Zavrieť

Porady

poradte prosim ako postupovat pri plateni Dph pri pouzitom tovare z Eu ?

Dobry den,tento rok som sa stal platcom DPH,a chcem dovazat ojazdene automobily z Nemecka,ktore ale nakupujem od sukromnych osob(cize neplatcom)-Napr. kupim auto za 10000eur a u nas ho predam za 11000eur a predam ho ale takisto sukromnej osobe(neplatcovi).Uctovnicka tvrdi,ze ako platca DPH musim odviest statu 20% Dph z celkovej predajnej sumy 11000eur..t.j.2200eur.Tymto padom by som isiel okamzite do straty,neodvadza sa Dph pri predaji pouziteho tovaru len z rozdielu:nakup je 10000eur(dph-2000eur) predaj 11000eur(dph 2200eur),takze podla mna by som mal odviest statu DPH 2200-2000=200eur?Co si o tom myslite?A este jedna otazka ak predavam pouzity automobil sukromnej osobe na Slovensku a aj som to kupil v Nemecku od sukromnika ci mam ako platca DPH uvadzat na kupno-predajnej zmluve predajnu sumu napr.cena bez Dph 10780eur....dph20% 2200eur ......cena s Dph 11000eur
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    poradte prosim ako postupovat pri plateni Dph pri pouzitom tovare z Eu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.