Zavrieť

Porady

Recept na šťastné manželstvo

Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Úplnou náhodou z dnešnej diskusie mi napadlo skúsiť v súčasnej rozvodmi hemžiacej sa dobe zadať túto tému - nič podobné som tu nenašla. Nevedela som, kam to zaradiť - či medzi rodinné právo alebo recepty - tak to dávam sem. Veselo i vážne sa môžete podeliť so svojimi názormi a skúsenosťami, ako, s kým a prečo manželstvo založiť, udržať a dennodenne sa pokúšať o to, aby prežilo a aby ste prežili aj Vy, podľa možnosti šťastné manželstvo. Myslím, že adeptov na diskusiu sa nájde dosť.
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
So ženami je to niekedy ťažké, ale zasa bez nich ešte horšie-ja by som nevedel žiť bez ženy, to by bol moj koniec...
Skoro ma to jednoduché ale úprimné vyznanie od toho chlapca z Pétržky dostalo!
Len neviem, či to nie je skôr priznanie o neschopnosti prežiť bez manželkinho full servisu...
Naposledy upravil Oliwa : 04.08.10 at 00:00
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Moja mamka zvykla hovoriť vždy keď sme sa chceli posťažovať na manželov: Jaki išol taku našol = aký šiel, takú našiel = asi že rovný rovného si hľadá. A tak doteraz keď sa mi na manželovi čosi nepáči poviem si že osoba čo chceš. Však aj ty máš dosť chýb a hnev ma prejde. Ťaháme spolu vyše tridsať rokov, bolo aj slnečno aj oblačno, ale ak raz ustúpi jeden, potom druhý tak to ide. Len si človek musí vedieť aj priznať chybu. Čo človek získa rozvodom - väčšinou nič. Jediné čo by mi vadilo, tak to by bol alkoholizmus (alebo neochota liečiť sa), a keby ma bil (čo by som ani neradila)
12 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kedysi som čítala príbeh, v ktorom manželia svoje dlhoročné harmonické manželstvo pripisovali pravidlu, ktoré celé roky dodržiavali - nikdy nešli spať pohnevaní. To znamenalo, že sa museli po každej hádke udobriť... Tuším to mali zavesené aj nad posteľou na nejakej tabuľke, no už si nepamätám presne, čo tam bolo napísané...
Túto radu si vzali za svoju aj ich rodinní priatelia /ktorí ten príbeh prerozprávali/, a chceli, aby to aj im vydržalo. U nich to nefungovalo - rozviedli sa. Asi im spadla tabuľka ...

PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mam jediny recept na stastne manzelstvo/vztah (u mna je to len vztah zatial), a ten je VZAJOMNA TOLERANCIA.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
Skoro ma to jednoduché ale úprimné vyznanie od toho chlapca z Pétržky dostalo!
Len neviem, či to nie je skôr priznanie o neschopnosti prežiť bez manželkinho full servisu...
Jéééjda, jaká provokácia toto-čo sa nedá full servis urobiť svojpomocne?-zima Oliwa zima...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Jéééjda, jaká provokácia toto-čo sa nedá full servis urobiť svojpomocne?-zima Oliwa zima...
Teda full asi nie,to je pravda...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Recept na šťastné manželstvo
...hm ...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

buchac: Nikdy si ju nevziat, co? To je recept
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
...
PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy?
Zatiaľ nič ...

Ale už sa na tom pracuje ...guľovnicu si idem kúpiť ...aj s optikou
To bude potom šťastia ....
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Určite je veľmi dôležitá tolerancia, o problémoch treba vždy hovoriť.Keď sú rozdielne názory nepresadzovať len ten svoj,ale zvážiť,lebo pravda nie je len jedna. Podľa mňa je veľmi dôležité aby aj záujmy dvoch ľudí boli podobné.S manželom napr. obľubujeme hory-túry,počúvamé rovnakú hudbu,radi tancujeme,niekedy sme obaja fajčili a pod.lebo z tohoto tiež vznikajú hádky a pritom tie koníčky sa už vedia aj pred manželstvom.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

zk24 Pozri príspevok
Mam jediny recept na stastne manzelstvo/vztah (u mna je to len vztah zatial), a ten je VZAJOMNA TOLERANCIA.
...súhlasila by som, ale NEVERU by som nerada tolerovala. Asi tak!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Hansa Pozri príspevok
...súhlasila by som, ale NEVERU by som nerada tolerovala. Asi tak!
Preto radšej nič nevedieť...a je pokoj..., si myslím...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Recept na štastné manželstvo ? Veru neviem ani sama a myslím, že naordinovať sa to nedá .Je to proste o šťastí dvoch a ich vzájomného porozumenia .

V roku 1974 som sa s mojim manželom zoznámila , v roku 1978 sme mali svadbu ,máme 3 deti .Zažili sme za tie roky dobré aj zlé dni, ako každý.
Podnikáme spolu už 20 rokov , sme denno denne spolu .
Rodinné problémy sme neriešili , nebolo zrazu aké , hlavne sme sa chytili pracovne Opatrenie proti rozvodu ? ....stratiť na staré kolená rozum a dať sa do výstavby, aby sa chlap mal s čím ihruškať .
2 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Preto radšej nič nevedieť...a je pokoj..., si myslím...
Netvrdila by som, ak je u partnera ten "potencionál", radšej vedieť a preč s ním! Vtedy určite nejde o šťastné manželstvo, lebo takéto lži vždy vyplávajú
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Preto radšej nič nevedieť...a je pokoj..., si myslím...
...a keď niečo tušíš, a partner pravdu zatiaľ nevyjavil?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Hansa Pozri príspevok
...a keď niečo tušíš, a partner pravdu zatiaľ nevyjavil?
Moj názor? Nerýpať sa v tom, nesliediť a nechať to tak-ak to samozrejme nieje moc okaté...
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Moj názor? Nerýpať sa v tom, nesliediť a nechať to tak-ak to samozrejme nieje moc okaté...
...si ty len kus tolerantného človeka
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Oliwa Pozri príspevok
PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy?
"...putovanie svätej rodiny do Egypta", žiaden oblý starý rám, ale moderna, no má svoj starý dobrý zmysel ako aj tá predošlá verzia.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Pôvodca textu príspevku: Oliwa
PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy?
modely ferrari autíčok
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

PS: Čo máte zavesené nad posteľou Vy? [/QUOTE]


...žeby pavučiny ??? ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať