Zavrieť

Porady

Dovolenka

Ahojte , potrebovala by som poradiť ohľadom dovolenky. Mám zamestnanca ktorý u mňa odpracoval celý rok, ale od apríla u mna už nerobí celých 5 dní po 8hodín ale zmenil sa mu pracovný pomer na kratší a robí u mňa len 3 dni po 8 hodín. Kolko dní má nárok na dovolenku ? Ja som mu dala celých 20 dní pretože odpracoval celý rok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ahoj Zuzka, nárok na dovolenku má 20 dní, aj hoci by aj neodpracoval celý predchádzajúci rok. Aj za kratší prac. čas mu patrí riadna dovolenka.§ 49 ZP

    zuzka79 je offline (nepripojený) zuzka79

    zuzka79
    Ja som mu tých 20 dni dala ale v práci som mala ohlasy ako môže mať niekto kto odrobí 5 dní v týždni takú istu dovolenku ako ten kto odrobí 3 dni v týždni.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ale asi si neuvedomujú, že ten čo robí 3 dni má za tu dovolenku menej zaplatené pretože jeho mzda zodpovedá dohodnutému kratšiemu času /predpokladám, že to máš takto /.
    Mám tiež takéto prípady, tiež je to pre niektorých ľudi nepochopiteľné, ale je to tak.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nemá nárok na 20 dní dovolenky, ale na 4 týždne dovolenky. Prepočet na dni Ti teraz neuvediem, musela by som si svoje úvahy overiť a niet času. Možno neskôr.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.