Zavrieť

Porady

Fa z ciech ako DPH?

Dobrý deň,
viem ze uz o tom tu bolo viac tem, ale to co potrebujem som nenasla. Preto by som potrebovala poradit ci je to dobre:
dostali sme FA z ciech jednalo sa o sluzby, dodavateľ je platca DPH. malo by sa to zauctovat: FA 518/321 343/321. dodavatel uviedol cesku DPH jedna sa este o rok 2010. dan sa ma zauctovat 19% ? clenenie v programe jedna sa o Money S3 som dala DPH EU sluzby, pri ktorych prijemca plati dan. potom sa mi to na priznani k DPH dan zobrazila v 12 riadku. je to vsetko ok?
dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Inga, nepíšeš o akú službu ide, ale ak český dodávateľ uviedol na faktúre českú DPH a slovenská firma je plátca DPH tak predpokladám že ide o službu s miestom dodania v ČR, takže potom nemôžeš o tejto DPH účtovať na 343, zaúčtuješ celú faktúru 518/321 a samozdanenie nerobíš, pokiaľ budeš žiadať DPH z ČR tak ešte predkontuješ 378/648 vo výške žiadanej dane.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    fa z Čiech mala byť bez DPH, reklamuj vystavenie faktúryy.
    Základ DPH samozdaňuješ, ak ty si platiteľ DPH.
    V programe - postup ti neporadím, ale ako zvykneš robiť iné EU faktúry?

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    dakujem za link, ale to je pre tovar je to tak isto aj pri sluzbe? davat to ako tam pise ze na FA vybrat bez vplyvu na DPH?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to už musíš vybrať sama - proste by tam mala byť DPH na výstupe a aj na vstupe.
    vplyv - číselný - na DPH to nebude mať, ale bude to v DP DPH na rôznych riadkoch.

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    inga29 Pozri príspevok
    V priznani k DPH sa mi to zobrazilo v riadkoch 7, 8 a 11 je to správne?
    nemá to byť takto? ak služba spadá pod § 15 ods. 1.-miesto dodania tam, kde je zdaniteľná osoba usadená- samozdanenie sa vykoná podľa § 69 ods. 3, odpočet podľa § 49 ods. 2 písm. b) a § 51 ods. 1 písm. b). V DP DPH sa toto samozdanenie a odpočet uvádza v riadkoch - 11 ,12, 21.
    prosim poradte mi dakujem

    inga29 je offline (nepripojený) inga29

    inga29
    inga29 Pozri príspevok
    nemá to byť takto? ak služba spadá pod § 15 ods. 1.-miesto dodania tam, kde je zdaniteľná osoba usadená- samozdanenie sa vykoná podľa § 69 ods. 3, odpočet podľa § 49 ods. 2 písm. b) a § 51 ods. 1 písm. b). V DP DPH sa toto samozdanenie a odpočet uvádza v riadkoch - 11 ,12, 21.
    prosim poradte mi dakujem
    nikto mi nevie poradit ? prosim Vas pomozte mi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.