Zavrieť

Porady

konci mi RD, zamestnavatel nereaguje!!!

Dobry den,prosim o pomoc pri rieseni mojho problemu...v januari mi konci rodicovska dovolenka, chcem sa vratit do prace...lenze...v marci bola firma(s.r.o.) v ktorej som pracovala predana(nevedela som o tom, nikto mi nic neoznamil)..novy majitel sa asi vyparil, firma je totiz nefunkcna,len papierova....na adrese uvedenej v OR som nasla byvat romov, telefonne cislo je neexistujuce, nemam sa ako s dotycnym majitelom skontaktovat a poriesit tak aspon moju vypoved a odhlasky zo socialky...lebo asi ma nezamestna( on totizto o mne ani nevie!!! Ked sa firma predavala, tak vsetky mzdove papiere ostali u mojho byvaleho sefa a dodnes su tam!!!)
Ako mam toto riesit???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Už ti asi zostáva len kontaktovať bývalého šofa, keď predpokladáš, že má mzdovú evidenciu on.
    A moze mi aj byvaly sef dat vypoved so spatnou platnostou, myslim ku dnu predaja firmy? On mi tvrdi, ze nemoze, ze on s tym uz nic nema...

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Výpoveď Vám spätne dať nemôže.

    Skúste sa informovať na SP či ste tam prihlásená, v tomto stave by ste tam mala mať prerušenie z dôvodu RD. Ale aspoň si overíte či Vás evidujú pri konkrétnej firme.
    A ako sa teda dopracujem ku vypovedi??? O odstupnom uz ani nesnivam..... V SP ma eviduju, neposiela zial ani prazdne vykazy, na ich vyzvy tiez nereaguje...
    Naposledy upravil Evelinka11 : 02.12.10 at 14:00

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Skúste sa ohnať tým, že ak Vám nedá výpoveď musí Vám prideliť prácu podľa pracovnej zmluvy. A ak Vám ju nepridelí musí Vám platiť náhradu vo výške priemerného zárobku /Prekážky na strane zamestnávateľa §142 ods. 3/
    No, len on nereaguje, neprebera ziadne listy...addresa je neplatna...mobil neplatne cislo...tazko sa mozem niecim ohanat, nemam skym...Byvaly zamestnavat je predsa byvaly, mam to riesit zo sucasnym- nezvestnym, nie? A nebol tu poruseny zakon? Ked sa firma predavala, nemali uz vtedy som mnou ukoncit PP?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Evelinka11 Pozri príspevok
    No, len on nereaguje, neprebera ziadne listy...addresa je neplatna...mobil neplatne cislo...tazko sa mozem niecim ohanat, nemam skym...Byvaly zamestnavat je predsa byvaly, mam to riesit zo sucasnym- nezvestnym, nie? A nebol tu poruseny zakon? Ked sa firma predavala, nemali uz vtedy som mnou ukoncit PP?

    Zmena majiteľa nie je dôvod na ukončenie PP. Ak to vôbec bol predaj firmy?
    Bol to predaj.Ide mi o to, koho mam kontaktovat, ked sucasny majitel je " nezvestny"??Kde mam nastupit, ked mi skonci RD?Na adrese uvedenej v OR byvaju romovia, telefon je tiez neplatny...S nim nie je sanca nieco poriesit....Tak co robit v tomto pripade? Firma uz v podstate nefunguje, ziadna cinnost, som jediny zamestananec...
    Naposledy upravil Evelinka11 : 02.12.10 at 14:46

    konci mi RD, zamestnavatel nereaguje!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.