Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky počas MDa RD

lvs lvs

lvs je offline (nepripojený) lvs

Pekný deň prajem,
Skončila mi MD a 27.8. som nastúpila na RD. Rodičovské dávky dostávam už od narodenia dieťaťa spolu s materskou, pretože som mala materskú nižšiu ako 256 €, takže RD mi plynie spolu s MD. Zamestnávateľ mi chce preplatiť dovolenku, ktorú som nestihla vyčerpať spolu s novou, a až od 6.10. si mám u nich požiadať o čerpanie rodičovskej dovolenky. Mám tento termín nahlásiť aj na Úrade práce, soc.vecí a rodiny? Bude mi RD pozastavená na tento čas?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lvs Pozri príspevok
Pekný deň prajem,
Skončila mi MD a 27.8. som nastúpila na RD. Rodičovské dávky dostávam už od narodenia dieťaťa spolu s materskou, pretože som mala materskú nižšiu ako 256 €, takže RD mi plynie spolu s MD. Zamestnávateľ mi chce preplatiť dovolenku, ktorú som nestihla vyčerpať spolu s novou, a až od 6.10. si mám u nich požiadať o čerpanie rodičovskej dovolenky. Mám tento termín nahlásiť aj na Úrade práce, soc.vecí a rodiny? Bude mi RD pozastavená na tento čas?
ÁNo, treba to oznámiť, úrad to bude brať ako príjem.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Naco by si to ale robila, pocas cerpania dovolenky nie si chranena pred vypovedou a cerpat dovolenku mozes kludne az po ukonceni RD, kedy sa ti ovela viac zide (napr. pri zaucani dietata do skolky).
On ti ju totiz nemoze preplatit, mozes ju jedine cerpat.
A vtedy prides o RP, ak ju budes cerpat cely mesiac.

Ja by som oznamila zamestnavatelovi, ze nemam zaujem cerpat dovolenku teraz a nadalej ostala na RD.
4 0
lvs lvs

lvs je offline (nepripojený) lvs

Nie je lepšie potom dovolenku preplatiť až po skončení celej RD? Ako to riešia iný zamestnávatelia?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nie je avizované čerpanie dovolenky finta zamestnávatela ako sa ťa zbaviť ? V tomto období (počas čerpania dovolenky) totiž môžeš dostať od zamestnávatela výpoveď.
1 0
lvs lvs

lvs je offline (nepripojený) lvs

Je to možné, lebo moje miesto sa už zrušilo nástupom na moju MD. Ale účtovníčka je seriózna baba a takto to už robí roky. Takže sa čudovala, že som ju informovala inak ako ich mzdárka.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
lvs Pozri príspevok
Nie je lepšie potom dovolenku preplatiť až po skončení celej RD? Ako to riešia iný zamestnávatelia?
Platí vo väčšine podnikov, že dovolenka sa prepláca, resp. čerpá až po ukončení RD celej. Myslím, že sa nemusíš ponáhľať, o tú dovolenku neprídeš.
2 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dobrý deň, potrebujem poradiť.
1.Pracovníčka nastúpila 1.9.2010 do práce po rodičovskej dovolenke.Pred nástupom na MD mala dovolenku vyčerpanú. Otázka je na koľko dní dovolenky má nárok v roku 2010?Na plných 30 dní alebo len na alikvotnu časť 30:12x4?
2. Pracovníčka nastúpila 3.7.2010 po RD tak isto mala pred MD všetku dovolenku vyčerpanú. Má nárok na plných 30 dní alebo len časť pre rok 2010?
Ďakujem za odpoveď
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ivana 1511 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebujem poradiť.
1.Pracovníčka nastúpila 1.9.2010 do práce po rodičovskej dovolenke.Pred nástupom na MD mala dovolenku vyčerpanú. Otázka je na koľko dní dovolenky má nárok v roku 2010?Na plných 30 dní alebo len na alikvotnu časť 30:12x4?
2. Pracovníčka nastúpila 3.7.2010 po RD tak isto mala pred MD všetku dovolenku vyčerpanú. Má nárok na plných 30 dní alebo len časť pre rok 2010?
Ďakujem za odpoveď
1. Narok na dovolenku vznika aj pocas MATERSKEJ dovolenky. Vycerpala pred nastupom na MD aj tuto dovolenku?

Ak pracovnicka odpracuje v roku 2010 aspon 60 dni, vznika jej narok na celu rocnu dovolenku, ktora sa kvoli dnom na RD krati o 1/12 za prvych 100 dni a o dasliu 1/12 za kazdych dalsich 21 dni.
Narok jej teda treba prepocitat. Urcite lae bude vacsi ako 4/12 ...

2. Plati to iste, co je napisane v 1. Treba si spocitat pocet dni Po-Pia, ktore stravila na RD a podla toho rocny narok kratit.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Pracovníčka v našej firme nastúpila na MD 11.6.10. Bude mať nevyčerpanú dovolenku 20 dní za rok 2010. /alebo 19,50 dňa?/
Na RD nastúpi 23.12.10.
Čo s tou dovolenkou? Preplatiť jej ju pred nástupom na RD? Alebo ju bude čerpať po návrate do práce?

