Zavrieť

Porady

Recept na šťastné manželstvo

Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Úplnou náhodou z dnešnej diskusie mi napadlo skúsiť v súčasnej rozvodmi hemžiacej sa dobe zadať túto tému - nič podobné som tu nenašla. Nevedela som, kam to zaradiť - či medzi rodinné právo alebo recepty - tak to dávam sem. Veselo i vážne sa môžete podeliť so svojimi názormi a skúsenosťami, ako, s kým a prečo manželstvo založiť, udržať a dennodenne sa pokúšať o to, aby prežilo a aby ste prežili aj Vy, podľa možnosti šťastné manželstvo. Myslím, že adeptov na diskusiu sa nájde dosť.
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Možno niekto bude chcieť pridať štatistiku ohľadom toho v ktorom roku manželstva prichádzajú krízy.

Je zaujímavé, že tabuľka je vypracovaná, len do 13.roku trvania manželstva,

z toho vyplýva, že kto žije s jedným a tým istým manželským partnerom viac ako 13 rokov, tak v podstate je vyrovnaný so životom aj so svojim manž.partnerom a je mu to už podstatne jedno.
Zvykne si.
Teda recept na šťastné manželstvo je jednoducho VYDRŽAŤ !
Potom už je to sila zvyku.
Ktorí manželia žijú spolu viac ako 20 rokov , manželstvo drží práve silou zvykov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Možno niekto bude chcieť pridať štatistiku ohľadom toho v ktorom roku manželstva prichádzajú krízy.

Je zaujímavé, že tabuľka je vypracovaná, len do 13.roku trvania manželstva,

z toho vyplýva, že kto žije s jedným a tým istým manželským partnerom viac ako 13 rokov, tak v podstate je vyrovnaný so životom aj so svojim manž.partnerom a je mu to už podstatne jedno.
Zvykne si.
Teda recept na šťastné manželstvo je jednoducho VYDRŽAŤ !
Potom už je to sila zvyku.
Ktorí manželia žijú spolu viac ako 20 rokov , manželstvo drží práve silou zvykov.
Dovolím si ti oponovať. Som vydatá 43 rokov, nikdy som nemala pocit, že manželstvo je sila zvyku. Manželstvo je nielen o láske a priateľstve, ale aj o vzájomnej komunikácii, o tolerancii chýb toho druhého a chuti chcieť rozprávať, aj keď sa mi práve nechce, o ránach, keď by mi chýbali zvuky z kúpeľne, o spoločnej káve, o nevyspatých nociach pri chorých deťoch, o smiechu z plného hrdla, ak máme spoločnú radosť, o dávkovačoch liekov, o požičaní paličky, o vykúkaní z okna, ak ten druhý mešká, o obavy pri správach od lekára, a tisíc ďalších "o"...
Samozrejme, som vyrovnaná so životom, ale nie je mi jedno a nepristúpim na termín, zvykne si. Prepáč, nedalo mi...
34 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Laco-monter Pozri príspevok
Možno niekto bude chcieť pridať štatistiku ohľadom toho v ktorom roku manželstva prichádzajú krízy.

Je zaujímavé, že tabuľka je vypracovaná, len do 13.roku trvania manželstva,

z toho vyplýva, že kto žije s jedným a tým istým manželským partnerom viac ako 13 rokov, tak v podstate je vyrovnaný so životom aj so svojim manž.partnerom a je mu to už podstatne jedno.
Zvykne si.
Teda recept na šťastné manželstvo je jednoducho VYDRŽAŤ !
Potom už je to sila zvyku.
Ktorí manželia žijú spolu viac ako 20 rokov , manželstvo drží práve silou zvykov.
a kde je sila zvyku ak sa manželstvo rozpadne po napr.: ako uvádzaš po 20 rokoch, kde je ten zvyk, keď "mladý" zistí že by mohol aj inak prežiť andropauzu ako s tou svojou starou???
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

a ak manželstvo vydrží viac ako 20 rokov, myslím že nie je to len sila zvyku, musí tam byť aj niečo viac
7 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

a nemám recept na šťastné manželstvo, aj keď sa o tom píše a myslíme si že ho máme, /ten recept/ nie je to tak.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Kazdy si ten svoj recept musi napisat a vyskusat sam. Ved to nie su buchty.
8 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Krásny názov témy. Na jej naplnenie treba dvoch. Ak to nie je o súhre duší, nefunguje.
7 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

...tak fajn,počkať ... ja sem napíšem za dvadsať rokov, na Vlastičku ešte nemám...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ak dovolíte, môžem urobiť zápočet prvého a druhého manželstva?
A vytiahnem to najlepšie .
Vyradíte ma z tohto klubu, alebo si ma tu necháte...lebo mne sa repríza podarila a s premiérom mám nadštandardné vzťahy.
5 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
danushka Pozri príspevok
Ak dovolíte, môžem urobiť zápočet prvého a druhého manželstva?
A vytiahnem to najlepšie .
Vyradíte ma z tohto klubu, alebo si ma tu necháte...lebo mne sa repríza podarila a s premiérom mám nadštandardné vzťahy.
Šťastná to žena!
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

danushka tak hoď tu reprízu
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pokiaľ sa neschyľuje k derniére, tak je to myslím O.K.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Moja babička vraj hovorila svojim dcéram: Moja zlatá, akú kvetinku si odtrhneš, takú budeš voňať!
Tak voniam...
1 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Recept na šťastné manželstvo nemám, ale mám šťastné manželstvo bez receptu.

Dovolím si pridať pár aforizmov:

Ak chcete byť šťastná s mužom, musíte mať preň veľké pochopenie a trošku lásky; ak chcete byť šťastný so ženou, musíte ju zahrnúť množstvom lásky a vôbec sa nesnažiť ju pochopiť
(Maurois)

Archeológ je ideálny manžel. Čím je jeho žena staršia, tím je pre neho zaujímavejšia.
(Agatha Christie)

Je stále ešte lepšie byť ženatý než byť mŕtvy.
(Moliére)

Muž, ktorý túži po šťastnom manželstve, musí držať pusu zatvorenú a šekovú knižku otvorenú.
(Groucho Marx)

...teraz mi došlo, čo nesmie v šťastnom manželstve chýbať - humor!
8 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

So ženami je to niekedy ťažké, ale zasa bez nich ešte horšie-ja by som nevedel žiť bez ženy, to by bol moj koniec...
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
So ženami je to niekedy ťažké, ale zasa bez nich ešte horšie-ja by som nevedel žiť bez ženy, to by bol moj koniec...

Stanko, nóóó to bola zrelá psychologická úvaha..tak môžem ísť spokojne spať
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
So ženami je to niekedy ťažké, ale zasa bez nich ešte horšie-ja by som nevedel žiť bez ženy, to by bol moj koniec...
To je Stanko obojstranné.
S čertom zle, bez neho ešte horšie .
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
Stanko, nóóó to bola zrelá psychologická úvaha..tak môžem ísť spokojne spať
čo už a spravuj dobre...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
To je Stanko obojstranné.
S čertom zle, bez neho ešte horšie .
Asi tak nejak...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
Moja babička vraj hovorila svojim dcéram: Moja zlatá, akú kvetinku si odtrhneš, takú budeš voňať!
Tak voniam...
Tak voňaj...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať