Zavrieť

Porady

refundácia nákladov z UIPŠ

ahojde poradaci - mám otázku ako ste v priebehu roka 2010 účtovali refundáciu nákladov na mzdy,odvody a cestovné náhrady z UIPŠ ?
Pýtam sa v súvislosti s mailom z UIPŠ, v ktorom je usmernenie, že tieto vrátené finančné prostriedky sa majú účtovať s kodom zdroja 11T1 a 11T2 tak ako to bolo v požiadavke na refundáciu.
Ja som účtovala príjem refundácie na VÚ MD 222 09121 611 (62XXXX) kod zdroja 111 a D 521 (524,512) o túto sumu som si vlastne znížila náklady a výdavky na mzdy.
Vobec neviem ako by som tam dala ten zdroj pretoze aj ked by som ich prijala s tymto zdrojom a potom aj vyplatila tak sa mi to v cerpani rozpoctu vobec neukaze.
Mama taky nedobry pocit ze tieto refundacie mali ist aj v priebehu roka na PÚ.
Poradte mi prosím, dakujem a prajem pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Zdravím,
    mám ten istý problém. Účtujem presne tak isto ako vy. Rozmýšľam, či vôbec budem ďalej žiadať o tieto refundácie, len neviem čo by mi na to povedala naša riaditeľka. A ako vykazujete tieto refundácie vo výkaze P1-04, keď peniaze prídu na účet školy aj o niekoľko mesiacov neskôr?
    ahojte,
    ak máme dávať refundáciu do výdavkov na kódy 11T1 a 11T2, to znamená, že v účtovníctve sa musia zobraziť a teda príjem tejto refundácie už nie je refundácia ale dotácia nie?
    Ja som tiež ponížila výdavky kódom zdroja 111, peniaze mi prišli v decembri.
    A neviem na aký riadok dať sumu refundácie do výkazu P1-04:
    mal by to byť riadok 0131 alebo 0132?

    anas je offline (nepripojený) anas

    anas
    Ahojte, tiež som sa dnes trošku "preľakla", keď som videla usmernenie z UIPŠ. Ja som účtovala ako vy - príjem na MD 222
    EK s kódom 111 a D 378. Refundáciu som najprv predpísala cez ID: MD 378/D 521,524,512 a k tomu aj zníženie transferu -MD 357/-D693.
    Podľa mňa sa kódy uvedené v usmernení použijú len v prípade, že dostaneme dotáciu od nich... Neviem, či myslím správne.

    refundácia nákladov z UIPŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.