Zavrieť

Porady

Dátum pre prepočet DPH z EUR na SKK

Vystavujeme faktúru slov. odberateľovi v EUR. Dodávka bola uskutočnená 2.12.2005, z toho mi vychádza, že tento deň je dňom dodania tovaru. Faktúru vystavujem dnes t.j. 8.12.2005, kt. kurz použijem pre výpočet DPH (DPH musí byť v prípade cud. meny vyjadrená v SKK), kurz 2.12 alebo 8.12.05. Prosím o urýchlené odpovede, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Prosím, prosím o pomoc!!!
    misurka
    Vystavujeme faktúru slov. odberateľovi v EUR. Dodávka bola uskutočnená 2.12.2005, z toho mi vychádza, že tento deň je dňom dodania tovaru. Faktúru vystavujem dnes t.j. 8.12.2005, kt. kurz použijem pre výpočet DPH (DPH musí byť v prípade cud. meny vyjadrená v SKK), kurz 2.12 alebo 8.12.05. Prosím o urýchlené odpovede, ďakujem

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    misurka
    Vystavujeme faktúru slov. odberateľovi v EUR. Dodávka bola uskutočnená 2.12.2005, z toho mi vychádza, že tento deň je dňom dodania tovaru. Faktúru vystavujem dnes t.j. 8.12.2005, kt. kurz použijem pre výpočet DPH (DPH musí byť v prípade cud. meny vyjadrená v SKK), kurz 2.12 alebo 8.12.05. Prosím o urýchlené odpovede, ďakujem
    Podľa mňa pre DPH 2.12. t.j. deň dodania a pre účtovníctvo podľa smernice ako máš definovaný dátum účtovného prípadu.

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    V máloktorom programe sa pri jednom účtovnom prípade dajú použiť dva kurzy, pracujem v SAPe, a tak používam iba jeden kurz - dátum dodania tovaru, mala som už daňovú kontrolu a bolo to ok.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    sarmantna
    V máloktorom programe sa pri jednom účtovnom prípade dajú použiť dva kurzy, pracujem v SAPe, a tak používam iba jeden kurz - dátum dodania tovaru, mala som už daňovú kontrolu a bolo to ok.
    Ja robím v troch SW a všade sa mi dajú dva kurzy použiť....nemám s tým problém...

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    Tak ja tiež v troch...ale nedá sa mi použiť dvojaký kurz, DPH mi berie z účtovníctva. Ale verím, že Vám to ide. Len by ma zaujímalo, ako preúčtovavate daňové priznanie, máte v tom rozdiely,nie?

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Vrátim sa ešte raz k tejto téme:

    Ak vystavujete faktúru pre tuzemca v EUR a dátum vystavenia sa vám nezhoduje s dátumom dodania tovaru al. služby, akým kurzom to účtujete v účtovníctve, keď do knihy daň. dokladov musím ísť kurzom platným v deň dodania tov. al. služby? V knihe daň. dokladov to mám nechať kurzom dodania a v účtovníctve (konkrétne MRP Dos) to zaúčtovať kurzom vyhotovenia faktúry?
    Ako riešite takéto faktúry, prosííím!!!

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    misurka
    Vrátim sa ešte raz k tejto téme:

    Ak vystavujete faktúru pre tuzemca v EUR a dátum vystavenia sa vám nezhoduje s dátumom dodania tovaru al. služby, akým kurzom to účtujete v účtovníctve, keď do knihy daň. dokladov musím ísť kurzom platným v deň dodania tov. al. služby? V knihe daň. dokladov to mám nechať kurzom dodania a v účtovníctve (konkrétne MRP Dos) to zaúčtovať kurzom vyhotovenia faktúry?
    Ako riešite takéto faktúry, prosííím!!!
    Pri takýchto faktúrach používam len jeden kurz - deň dodania aj na účely DPH aj evidencia v účt. knihách. Len pri zahraničných došlých faktúrach mi program ponúka pri samozdanení dva kurzy - DPH prepoč. dátumom vyhotovenia fa a do účtovn. kníh dávam dátumom prijatia.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Pri zahraničných došlých faktúrach používam tiež dva kurzy, len tieto dva odlišné kurzy pri vystavených faktúrach pre tuzemca mi neboli jasné. Ešte predsa jeden problém. A čo pri faktúrach, kt. dostávate od tuzem. dodávateľov v zahr. mene, no prepočet DPH je na fakture uvedený v SKK(musí byť). Takúto faktúru účtujete do účtovníctva tým istým kurzom ako dodávateľ (aby bola rovnaká výška DPH)???
    tonkat
    Pri takýchto faktúrach používam len jeden kurz - deň dodania aj na účely DPH aj evidencia v účt. knihách. Len pri zahraničných došlých faktúrach mi program ponúka pri samozdanení dva kurzy - DPH prepoč. dátumom vyhotovenia fa a do účtovn. kníh dávam dátumom prijatia.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    misurka
    Pri zahraničných došlých faktúrach používam tiež dva kurzy, len tieto dva odlišné kurzy pri vystavených faktúrach pre tuzemca mi neboli jasné. Ešte predsa jeden problém. A čo pri faktúrach, kt. dostávate od tuzem. dodávateľov v zahr. mene, no prepočet DPH je na fakture uvedený v SKK(musí byť). Takúto faktúru účtujete do účtovníctva tým istým kurzom ako dodávateľ (aby bola rovnaká výška DPH)???
    Účtuju sa tým istým kurzom , ako dodávateľ vystavil faktúru. Jemu vznikne daňová povinnosť a tebe nadm.odpočet ten istý. Iný kurz na prepočet sa nepoužíva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.