Zavrieť

Porady

Recept na šťastné manželstvo

Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Úplnou náhodou z dnešnej diskusie mi napadlo skúsiť v súčasnej rozvodmi hemžiacej sa dobe zadať túto tému - nič podobné som tu nenašla. Nevedela som, kam to zaradiť - či medzi rodinné právo alebo recepty - tak to dávam sem. Veselo i vážne sa môžete podeliť so svojimi názormi a skúsenosťami, ako, s kým a prečo manželstvo založiť, udržať a dennodenne sa pokúšať o to, aby prežilo a aby ste prežili aj Vy, podľa možnosti šťastné manželstvo. Myslím, že adeptov na diskusiu sa nájde dosť.
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

danushka Pozri príspevok
Ja toho svojho z času na čas rozmaznám.
Ráno keď je hluchý, nemý a slepý, nepočuje vyzváňanie budíka a treba vstávať do práce - donesiem mu voňavú kávičku s raňajkami do postele, neviete si predstaviť tú blaženosť pod perinou . /Ale nerobím to stále, to zas nie ! /
A potom čo určite každý chlap ocení je dobrá kuchyňa ! Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok.
A každý deň tomu svojmu azpoň raz poviem, že ho veľmi ľúbim.
Úplne obyčajné veci a slová robia partnerský život krásnym.
A keď si chcem naň zavrčať, vrčím milo tak, aby sa nehneval .
To keď bol môj tento rok po operácii žlčníka, aj kašičkou som ho v posteli kŕmila... to sa aj deti čudovali, lebo také ešte doma nevideli...
No keď som mala zlomenú ruku ja, stalo sa, že aj chlieb mi zabudli ráno odkrojiť...
Odvtedy sa kupoval len krájaný...
A tak, aby som nezahynula od hladu, kúpil okrem iného celú štangľu malokarpatskej salámy, čo sme nikdy predtým nekúpili, nanajvýš tak polovicu, alebo nakrájanú. Čo z toho, keď táto bola vákuovo balená ešte aj s povrázkom. Tak som len otvorila chladničku, pozrela na ňu, zatvorila chladničku... zase sme ušetrili a ja som dočasne schudla. Ale už to mám späť.
Ale keď som potrebovala napr. odopnúť podprsenku, s tým problém muž nemal - to zapínanie mu išlo ťažšie...
Aj tak môže vyzerať formulka "v dobrom aj v zlom" v praxi...
Poučenie: nie je diagnóza ako diagnóza...
A šťastné manželstvo - to je asi v dnešnom svete tiež skôr diagnóza...
Naposledy upravil Oliwa : 04.08.10 at 15:49
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Moj názor? Nerýpať sa v tom, nesliediť a nechať to tak-ak to samozrejme nieje moc okaté...
Myslíš také, že keď sa nedá kvôli parohom prejsť cez dvere?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety Pozri príspevok
Nezvlčili ste sa tak trochu?
Možno aj zvlhčili ......trochu ...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja manžela poznám 48 rokov, sme svoji 40 rokov a máme tri deti. Viem len jedno, na začiatku je to o láske, pozornosti a tolerancii, neskôr o povinnostiach, o výchove detí, o riešení problémov, o ústupkoch, o znovuzískaní dôvery, o obnovovaní komunikácie, o spoločnom prežívaní radostí aj starostí.Dá sa žiť aj zo zvyku, len tak, vedľa seba, ale to je o inom, nie o šťastnom manželstve. Moje poznanie z manželského života: muža treba predovšetkým chváliť, musí mať pocit, že má na viac, ako naozaj má. Žena potrebuje mať vždy v mužovi oporu, ak ju nemá, to je koniec. Ale hlavne neprestať komunikovať - ak je o čom a stále, tak to je dobre.
1 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Ja manžela poznám 48 rokov, sme svoji 40 rokov a máme tri deti. Viem len jedno, na začiatku je to o láske, pozornosti a tolerancii, neskôr o povinnostiach, o výchove detí, o riešení problémov, o ústupkoch, o znovuzískaní dôvery, o obnovovaní komunikácie, o spoločnom prežívaní radostí aj starostí.Dá sa žiť aj zo zvyku, len tak, vedľa seba, ale to je o inom, nie o šťastnom manželstve. Moje poznanie z manželského života: muža treba predovšetkým chváliť, musí mať pocit, že má na viac, ako naozaj má. Žena potrebuje mať vždy v mužovi oporu, ak ju nemá, to je koniec. Ale hlavne neprestať komunikovať - ak je o čom a stále, tak to je dobre.
S tým zvýrazneným stopercentne súhlasím.
Ešte ma napadli dve veci, ktoré sú podľa mňa dôležité:
1. Vedieť aj po 30-tich rokoch prekvapiť.
2. Udržiavať "správne napätie" /tak ako strunu na gitare, aby mohla vydávať ten správny zvuk/.

.... nesmie byť nuda.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

cloe Pozri príspevok
S tým zvýrazneným stopercentne súhlasím.
Ešte ma napadli dve veci, ktoré sú podľa mňa dôležité:
1. Vedieť aj po 30-tich rokoch prekvapiť.
2. Udržiavať "správne napätie" /tak ako strunu na gitare, aby mohla vydávať ten správny zvuk/.

.... nesmie byť nuda.
Máš pravdu, vždy treba mať istý odstup, teda to napätie, neviem to správne pomenovať, ale asi takto: čím menej je žena na mužovi závislá, tým lepšie pre vzťah. On musí byť ten, kto dobýva, má to v génoch.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

[QUOTE=Kvaka;1471738]Ja manžela poznám 48 rokov, sme svoji 40 rokov a máme tri deti... Moje poznanie z manželského života: muža treba predovšetkým chváliť, musí mať pocit, že má na viac, ako naozaj má.