Ďakujem!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kristina27 Pozri príspevok
Pracovníčka v našej firme nastúpila na MD 11.6.10. Bude mať nevyčerpanú dovolenku 20 dní za rok 2010. /alebo 19,50 dňa?/
Na RD nastúpi 23.12.10.
Čo s tou dovolenkou? Preplatiť jej ju pred nástupom na RD? Alebo ju bude čerpať po návrate do práce?

Ďakujem!
Do nástupu na MD pracovala alebo bola PN ?
Dovolenku si môže vyčerpať po návrate z rodičovskej dovolenky, nepreplácate ju.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kristina27 Pozri príspevok
Pracovníčka v našej firme nastúpila na MD 11.6.10. Bude mať nevyčerpanú dovolenku 20 dní za rok 2010. /alebo 19,50 dňa?/
Na RD nastúpi 23.12.10.
Čo s tou dovolenkou? Preplatiť jej ju pred nástupom na RD? Alebo ju bude čerpať po návrate do práce?

Ďakujem!
Ak pracovala od 1.1., nárok bude mať na 4 týždne. Dovolenka jej neprepadne, bude si ju môcť vyčerpať po skončení RD.
1 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

veronikasad Pozri príspevok
Do nástupu na MD pracovala alebo bola PN ?
Dovolenku si môže vyčerpať po návrate z rodičovskej dovolenky, nepreplácate ju.
Do nástupu na MD pracovala. /čerpala ešte dovolenku z r. 2009/
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kristina27 Pozri príspevok
Do nástupu na MD pracovala. /čerpala ešte dovolenku z r. 2009/
Potom platí moja predch. odpoveď. MD sa považuje za odpracovaný čas, dovolenka sa jej nekráti.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kristina27 Pozri príspevok
Do nástupu na MD pracovala. /čerpala ešte dovolenku z r. 2009/
obdobie čerpania riadnej dovolenky aj materská dovolenka sa považuje za odpracovanú dobu. Dovolenka v roku 2010 sa jej nebude krátiť.
1 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Pracovníčka mala pred nástupom na MD (26.9.09) nevyčerpaných 5 dní dovolenky. Po ukončení MD (9.4.10) hneď čerpala RD (od 10.4.10). Ak bude na RD do konca roka a od 1.1.2011 nastúpi do práce, okrem novej dovolenky si bude môcť dočerpať 5dní z roku 2009 a ak som správne počítala aj 7dní z roku 2010? Alebo sa mýlim... ?

Vďaka za pomoc!
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

ak nastúpi pracovníčka z RD dna 10.12.2010 bude mať nárok na dovolenku za rok 2010? Podľa mňa nie, ale nie som si celkom istá.
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

silvia Pozri príspevok
Pracovníčka mala pred nástupom na MD (26.9.09) nevyčerpaných 5 dní dovolenky. Po ukončení MD (9.4.10) hneď čerpala RD (od 10.4.10). Ak bude na RD do konca roka a od 1.1.2011 nastúpi do práce, okrem novej dovolenky si bude môcť dočerpať 5dní z roku 2009 a ak som správne počítala aj 7dní z roku 2010? Alebo sa mýlim... ?

Vďaka za pomoc!
Materská dovolenka sa považuje za odpracovanú dobu a od 1.1.-9.4.2010 je určite viac ako 60 prac. dní vrátane sviatkov.
Preto jej vznikne nárok na dovolenku za kal. rok, ktorú budeš krátiť z titulu rod. dovolenky - za prvých 100 prac. dní (vrátane sviatkov) 1/12 ročného nároku, za každých celých 21 prac. dní ďalšiu 1/12. Určite jej vznikol nárok na dovolenku viac ako 7 dní.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aldan Pozri príspevok
ak nastúpi pracovníčka z RD dna 10.12.2010 bude mať nárok na dovolenku za rok 2010? Podľa mňa nie, ale nie som si celkom istá.
Ďakujem
Ak bola na RD od začiatku roka a do konca roka neodpracuje 21 dní, nevznikne jej nárok na žiadnu dovolenku za rok 2010.
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

silvia Pozri príspevok
Pracovníčka mala pred nástupom na MD (26.9.09) nevyčerpaných 5 dní dovolenky. Po ukončení MD (9.4.10) hneď čerpala RD (od 10.4.10). Ak bude na RD do konca roka a od 1.1.2011 nastúpi do práce, okrem novej dovolenky si bude môcť dočerpať 5dní z roku 2009 a ak som správne počítala aj 7dní z roku 2010? Alebo sa mýlim... ?

Vďaka za pomoc!
"veronikasad" má pravdu že je to viac ako 7 dní. Za rok 2010, ak čerpá RD od 10.4. bude mať 190 neodpracovaných dní, tj. bude sa jej krátiť 5/12, čiže pri ročnom nároku na 20 dní riad. dovolenky jej vznikne nárok na 12 dní riad. dovolenky. (dúfam, že som dobre rátala)
3 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Srdečná vďaka!
(Ja som omylom počítala s kalendárnymi nie pracovnými dňami...)
0 0
Načítať ďalšie