Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2010

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Celý rok 2010 som bola na materskej a rodičovskej dovolenke. Materskú som mala ale dosť vysokú, zhruba 550 € každý mesiac. Musím podať daňové priznanie? Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nie. Materská nie je zdaniteľným príjmom.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Potvora30 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Celý rok 2010 som bola na materskej a rodičovskej dovolenke. Materskú som mala ale dosť vysokú, zhruba 550 € každý mesiac. Musím podať daňové priznanie? Ďakujem .
    nie nemusíš podať DP, materská ani rodičovský príspevok nie sú zdaniteľné príjmy

    Potvora30 je offline (nepripojený) Potvora30

    Potvora30
    Ďakujem, ale ak by som chcela, tak si ho môžem podať? Ide o to, že si platím životné poistenie, tak by mi mohli aj niečo vrátiť... si myslím :-)

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    No ale nemali ste žiaden zdaniteľný príjem a teda Vám nebola zrazená žiadna daň. Nie je z čoho vrátiť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Potvora30 Pozri príspevok
    Ďakujem, ale ak by som chcela, tak si ho môžem podať? Ide o to, že si platím životné poistenie, tak by mi mohli aj niečo vrátiť... si myslím :-)
    Vrátiť z čoho? Keď si nemala žiadný zdaniteľný príjem, nestrhávala sa daň, resp. neplatila si žiadnu daň. Tak čo by si chcela dostať späť?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Potvora30 Pozri príspevok
    Ďakujem, ale ak by som chcela, tak si ho môžem podať? Ide o to, že si platím životné poistenie, tak by mi mohli aj niečo vrátiť... si myslím :-)
    ak si v zdaňovacom období 2010 nemala žiadne zdaniteľné príjmy a neplatila preddavky na daň, tak ti nemajú z čoho vrátiť, tým pádom je to potvrdenie zo životnej poistky bezpredmetné

    skôr by som riešila, či si manžel nemôže na teba uplatniť NČ

    Potvora30 je offline (nepripojený) Potvora30

    Potvora30
    Ved preto sa pýtam, lebo neviem ako to chodí... ked mi robili daňové predtým, dávala som im tiež to potvrdenie o zaplatení životného poistenia a vždy mi vracali. Preto som si myslela, že by mi mohli aj teraz.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Potvora30 Pozri príspevok
    Ved preto sa pýtam, lebo neviem ako to chodí... ked mi robili daňové predtým, dávala som im tiež to potvrdenie o zaplatení životného poistenia a vždy mi vracali. Preto som si myslela, že by mi mohli aj teraz.
    ale mali ti to z čoho odrátať, mala si zdaniteľný príjem, z ktorého si platila daň ... teraz nemáš, tak si nemôžeš z čoho odrátať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.