Zavrieť

Porady

JU- zakupene auto na splátky

Zakupila som ojazdene auto, časť v hotovosti a časť na splátky cez quatrocar, ako mám postup ak vediam JU, som SZČO
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    JohankaL Pozri príspevok
    Zakupila som ojazdene auto, časť v hotovosti a časť na splátky cez quatrocar, ako mám postup ak vediam JU, som SZČO
    No neviem presne, čo máš na mysli, asi by bolo najjednoduchšie napísať - sadnúť si doň a voziť sa... - ale asi nie toto si myslela. Auto si zakúpila určite na základe došlej faktúry, alebo nejakej kúpnej zmluvy, vystavíš si kartu majetku na toto MV, zaradíš do odpisovej skupiny a budeš odpisovať podľa Zákona o daniach z príjmov § 22, vypíšeš daňové priznanie k dani z MV a prihlásiš toto MV na DÚ, vypočítaš si výšku pomernej dane a uhradíš ju DÚ. Predpokladám, že na Polícii už máš MV prihlásené.
    Ďalej zaeviduješ si tento záväzok do knihy záväzkov a úhrady záväzku budeš odpisovať podľa splátok. Splátky nie sú VOZD, je to VNZD, ale odpisy majetku sú VOZD.

    JohankaL je offline (nepripojený) JohankaL

    JohankaL
    Auto som zakupila za dohodnutú kúpnu cenu 12.300 € a to 6.150 € som vyplatila v hotovosti a 6.150 € na splátky cez Quatrocar. Zmluva a zmluva o zabezpečení: splátka bez poistenie 203,88 €, splátka 278,86€ , počet splátok 48, výška úveru celkom 7.189,50€ / t.j. 6150+1039,50€ náklady spojené sposkytnutím pôžičky/, celkova čiastka 9786,24€, celkova ciastka s poistenim je 13.385,28 €. To je všetko čo mám uvedené v zmluve.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    JohankaL Pozri príspevok
    Auto som zakupila za dohodnutú kúpnu cenu 12.300 € a to 6.150 € som vyplatila v hotovosti a 6.150 € na splátky cez Quatrocar. Zmluva a zmluva o zabezpečení: splátka bez poistenie 203,88 €, splátka 278,86€ , počet splátok 48, výška úveru celkom 7.189,50€ / t.j. 6150+1039,50€ náklady spojené sposkytnutím pôžičky/, celkova čiastka 9786,24€, celkova ciastka s poistenim je 13.385,28 €. To je všetko čo mám uvedené v zmluve.
    Takže tu sa jedná o klasický leasing. Odporúčam, kliknúť si na tento link :
    http://www.porada.sk/t150969-dve-aut...-nakladov.html

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    ondrejvla, Johanka pise o uvere, nie o leasingu.

    Ak ide o uver (podla vsetkeho ano), postupujes tak, ako pisala odrejvla v 1. prispevku.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Len doplním, že úroky z úveru sú VOZD, podľa dátumu a vyčíslenej sumy v splátkovom kalendári.
    Naposledy upravil tuta : 15.11.10 at 17:36

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Lianka Pozri príspevok
    ondrejvla, Johanka pise o uvere, nie o leasingu.

    Ak ide o uver (podla vsetkeho ano), postupujes tak, ako pisala odrejvla v 1. prispevku.
    Je to dosť možné, ale mne to vychádza na lízing.

    JohankaL je offline (nepripojený) JohankaL

    JohankaL
    Áno, nie je to leasing ale pôčižka/podla ZMLUVY/ a splátky sú včetne havarijného poistenia. Splátka bez poistenia je 203,88€ a s poistením 278,86€. Podľa mňa by som rozdiel mohla dať ako VOZD a taktiež odpis je VOZP. Splátkový kalendár nemám, len celkový počet splátok.

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Vratim sa k tejto teme. Zivnostnik si zakupil auto cez QauatroCar - jedna sa o uver. V zmluve sa uvadza:
    Dohodnuta kupna cena predmetu financovania - 8349 € - z toho zaplatil v hotovosti 2745,75 €, uveruje sa zostatok 5603,25 €
    Naklady spojene s poskytnutim pozicky - 1628,06 €.

    Tie naklady spojene s poskytnutim pozicky su zahrnute v splatkovom kalendari do istiny, nejedna sa o uroky, cize istina je vycislena na 5603,25 + 1628,06 = 7231,31 €.

    Moja dilema - co je obstaravacia cena auta:
    1. dohodnuta kupna cena 8349 € a 1628,06 by som dal v danom roku do VOZD
    2. dohodnuta kupna cena aj s nakladmi na poskytnutie pozicky - 8349 €+1628,06 = 9977,06 €

    JU- zakupene auto na splátky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.