 ods. 1 DPH
0 0
dede2 dede2

dede2 je offline (nepripojený) dede2

Aha. Takze pri urceni miesta dodania sluzby podla par. 15 ods. 1 DPH nezalezi na tom ci dodavatel je alebo nie je platcom DPH.
V pripade, ze odberatel je platcom urobi samozdanenie, ak nie je musi urobit registraciu a odviest DPH /ale narok na odpocet nema/, pricom v obidvoch pripadoch nezalezi ci dodavatel je alebo nie je platcom. Rozmyslam spravne?????
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Neviem, či som pochopila správne, ale mne podľa zdania otázky vychádza, že miesto zdaniteľného plnenia je ČR, fakturované od neplatiteľa DPH z ČR
( z toho dedukujem, že služba bola poskytnutá v ČR) takže by tu nemalo dôjsť k samozdaneniu, alebo sa mýlim?
0 0
dede2 dede2

dede2 je offline (nepripojený) dede2

Podla ktoreho par. vychadzas, ze ked je fakturovane od neplatitela z ČR, tak miestom dodanie je ČR?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
dede2 Pozri príspevok
Podla ktoreho par. vychadzas, ze ked je fakturovane od neplatitela z ČR, tak miestom dodanie je ČR?
Podľa §16, odsek (17) Služby, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 16, sú tieto:
a) prevod a postúpenie autorských práv, patentov, licencií, ochranných známok a podobných práv,
b) reklamné služby,
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
A vôbec by som sa čudovala, keby to bolo inde, napr. v Poľsku...
Ešte raz, fakturuje dodávateľ z ČR, dodanie služieb v katalógu, alebo je to inak? Myslíš, že sa jedná o slovenský katalóg?
0 0
dede2 dede2

dede2 je offline (nepripojený) dede2

ondrejvla Pozri príspevok
Podľa §16, odsek (17) Služby, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 16, sú tieto:
a) prevod a postúpenie autorských práv, patentov, licencií, ochranných známok a podobných práv,
b) reklamné služby,
Podla mna podla par. 15 alebo 16 vychadzas len vtedy, ked ti fakturuje platca z ineho clenskeho statu. Alebo NIe?
0 0
dede2 dede2

dede2 je offline (nepripojený) dede2

ondrejvla
v prispevku 12 pises, ze miestom dodania je ČR lebo je dodavatel neplatcom.

v príspevku 14 sa zase odvolavas na par. 16 ods. 17 reklamne sluzby.

Co je teda dôvodom urcenia miesta dodania ČR, ze je dodavatel neplatca alebo ze ide o par. 16 ods. 17.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
dede2 Pozri príspevok
Podla mna podla par. 15 alebo 16 vychadzas len vtedy, ked ti fakturuje platca z ineho clenskeho statu. Alebo NIe?
No predpodkladám, že ČR je členským štátom EÚ, viď zadanie otázky :
Prišla mi fa z ČR od neplátcu za prezentáciu v katalogu čo to pre mňa znamená ja som plátca DPH.
A nakoniec je dôležité odkiaľ je faktúra, nie či je dodávateľ platiteľ, ak by bol, vtedy by došlo k samozdaneniu.
A vychádzala som z :
§ 15
(1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.
(2) Miestom dodania služby osobe inej ako zdaniteľnej osobe je miesto, kde má dodávateľ služby sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná z prevádzkarne dodávateľa služby, miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby prevádzkareň. Ak dodávateľ služby nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jeho bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.
(3) Miesto dodania služby sa určí podľa odseku 1 alebo 2, ak § 16 neustanovuje inak.
0 0
dede2 dede2

dede2 je offline (nepripojený) dede2

Aky by bol rozdiel, keby tuto sluzbu fakturoval platca a neplatca z ĆR? Ako by vyzerala faktura? A ake povinnosti by mal odberatel platca na Slovensku?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
dede2 Pozri príspevok
Aky by bol rozdiel, keby tuto sluzbu fakturoval platca a neplatca z ĆR? Ako by vyzerala faktura? A ake povinnosti by mal odberatel platca na Slovensku?
Ak by fakturoval platiteľ DPH, bola by povinnosť v SR samozdaniť. Myslím, že tu je kompletná odpoveď. A ako by vyzerala faktúra - asi A4.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
dede2 Pozri príspevok
ondrejvla
v prispevku 12 pises, ze miestom dodania je ČR lebo je dodavatel neplatcom.

v príspevku 14 sa zase odvolavas na par. 16 ods. 17 reklamne sluzby.

Co je teda dôvodom urcenia miesta dodania ČR, ze je dodavatel neplatca alebo ze ide o par. 16 ods. 17.
Tak toto si asi zle pochopil, neviem si predstaviť, že by preto bolo miesto dodania ČR, že je dodávateľ neplatcom...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať