Zavrieť

Porady

celosvetove prijmy

Klientka ma prijmy aj z CR...tam vsak uplatnuje normalne vydavky ale na slovensku kedze nema ziadne vydaje tak si uplatnuje 25% to znamena ze prijmy celkove to jest (slovensko+cesko) vynasobim 0,25 a dostanem vydavky v priznani v SR a dan uplatnenu v CR si uplatni...tak to spravne chapem? Neuznava si celkove vydavky z CR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    V CR - spravi danove priznanie, vyjde jej dan

    V SR - zoberie prijmy zo SR aj CR, vynasobi 0,25 dostane vydavky, v danovom priznani odpocita tieto vydavky plus tych 80 tis. nezdanitelna cast.

    Z rozdielu si vypocita slovensku dan, cesku dan pouzije na zapocet slovenskej dane. Skusim priklad.

    V CR - príjmy 1000, základ dane 100 zaplatena dan 23 KC

    V SR - prijmy celosvetove 1000, vydavky uplatnovane percentom 250, nezdanitelna cast 80 = zakladne dane 1000 - 250 - 80 = 670.

    Z tohto je slovenska dan 127 Sk. Prepocita si cesku dan 23 KC na SK (myslim, ze kurzom NBS v posledny den) a zapocita si dan.

    T.j. ma zaplatit 127 Sk, ale v CR uz zaplatila (230 Kc x kurz) = 30 SK dan, t.j. na slovensku musi este doplatit 127 - 30 Sk dan

    Dufam, ze som to napisala zrozumitelne
    človiečik Vladimír Ozimý
    no a ked uplatnuje normalne vydavky na stranu prijmov da + prijmy cr a na stranu vydavkov + vydavky CR jestli se nepletu

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Ani netušíte, ako ste mi "nahrali na nôtu", začínam riešiť pre mňa dosť komplikovanú otázku, ale verím, že mi poradíte:
    Môj syn sa rozhodol podnikať, našiel si uplatnenie v Prahe a vyzerá to tak, že tam aj zostane minimálne jeden-dva roky. Má slovenský živnostenský list, zatiaľ som sa dopátrala, že ak bude podnikať v inom štáte viac ako tuším 182 dní, musí si vybaviť živnosť v tomto štáte. Neviem ako ďalej, môže mať živnosti v oboch štátoch? Odvody bude platiť naďalej na Slovensku a tie budú nákladom pri podaní DP v SR? Mám tisíc otázok na rozume a ani neviem ktorou začať....bude mať kto so mnou to rozobrať?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    valeriam
    Ani netušíte, ako ste mi "nahrali na nôtu", začínam riešiť pre mňa dosť komplikovanú otázku, ale verím, že mi poradíte:
    Môj syn sa rozhodol podnikať, našiel si uplatnenie v Prahe a vyzerá to tak, že tam aj zostane minimálne jeden-dva roky. Má slovenský živnostenský list, zatiaľ som sa dopátrala, že ak bude podnikať v inom štáte viac ako tuším 182 dní, musí si vybaviť živnosť v tomto štáte. Neviem ako ďalej, môže mať živnosti v oboch štátoch? Odvody bude platiť naďalej na Slovensku a tie budú nákladom pri podaní DP v SR? Mám tisíc otázok na rozume a ani neviem ktorou začať....bude mať kto so mnou to rozobrať?
    Nemám s týmto skúsenosti, ale radila by som sa spýtať na príslušnom živnostenskom a poinformovať sa. Čo sa týka účtovania pokiaľ má v SR založenú živnosť , daňové priznanie bude podávať v SR.

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Ďakujem aspoň za záujem mi poradiť, všetko čo zistím, opíšem sem, snáď to niekomu pomôže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.