Zavrieť

Porady

Zmena DPH v registracnej pokladni?

Dobry den, dnes som si na pokladni programoval 20% DPH. Po naprogramovani som ale zistil, ze doteraz som vlastne v pokladni ziadnu DPH nastavenu nemal. Nie som platcom DPH, znamena to teda, ze ani v pokladni nemam mat nastavenu DPH, respektive mam zmenit tych 20% na 0 ? Dakujem pekne za vase odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    yryss Pozri príspevok
    Dobry den, dnes som si na pokladni programoval 20% DPH. Po naprogramovani som ale zistil, ze doteraz som vlastne v pokladni ziadnu DPH nastavenu nemal. Nie som platcom DPH, znamena to teda, ze ani v pokladni nemam mat nastavenu DPH, respektive mam zmenit tych 20% na 0 ? Dakujem pekne za vase odpovede.
    ak nie si platiteľ dph, tým pádom predávaš bez dph a v pokladni si mal správnenulu, teda daj si to späť na nulu

    yryss je offline (nepripojený) yryss

    yryss
    Takze pre mna nevypliva zo zmeny DPH ziadna povinnost. Mna sa zmena dph z 19 na 20% dotkne v podstate iba tak, ze budem v sklade kupovat o nieco drazsi tovar, ak som to spravne pochopil.dakujem pekne

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Chcela by som sa spýtať, takisto neplatca DPH a zmena DPH v ERP: Na tlačených mesačných/denných uzávierkach nie je udaj "19% DPH"? Alebo to zalezi od typu ERP? Ak tam takyto udaj je (aj ked je tam trebars 0,00 €), netreba ho prepisať na 20%?

    Pytala sa ma znama - neplatic DPH - ci potrebuje urobit nejake zmeny v ERP, ked nie je platcom DPH, povedala som ze nie, ale teraz rozmyslam ci nemoze mat niekde udaj "19%", ktory by tam asi byt nemal...

    Zmena DPH v registracnej pokladni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.