Zavrieť

Porady

Pripojenie mini DV kamery k notebooku

Ahoj, poraďáci, potrebujem radu:
Mám notebook Acer a...
po zasunutí Express karty do zásuvky notebooku mi vypíše hlásenie:
A USB device has malfunctioned and exceeded the power limits of this hub port. You should disconected the device.
Mám kartu : Sunsway/ST Lab ExpressCard USB 2.0 + 1394a (C-221), Windows XP, SP2. Nepomohlo ani externé napájanie karty-5V,12V..., poradíte mi?
Win XP mi vypíše horeuvedené hlásenie, Win Vista nehlási žiadnu chybu, ale pripojenie aj tak nefunguje a Win 7 hlási chybu driverov a nie je možné ich updatovať.
Skúšal som software: Ulead 11 aj Pinnacle.
Naposledy upravil Taci : 11.01.11 at 14:00
expresscard.jpg  
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
Taci Pozri príspevok
Ahoj, poraďáci, potrebujem radu:
Mám notebook Acer a...
po zasunutí Express karty do zásuvky notebooku mi vypíše hlásenie:
A USB device has malfunctioned and exceeded the power limits of this hub port. You should disconected the device.
Mám kartu : Sunsway/ST Lab ExpressCard USB 2.0 + 1394a (C-221), Windows XP, SP2. Nepomohlo ani externé napájanie karty-5V,12V..., poradíte mi?
Win XP mi vypíše horeuvedené hlásenie, Win Vista nehlási žiadnu chybu, ale pripojenie aj tak nefunguje a Win 7 hlási chybu driverov a nie je možné ich updatovať.
Skúšal som software: Ulead 11 aj Pinnacle.
Akým konektorom chceš pripojiť kameru k NB? USB alebo FireWire?

Taci je offline (nepripojený) Taci

Taci
Cez USB určite nie, jednoznačne cez FireWire, prepojím kameru s káblom, zapnem ju a nič, ale ešte predtým sa mi zobrazí to hlásenie.

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
Taci Pozri príspevok
Cez USB určite nie, jednoznačne cez FireWire, prepojím kameru s káblom, zapnem ju a nič, ale ešte predtým sa mi zobrazí to hlásenie.
AK nepomohol ani externý zdroj napájania, tak treba kartu vyskúšať v inom NB, či nie je problém v karte.

A určite si tú kartu napojil na externý zdroj 12V? Lebo v prvom príspevku uvádzaš nejaký ext. zdroj 5V - to je pre túto kartu málo. Podľa výrobcu podporuje fungovanie pod Win 2000 a Win XP.

A čo to urobí s USB konektormi? Tie fungujú? Ak nie, tak je problém s celou kartou.

Taci je offline (nepripojený) Taci

Taci
Na adaptéri je rozpätie 5-12 V, adaptér je prekúšaný, je O.K., po pripojení karty sa objaví hlásenie a nič, obdsadené sú dve USB-čka, tie fungujú, ale ak ich aj odpojím, karta nejde...
Asi ju ešte vyskúšam naozaj na inom NB...
Ešte ti priložím jeden obrázok...

To mi "vyhodí" Ulead...
kamera.jpg  

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vlado40
Koľko mA zvládne ten zdroj.Neviem presne ,možno sa mýlim ,ale na správny chod by mal zdroj utiahnúť 12V /min 1A.

Taci je offline (nepripojený) Taci

Taci
1,5-3V- 1000 mA
4,5-6V- 800 mA
12V- 500 mA
je to ten typ univerzálneho adaptéra

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
Taci Pozri príspevok
1,5-3V- 1000 mA
4,5-6V- 800 mA
12V- 500 mA
je to ten typ univerzálneho adaptéra
A k tej karte si nemal vlastný zdroj? Odkiaľ máš tú kartu? Originálne by malo byť v balení vlastné napájanie. Ak to nie je originálny adaptér, myslím, že problém bude v tom, že ten zdroj je na tú kartu slabý.

Taci je offline (nepripojený) Taci

Taci
Ku karte bolo len CD Ulead studio 10, kupoval som to originál zabalené v predajni s PC.
Čo som pozeral na nete, k takýmto kartám nikto nedáva zdroj.

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
Taci Pozri príspevok
Ku karte bolo len CD Ulead studio 10, kupoval som to originál zabalené v predajni s PC.
Čo som pozeral na nete, k takýmto kartám nikto nedáva zdroj.
Keď som pozeral na stránke výrobcu:

http://www.sunsway.com.hk/

tak tam pri popise tvojho produktu je, že balenie obsahuje:

Package contents


  • Cardbus Combo Adapter
  • 12V 4A Power Adapter
  • 1 X IEEE 1394 4-6 pins cable

Ak si ten adaptér nemal, tak si zožeň. Ten tvoj bude asi slabý, podľa výrobcu karta potrebuje 4A.

Alebo si zožeň nejaký USB grabber (napr. takýto) a grabuj to video cez analógové konektory (kompozit, s-video, ...).
Naposledy upravil Chobot : 13.01.11 at 09:20

Pripojenie mini DV kamery k notebooku

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.