Zavrieť

Porady

Neuvedena spotreba PH v tech.preukaze

Dobry den,
som zivnostnik, platca DPH ,kupil som s decembri 2009 od sukromnej osoby motorove vozidlo
Octavia a dal som ho do majetku firmy. Nakolko to bolo koncom roka 2009, tak som si este v roku 2009
nedaval vydavky na pohonne hmoty do vydavkov. Za cely rok 2010 som si uz uplatnoval 80% vydavkov
na pohonne hmoty. Moj problem resp. otazka je , ze v technickom preukaze nemam uvedenu
ziadnu spotrebu PH, ani mesto , ani priemernu spotrebu.
Ako si mam teraz vypocitat a zdokladovat pocet najazdenych kilometrov za rok 2010.
Vopred Vam dakujem za radu

Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    atech Pozri príspevok
    Dobry den,
    som zivnostnik, platca DPH ,kupil som s decembri 2009 od sukromnej osoby motorove vozidlo
    Octavia a dal som ho do majetku firmy. Nakolko to bolo koncom roka 2009, tak som si este v roku 2009
    nedaval vydavky na pohonne hmoty do vydavkov. Za cely rok 2010 som si uz uplatnoval 80% vydavkov
    na pohonne hmoty. Moj problem resp. otazka je , ze v technickom preukaze nemam uvedenu
    ziadnu spotrebu PH, ani mesto , ani priemernu spotrebu.
    Ako si mam teraz vypocitat a zdokladovat pocet najazdenych kilometrov za rok 2010.
    Vopred Vam dakujem za radu

    Peter
    najprv by som si pozrel koľko má také auto pri danej motorizácií a výkone motora spotrebu udávanú výrobcom - mal by byť toho plný interenet, resp. požiadať importéra alebo predajcu škoda, aby ti vydali potvrdenie o normovanej spotrebe pre daný model.

    no pokiaľ sa nemýlim, tak 80 % paušál bol práve z dôvodu, že nie je potrebné robiť knihu jázd... takže ak uplatňuješ paušál mal by si skôr vedieť zdokladovať nákup PHM, mať potvrdenie o spotrebe a stav tachometra pri kúpe máš možno v kupnej zmluve keď si auto kupoval... (takže +/- by si tie kilometre mal vedieť odhadnúť...)

    Neuvedena spotreba PH v tech.preukaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.