Tak to akoby si mi z úst vytrhla. Tiež som kedysi čítala takú radu od nejakej "zaslúžilej manželky" - starej mamy a občas si na ňu spomeniem a snažím sa ju aplikovať do praxe - hlavne, keď manžel niečo urobí na dome alebo v záhrade, lebo v kuchyni je zasa takmer nepoužiteľný.... Určite je v tom kus životnej múdrosti. Rada doslova znela: MUŽA NIKDY NEPRECHVÁLIŠ!
Mám odskúšané a funguje to! To vtedy ako keby si mu "brucho pomastila". A úplne najlepšie je, ak sú pritom ešte aj nejakí diváci, napr. dobrí známi na návšteve...
Jednoducho každý muž potrebuje k životu uznanie tak, ako k dýchaniu kyslík... Nie že by ho žena nepotrebovala, ale poznáte predsa mužskú ješitnosť...
A ešte je k šťastnému manželstvu prínosom zmysel pre humor - hlavne vo chvíľach, keď nie je veľa dôvodov na smiech...
Naposledy upravil Oliwa : 05.08.10 at 19:43
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
a nezabudnúť aj na vypočutie, nielen pochválenie.
Manžel ešte len otvorí dvere, a už viem či sa mu darilo, alebo nie. Treba ho podporiť, že keď sa nedarilo, alebo neurobil všetko čo chcel, že sa mu to podarí keď si trošku oddýchne, alebo sa naje, a odchádza s úsmevom, s elánom, ide sa ďalej...
Čo som sa ja už pri ňom naučila z počúvania, koľko vecí, aj tie čo ma nebavia, či z jeho práce, relaxu, hobby, opravy aút, ešte aj z elektroniky, spraví plošný spoj, hneď mi ho príde ukázať, všetko vysvetlí, už na konci neviem čo hovoril na začiatku, ale jeho spokojný výraz tváre stojí za tú polhodinku strávenú pri ňom.
11 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

danushka Pozri príspevok
No ale fakt baby, idem na dovolenku, tak chcem vedieť či mam aj zrkadlo pribaliť. Lebo keď hej, tak ho beriem. Starým východným múdrostiam ja verím .
Šak si dzivče z vychodu, ta ňe, ta coby si neverila?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

lenkak Pozri príspevok
a nezabudnúť aj na vypočutie, nielen pochválenie.
Manžel ešte len otvorí dvere, a už viem či sa mu darilo, alebo nie. Treba ho podporiť, že keď sa nedarilo, alebo neurobil všetko čo chcel, že sa mu to podarí keď si trošku oddýchne, alebo sa naje, a odchádza s úsmevom, s elánom, ide sa ďalej...
Čo som sa ja už pri ňom naučila z počúvania, koľko vecí, aj tie čo ma nebavia, či z jeho práce, relaxu, hobby, opravy aút, ešte aj z elektroniky, spraví plošný spoj, hneď mi ho príde ukázať, všetko vysvetlí, už na konci neviem čo hovoril na začiatku, ale jeho spokojný výraz tváre stojí za tú polhodinku strávenú pri ňom.

nááá cipana, taká mladá a už na to prišla
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

slavica Pozri príspevok
nááá cipana, taká mladá a už na to prišla
No hej, ale my staré vieme, že treba starkého chváliť tak, aby to mláďatá nepočuli, lebo mláďatá sú občas žiarlivé, najmä v batolivom a pubertálnom veku .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
moje mláďa je už teraz žiarlivé, a to má len 2roky. Furt je medzi nami.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
slavica Pozri príspevok
nááá cipana, taká mladá a už na to prišla
no za 10 rokov čo sme spolu som už na všeličo prišla.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lenkak Pozri príspevok
no za 10 rokov čo sme spolu som už na všeličo prišla.
He ...a na čo všeličo ešte len prídeš ...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
sa už neviem dočkať
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

danushka Pozri príspevok
Ak dovolíte, môžem urobiť zápočet prvého a druhého manželstva?
A vytiahnem to najlepšie .
Vyradíte ma z tohto klubu, alebo si ma tu necháte...lebo mne sa repríza podarila a s premiérom mám nadštandardné vzťahy.
dobre si dopadla, toto sa hocikomu nestane, sem tam sa zamyslím , či nie je je čas na reprízu aj u mňa , ale bojím sa že vzťahy s premiérom by neboli ako u teba, a myslím že ak dokážem terajšie / vzťahy / predýchať, tak asi by som do toho nemala rýpať, ale nakoľko som taká, aká som, niekedy by som vymenila aj seba v partnerstve.
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

ale ako sa hovorí s čertom zle a bez čerta ešte horšie...
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

danushka Pozri príspevok
Ak dovolíte, môžem urobiť zápočet prvého a druhého manželstva?
A vytiahnem to najlepšie .
Vyradíte ma z tohto klubu, alebo si ma tu necháte...lebo mne sa repríza podarila a s premiérom mám nadštandardné vzťahy.
Aááále, danushka, prosím Teba, aký klub ... však ani členské nevyberáme. Alebo žeby sme začali? Ale to by sme museli mať aj predsedu, aj stanovy, aj voľby, a to už zaváňa politikou - to by nem dopadlo dobre...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
buchač Pozri príspevok
He ...a na čo všeličo ešte len prídeš ...
http://www.porada.sk/1473368-post13571.html
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Šťastné manželstvo? Nuž, ťažko povedať. Mňa by napríklad ubíjal stereotyp. Môj manžel dobre vie, že som akčný typ a mám rada zmeny a preto ma každý deň nas...e niečim iným. A ja si ho zase na oplátku "láskyplne" ofukujem ako ten starý hrniec
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať