Zavrieť

Porady

Služba od neplatcu z ČR

Prišla mi fa z ČR od neplátcu za prezentáciu v katalogu čo to pre mňa znamená ja som plátca DPH.
Naposledy upravil Dav : 25.06.10 at 10:11
Usporiadat
novacik2 novacik2

novacik2 je offline (nepripojený) novacik2

viem, že par. 2 nam neurci kto ma platit. Tomu vsetkemu rozumiem. Len mi islo o potvrdenie mojho pochopenia par. 2 ods.1 pism.b., a to tak, ze tento paragraf sa tyka oboch typov plneni, na jednej strane, ked je platca na Slovensku v pozicii dodavatela, na druhej strane ked je odberatelom. Myslim pripady, ktore som uviedol v predch. prispevku.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

novacik2 Pozri príspevok
viem, že par. 2 nam neurci kto ma platit. Tomu vsetkemu rozumiem. Len mi islo o potvrdenie mojho pochopenia par. 2 ods.1 pism.b., a to tak, ze tento paragraf sa tyka oboch typov plneni, na jednej strane, ked je platca na Slovensku v pozicii dodavatela, na druhej strane ked je odberatelom. Myslim pripady, ktore som uviedol v predch. prispevku.
Tak potom je to v poriadku, paragraf 2 hovorí o všetkej DPH, ktorú treba zaplatiť
0 0
novacik2 novacik2

novacik2 je offline (nepripojený) novacik2

Uz len jedna otazocka.

Pri type plnenia: napr: Česky platitel poskytne službu /napr. prepravu tovaru/ slovenskemu platitelovi. Ide o poskytnutie sluzby za protihodnotu zdanitelnou osobou, tak ako hovori par.2.
V tomto pripade sa za zdanitelnu osobu povazuje česky dodavatel?
Niekde som cital, ze na ucely DPH sa v tychto pripadoch odberatel povazuje aj za dodavatela. Ze si "sam dodal" sluzbu.
Naposledy upravil novacik2 : 23.07.10 at 09:47
0 0
tana70 tana70

tana70 je offline (nepripojený) tana70

dobry den,

prosim o radu - faktura z CR od neplatcu dph za stravovacie sluzby je vystavena platcovi dph SR bez dph, ma prejst samozdanenim?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

tana70 Pozri príspevok
dobry den,

prosim o radu - faktura z CR od neplatcu dph za stravovacie sluzby je vystavena platcovi dph SR bez dph, ma prejst samozdanenim?
Kde boli poskytnuté tie stravovacie služby - v Čechách? Ak áno, tak sa nezdaňuje, plnenie je v Čechách.
0 0
tana70 tana70

tana70 je offline (nepripojený) tana70

Ano, v Cechach, takze samozdanenie nie. Dakujem, pomohli ste mi
0 0
S.Ch. S.Ch.

S.Ch. je offline (nepripojený) S.Ch.

Poprosila by som Vás o radu: služba od neplatcu DPH v ČR.

Prezutie pneumatík na firemnom osobnom aute. Dodávateľ služby - česká firma - neplatca DPH, vystavil pokladničný bloček cez registračnú pokladňu. Odberateľ (teda naša firma) je platcom DPH v SR. Treba túto službu samozdaniť?
Predpokladám, že dodávateľ ani nevie, že poskytol službu slovenskej firme (zrejme sa mal pred poskytnutím tejto služby registrovať v ČR). Mne sa dostal tento bloček do rúk, takže som to nevedela riešiť skôr - teda pred dodaním služby.
Prosím vie niekto poradiť - alebo aspoň vyjadriť svoj názor? ďakujem
0 0
S.Ch. S.Ch.

S.Ch. je offline (nepripojený) S.Ch.

Problém bude zrejme v tom, že dodávateľ vystavil doklad ako pre nezdaniteľnú osobu (šéf mi síce povedal, že mu nahlásil, že to ide pre Slovenskú firmu). Takže najjednoduchšie bude, keď to šéf zoberie na seba ako na osobu - čiže nezdaniteľnú osobu a nepôjde to účtovníctva.
Aj tak rozmýšľam, ako sa takáto situácia dá riešiť. Či mu ten český dodávateľ v autoservise povie: "počkajte tu sedem dní, kým sa zaregistrujem k DPH".??
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať