Zavrieť

Porady

Petícia

Poraďáci, milovníci zvierat,
podporte Petíciu na prijatie zmien v zákone č. 274/2009 aby sa nestrieali psy v poľovných revíroch
http://psiadusa.sk/pet01.htm
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
že by strach, že miesto srnčieho by bol psí guláš?
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Verkaz, už tlačím petíciu aj hárky a podporí ju celá rodina (či už dobrovoľne, alebo dobrovoľne Poprosím o podporu aj ľudí z inej www stránky). Je to však ešte stále aktuálne? Je tam napísané, že petícia zatiaľ nebola ukončená, tak hádam to aj platí.
(Nebolo by od veci pricapiť aj petíciu, aj petičné hárky aj sem, lebo napr. ja som to skoro nenašla - je to až na konci stránky pod príbehmi - moja logika hovorí, že by to malo byť hneď hore ?D )
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

bettylou Pozri príspevok
že by strach, že miesto srnčieho by bol psí guláš?
Tak toto nie je vtipné ani trochu!!!
Prečo by mal chudák pes trpieť za a doplácať na nezodpovednosť ľudí (v niektorých prípadoch) alebo doplácať na to, že poľovníci sú ďalšií z radu malých bohov v tomto štáte?! (Že sú to malí bohovia sa nie raz ukázalo, keď sa postrieľali/postrelili navzájom alebo zabili psa, ktorého majiteľ bol len niekoľko metrov od neho, pričom ich očividne netrápilo, že môžu zabiť aj majiteľa?)
Sestra má psíka z útulku. Vzali si ho, keď mal cca dva mesiace, vypiplali si ho, chodili s ním k veterinárovi, odčervovali ho, vrazili do neho nejaké peniaze, ale hlavne investovali do neho veľa LÁSKY. Na Silvestra im ušiel, lebo sa bojí "zábavnej" pyrotechniky. Videli ho utekať do smerom do hory, kam s ním bežne chodievajú na prechádzku. Prečo by ho mal nejaký debo mal zastreliť, keď sa len zľakol a nikomu nič neurobil? (Psík sa našťastie na druhý deň ráno našiel.)
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
verkaz Pozri príspevok
Poraďáci, milovníci zvierat,
podporte Petíciu na prijatie zmien v zákone č. 274/2009 aby sa nestrieali psy v poľovných revíroch
http://psiadusa.sk/pet01.htm
Veľa záleží ale aj od člena poľovnej stráže ...
Myslím si ale , že je to aj o majiteľoch psov .
Predsa len nie je jedinec ako jedinec ...či majiteľ psa alebo člen stráže .
Jeden ju zanedbá , tú povinnosť , druhý si ju plní ...
Nikdy nebude dobre ...a ani nejaká petícia to nezmení ...a je jedno , či by sa aj zákon nakoniec zmenil ...

Netvrdil by som , že okamžite člen stráže dáva flintu z pleca dole a práskne nejakého psa .
Tiež si totiž rozmyslí , či zamieri na nejakého / viditeľne / čistokrvného tvora ....
Na druhej strane však musím zároveň aj to podotknúť , že nejaká "pouličná zmes" je svojmu pánovi na potechu srdca , atď...

No povedal by som zároveň , že je potrebné ale aj z druhej strany mince sa na to pozrieť ...predsa len , jeden nikdy nevie , čo sa do lesa môže dostať ...

P.S.:
Nezastávam sa ani jedných a ani druhých ...aby jasné bolo , no na Slovensku je to tak , ako je ...
Naposledy upravil buchač : 17.01.11 at 16:45
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nasi susedia mali dvoch milých psikov. Sice boli zvedavi,obcas vyuzili,ked niekto zabudol zatvorit branu a vybehli na ulicu. Ale nikdy nikomu neublizili,ani nenapadli.
Nedavno sa prestahovali. Este nestihli postavit novy plot,byvali tam len par dni.Psikovia vyuzili dieru v starom plote a vybehli...
Ked to zistili,hned sli psikov hladat,ale "usilovni polovnici " boli rýchlejsi...Oboch bez milosti zastrelili,hoci bolo viditelne, ze psikovia maju obojky a je o nich riadne postarane...

Polovnici maju tiez svoje polovne psy, asi by im tiez nebolo milé,keby im ich niekto bez priciny zabil. Ale to, ze zabiju niekomu inemu "clena rodiny" ich vacsinou netrapi...Ved oni maju zbran,tak si to mozu dovolit
Pritom sa cela vec dala riesit uplne inak, bez zabijania a smutku...
Bol to hrozny zazitok...
6 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Buchač, napr. moja sestra neurobila žiadnu chybu, nič neporušila. Jej pes ušiel preto, že návšteva nechala otvorenú bránu, inak by sa z dvora nedostal von. Prípad, ktorý napísala Arizona: psíkovia mali obojky, bolo vidieť, že sa niekto o nich stará a aj tak ich poľovníci bez milosti zabili.
"Riešiť" psov spôsobom, ako je uvedené v zákone, je blbosť. Keď sa pes potuluje v obci, nie je toho "boha", ktorý by sa o neho postaral (nemyslím tým, že takéhoto potulujúceho sa psa majú zabiť, ale ani odchytiť ho nikto nedá, lebo to nie je starosť obce - máme vyskúšané). Keď prejde 200 m od obce, je riešenie len jediné - odstreliť?!
Stali sa aj také prípady, že majiteľ bol so psom na prechádzke, nechal ho voľne pobehovať (nie som si istá, ale asi mal mať psa na vodítku), ale bol pri ňom, aj tak ho poľovníci odstrelili. Keď to budú mať zakázané zo zákona, resp. keď v zákone nebudú mať možnosť takto konať, už nebude medzi poľovníkmi rozdiel, teda že jeden hneď strieľa a druhý nie.
PS: MT: Viackrát som sa v poslednej dobe stretla s tým, že o "pouličné zmesi" je v zahraniční väčší záujem ako u nás (mám na mysli psích bezdomovcov z útulkov. Možnože to srdce skutočne dokážu potešiť viac
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Však práve o to ide. Majú predsa viac možností a nie hneď psíkov strieľať.
Sme predsa ľudia a aj ten poľovník by mal rozoznať o akého psíka ide a nie hneď strieľať.
Tiež som zažila, že sme v lete boli na hubách a nechali sme psíka voľne behať. Behal od jedného k druhému a mal radosť, že sa môže voľne pohybovať. Stretli sme lesníka, ktorý nás upozornil, že si ho máme dať na vodítko, lebo unak nám ho odstrelí. Boli sme prekvapení ale radšej sme ho dali na vodítko ale boli sme z toho sami prekvapení, veď behal len pri nás.
Naposledy upravil verkaz : 17.01.11 at 17:10
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Verkaz, súhlasím.
Tých psíkov by nemali strieľať vôbec.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Llívia Dnes, 06:05 PM
Buchač, napr. moja sestra neurobila žiadnu chybu, nič neporušila. Jej pes ušiel preto, že návšteva nechala otvorenú bránu, inak by sa z dvora nedostal von. Prípad, ktorý napísala Arizona: psíkovia mali obojky, bolo vidieť, že sa niekto o nich stará a aj tak ich poľovníci bez milosti zabili.
"Riešiť" psov spôsobom, ako je uvedené v zákone, je blbosť. Keď sa pes potuluje v obci, nie je toho "boha", ktorý by sa o neho postaral (nemyslím tým, že takéhoto potulujúceho sa psa majú zabiť, ale ani odchytiť ho nikto nedá, lebo to nie je starosť obce - máme vyskúšané). Keď prejde 200 m od obce, je riešenie len jediné - odstreliť?!
Stali sa aj také prípady, že majiteľ bol so psom na prechádzke, nechal ho voľne pobehovať (nie som si istá, ale asi mal mať psa na vodítku), ale bol pri ňom, aj tak ho poľovníci odstrelili. Keď to budú mať zakázané zo zákona, resp. keď v zákone nebudú mať možnosť takto konať, už nebude medzi poľovníkmi rozdiel, teda že jeden hneď strieľa a druhý nie.
PS: MT: Viackrát som sa v poslednej dobe stretla s tým, že o "pouličné zmesi" je v zahraniční väčší záujem ako u nás (mám na mysli psích bezdomovcov z útulkov. Možnože to srdce skutočne dokážu potešiť viac
...neodsudzujte ma ...svoj príspevok som mieril k zodpovednosti oboch strán ...
Nemám ani poľovnícky preukaz a psa taktiež .....
Hoci oboje by som chcel mať ...
Kvér sa nájde ... jeden , dva.....??? ...

Príbeh zo života :
Jeden chlapík si onehdá z vojny doniesol vlčiaka ...tak si obaja prirástli k srdcu , že ten pes odmietal stravu ...
Doma bol tak už vycvičený , že deti potom vyprevádzal na autobus do školy a potom ich aj čakal ...ako vedel ten čas príchodu , doteraz neviem ...???
Raz bola stávka v krčme ..jeden tvrdil , že vojde do domu a aj nazad sa vráti ...majiteľ mu povedal , čo má doniesť ako dôkaz a kde to nájde ...chlapík do domu vošiel , von už nie ...celá krčma bola opitá , čo ten prehravší musel poplatiť ...
No stalo sa , nestalo ...pes bol tiež raz mimo domu , práskol ho nejaký iniciatívny blb na kraji dediny ...
No s jedným nerátal , že sa na súd dostane ...solídne love na tú dobu zaplatil ...

P.S.:
...a rozhodne by som psa len tak nedal dole ...občas aj rozmýšľam , hlavne s tými kvérmy sa ani inak nedá / teda JA /...
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

verkaz Pozri príspevok
Poraďáci, milovníci zvierat,
podporte Petíciu na prijatie zmien v zákone č. 274/2009 aby sa nestrieali psy v poľovných revíroch
http://psiadusa.sk/pet01.htm
Taketo aktivity iste maju zmysel, a ak by som sa s tym stretol inde, rad by som to podporil.

No pripominam, ze Porada je deklarovana ako apoliticka a akakolvek konkretna snaha o zmenu zakonov je vysostne politicka zalezitost. Hovorim to preto, ze uz tu boli hadky kvoli tymto veciam a akuste si prosim predstavit, ako by to tu skoncilo, keby sem napr. Tutkova, alebo hoci nejaky Poradak zavesil peticiu za zakaz alebo obmedzenie potratov - napriklad.

Cize este raz - ak tu nemaju co hladat temy o nezabijani deti, nemaju tu co hladat ani temy o nezabijani psov.
1 1
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Myslím si, že toto nie je politická téma, ide o ľudskosť.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ľudskosť bude keď pojdem do lesa na huby a napadne ma zatúlaný nemecký ovčiak A teraz dostanem 100x nevhodné
A čo sa týka psov v panelákoch na sídlisku tak to už ani nekomentujem ,lebo Košické sídlisko Ťahanovce je samé hovno na chodníku aj v tráve tak že keď som na prechádzke so synom 2,5r tak pravidelne nejaké HOVNO trafí. Buchač požič pistoj:
PS. a najnovšie už jeden je málo lebo bežne chovajú 2-3.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pivko Pozri príspevok
Ľudskosť bude keď pojdem do lesa na huby a napadne ma zatúlaný nemecký ovčiak A teraz dostanem 100x nevhodné
A čo sa týka psov v panelákoch na sídlisku tak to už ani nekomentujem ,lebo Košické sídlisko Ťahanovce je samé hovno na chodníku aj v tráve tak že keď som na prechádzke so synom 2,5r tak pravidelne nejaké HOVNO trafí. Buchač požič pistoj:
PS. a najnovšie už jeden je málo lebo bežne chovajú 2-3.
Čo sa týka napadnutia psom , to je iné ...krajná núdza , respektíve nutná obrana by to poriešila ...preto aj do lesa chodím so železom ...tam je to iné...
Je síce pravdou , že už som skoro tasil aj v okolí detského ihriska ...jeden mladý tam nechal svojho miláčika , rovno do piesku vymočiť sa ...po upozornení sa majiteľovi divne zaleskli oči , nuž som bundu rozopol , aby videl a neriskoval zbytočne ...

Psov na sídlisku neriešim , nemá význam ...kadia kde chcú , no čo už ???..aj tie výbehy majú , aj koše na výkaly , no málokedy vidieť majiteľa , aby urobil to , čo má ...
Mestskí poliši len výpalné v centre mesta vyberajú ...na ostatok dlabú ...

A o tom to je všetko ...nie len zlé zákony dať ľuďom , do krčnej žily sa zahryznúť v podobe sankcií ...ako sa aj v prvotnej otázke nastolilo ...

P.S.:
Kvér nepožičiavam , daj objednávku ..........ale ja som , kua drahýýýýý ...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
a čo keď takého lesného psa pohryzie besná líška a pod., šak ten sa nevie ubrániť, a potom kto bude zodpovedný za to, že sa šíria choroby napr.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

bettylou Pozri príspevok
a čo keď takého lesného psa pohryzie besná líška a pod., šak ten sa nevie ubrániť, a potom kto bude zodpovedný za to, že sa šíria choroby napr.
Koľko prípadov besnoty bolo zaznamenaných minulý rok? A koľko je prípadov, že poľovníci zastrelili psov? Koľko je prípadov, že zastrelili psov, pri ktorých boli aj ich majitelia, takže v žiadnom prípade nešlo o "lesného" psa, teda psa, ktorý by sa niekoľko dní túlal v lese? Dosť príkladov máš aj tu http://www.psiadusa.sk/pet01.htm
Besnotu prenášajú aj netopiere. Čo teraz? Vyzabíjame netopiere?! Alebo aj tie líšky. Vyzabíjame pre istotu všetky líšky?!
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pivko Pozri príspevok
Ľudskosť bude keď pojdem do lesa na huby a napadne ma zatúlaný nemecký ovčiak A teraz dostanem 100x nevhodné
A čo sa týka psov v panelákoch na sídlisku tak to už ani nekomentujem ,lebo Košické sídlisko Ťahanovce je samé hovno na chodníku aj v tráve tak že keď som na prechádzke so synom 2,5r tak pravidelne nejaké HOVNO trafí. Buchač požič pistoj:
PS. a najnovšie už jeden je málo lebo bežne chovajú 2-3.
Pivko, s neodstránenými psími ... si tu Detto so psami na činžiaku. Táto téma je o inom.
A čo sa týka napadnutia ľudí psom - všetky prípady, ktoré som videla, boli také, že útočiaci pes niekomu patril a ten niekto bol veľmi často priamo aj pri "čine" a stali sa v mestách, obciach, kde aj tak poľovníci strieľať nemôžu.
Naposledy upravil Llívia : 17.01.11 at 20:48
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

buchač Pozri príspevok
...neodsudzujte ma ...svoj príspevok som mieril k zodpovednosti oboch strán ...
Neodsudzujem ťa, ani som ťa svojím príspevkom odsudzovať nechcela. Zodpovednosť je na oboch stranách, ale keď svoju poruší majiteľ psa, doplatí na to pes a nie majiteľ.
buchač Pozri príspevok
...Je síce pravdou , že už som skoro tasil aj v okolí detského ihriska ...jeden mladý tam nechal svojho miláčika , rovno do piesku vymočiť sa ...po upozornení sa majiteľovi divne zaleskli oči , nuž som bundu rozopol , aby videl a neriskoval zbytočne ...
Dúfam, že si tasil na toho majiteľa
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Llívia Pozri príspevok
Pivko, s neodstránenými psími ... si tu Detto so psami na činžiaku. Táto téma je o inom.
A čo sa týka napadnutia ľudí psom - všetky prípady, ktoré som videla, boli také, že útočiaci pes niekomu patril a ten niekto bol veľmi často priamo aj pri "čine" a stali sa v mestách, obciach, kde aj tak poľovníci strieľať nemôžu.
Asi si nečítala začiatok mojho príspevku o hubách , tie hovna boli len doplnok.
Zaujímalo by ma kde bývaš /blok?dom?/ a koľko psov chováš
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pivko Pozri príspevok
Asi si nečítala začiatok mojho príspevku o hubách , tie hovna boli len doplnok.
Zaujímalo by ma kde bývaš /blok?dom?/ a koľko psov chováš
Bytovka. Počet mojich psov 0. Počet psov u susedov: 2. Počet bytov: 7. Počet psov na okolí: neviem. Počet psov, ktorých venčia v blízkosti našej bytovky: presne neviem, ale je to viac ako 3. Strach zo psov: dosť. Koľko psov by som dala zastreliť: 0. Koľko majiteľov, ktorí nechajú voľne pobehovať svojich psov: nou cement (ako hovoril môj bývalý kolega).
Tvoj príspevok som čítala celý, aj o tých hubách a odpovedala som ti naň v druhej časti môjho príspevku (ako je to s napadnutiami ľudí psami).
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
aby bolo jasné, nie som za strieľanie psov, len uvažujem, že aj tieto situácie môžu nastať a určite vo väčšom rozsahu ako teraz. tak treba rozmýšľať, že čo potom. a nechodte tu na mňa s netopiermi a líškami, to je blbosť, tam je vytvorená rovnováha a obaja majú svojich prirodzených predátorov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať