Zavrieť

Porady

Usporiadat
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

ak sú súčasťou podnikania ,tak sú daňovým nákladom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pokiaľ je to na firemné účely , tak áno .
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

Zita5
Pokiaľ je to na firemné účely , tak áno .
Takže keď sa napr. firma, ktorá poskytuje ekonomické poradenstvo a účtovné služby prihlási za koncesionára, tak je to daňový výdavok. A čo keď si kúpi rádio? Aj to je daňový náklad?
0 0
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Aj rádio je daňový náklad, zrejme ho používate v podnikateľskej činnosti.
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

sarmantna
Aj rádio je daňový náklad, zrejme ho používate v podnikateľskej činnosti.
To sa mi akosi nezdá, keď niekto sedí za PC a počúva rádio, tak to rádio sa chápe, akože ho používa na podnikanie???? A akým spôsobom??? Ako to obhajujete???
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

A ešte ma napadlo, a čo taká chladnička alebo rýchlovarná kanvica???
0 0
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Áno, keď pracujeme, tak počúvame, každý daňový výdaj by sa mal dokázať, že je "daňový" - a to rádio, no počúvame možno i preto, že sa dozvieme, čo je v zajtrajšej dennej tlači, aké články, napr. ekonomické. Varná kanvica, chladnička - slúži pre zamestnancov, ako stolička, či stôl.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Podľa mňa aj rádio slúži na podnikanie, ak napr. v ňom reklamujete svoje služby, alebo reagujete na reklamu, ktorá je vysielaná . Dnes je každá stanica samá reklama!!!!
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pre hotely, ubytovne a pod. áno. Ináč nie.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Karina
Sú koncesionárske poplatky daňovo uznateľným výdavkom?????
Koncesionárske poplatky sú pre podnikajúcu PO alebo FO daňovo uznaným výdavkom v súlade s ustanovením § 19 ods. 2 písm. a) ZDP, podľa ktorého sú daňovo uznané tie výdavky, ktoré je daňovník povinný uhradiť podľa osobitných predpisov. Osobitným predpisom ukladajúcim povinnosť platiť koncesionárske poplatky je v tomto prípade zákon č. 212/1995 Z.z. o koncesionárskych poplatkoch a o zmene zákona č. 468/1991 Zb. o prevádzkovaní rozhlasového a televízneho vysielania v znení neskorších predpisov.
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

Ako to je potom s tou kanvicou, chladničkou, pohármi, atď ak nejde o pohostinstvo ani hotel???
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Karina
Ako to je potom s tou kanvicou, chladničkou, pohármi, atď ak nejde o pohostinstvo ani hotel???
Nuž, daňovník si môže dať do nákladov všetko, čo si dokáže obhájiť. Ja som sa v tomto prípade zvykol kontroly opýtať: máte na DÚ chladničku, rádio, mikrovlnku, kanvicu, šálky ? A je to zakúpené z prostriedkov ŠR, z daní. Ak sú to výdavky, ktoré štát uzná sa nevyhnutné a potrebné pre svojich úradníkov (aj v iných inštitúciách) a používa na nich peniaze daňových poplatníkov, osobne si myslím, že sú to potom rovnako nevyhnutné výdavky aj pre toho, kto tie dane platí... Ale toť len môj osobný názor - bez odvolávky na nejaký predpis
Naposledy upravil andrej_rv : 18.12.05 at 11:14
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Karina
Ako to je potom s tou kanvicou, chladničkou, pohármi, atď ak nejde o pohostinstvo ani hotel???

Ak by bol živnostník bez zamestnancov , tak kanvicu by som dala do nákladov , taktiež aj poháre , ale pri chladničke by som váhala . Ak má živnostník zamestnancov , tak by som vôbec neváhala .

Andrej rv :p za Tvoj názor , ktorý je super.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
andrej_rv
Nuž, daňovník si môže dať do nákladov všetko, čo si dokáže obhájiť. Ja som sa v tomto prípade zvykol kontroly opýtať: máte na DÚ chladničku, rádio, mikrovlnku, kanvicu, šálky ? A je to zakúpené z prostriedkov ŠR, z daní. Ak sú to výdavky, ktoré štát uzná sa nevyhnutné a potrebné pre svojich úradníkov (aj v iných inštitúciách) a používa na nich peniaze daňových poplatníkov, osobne si myslím, že sú to potom rovnako nevyhnutné výdavky aj pre toho, ktor tie dane platí... Ale toť len môj osobný názor - bez odvolávky na nejaký predpis
Okrem súhlasu musím povedať, že je to perfektná daňová obrana.
Vďaka za skvelý nápad.
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

andrej_rv
Nuž, daňovník si môže dať do nákladov všetko, čo si dokáže obhájiť. Ja som sa v tomto prípade zvykol kontroly opýtať: máte na DÚ chladničku, rádio, mikrovlnku, kanvicu, šálky ? A je to zakúpené z prostriedkov ŠR, z daní. Ak sú to výdavky, ktoré štát uzná sa nevyhnutné a potrebné pre svojich úradníkov (aj v iných inštitúciách) a používa na nich peniaze daňových poplatníkov, osobne si myslím, že sú to potom rovnako nevyhnutné výdavky aj pre toho, kto tie dane platí... Ale toť len môj osobný názor - bez odvolávky na nejaký predpis
Super nápad, takýto spôsob obhajoby ma teda nenapadol, plne s tebou súhlasím ohľadne daňovej uznateľnosti, ale ešte musím o tom presvedčiť
vedenie, ktoré je zásadne proti, to bude ťažký oriešok.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
andrej_rv
Koncesionárske poplatky sú pre podnikajúcu PO alebo FO daňovo uznaným výdavkom v súlade s ustanovením § 19 ods. 2 písm. a) ZDP, podľa ktorého sú daňovo uznané tie výdavky, ktoré je daňovník povinný uhradiť podľa osobitných predpisov. Osobitným predpisom ukladajúcim povinnosť platiť koncesionárske poplatky je v tomto prípade zákon č. 212/1995 Z.z. o koncesionárskych poplatkoch a o zmene zákona č. 468/1991 Zb. o prevádzkovaní rozhlasového a televízneho vysielania v znení neskorších predpisov.
Takže sa vrátim ešte k tým poplatkom. Keďže je to pohostinstvo a má pre zákatzníkov televízor a rádio a platí poplatky , kľudne ch môžem dať do nákladov?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bredikova
Takže sa vrátim ešte k tým poplatkom. Keďže je to pohostinstvo a má pre zákatzníkov televízor a rádio a platí poplatky , kľudne ch môžem dať do nákladov?
Kľudne .-) Nezabudnite však aj na poplatky SOZA.
http://www.soza.sk/index.php?page=131
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ďakujem za upozornenie. To počujem prvý krát. Mám nad čím rozmýšľať a dať to od nového roku do poriadku.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

andrej_rv v jednej odpovedi citoval normu ktorá ukladá za povinnosť platiť koncesionárske poplatky.

Na tejto téze staviam ďalšie informácie:

Slovenský rozhlas si myslí, že aj mobilný telefón s rádiom dáva povinnosť platiť koncesionársky poplatok.

Koncesionársky poplatok musíme platiť toľko krát koľko máme príjmačov vo firme.

Pri leasingových autách som považoval za blbosť platiť koncesionársky poplatok počas trvania lízingových splátok nakoľko vozidlo je vo vlastníctve lízingovej spoločnosti. !!! Dnes už v lízingovích splátkach sú samostatné položky -> koncesionárske poplatky.

Koncesionársky poplatok musíme platiť bez ohľadu nato či rádiový, alebo televízny príjmač je v daňových výdavkoch.

Myslím, že som presvedčil tých, ktorí si stále myslia, že koncesionárske poplatky sa dajú obísť. Mám nepríjemný pocit, že sa to obísť nedá a firma, ktorá neplatí žiadny poplatok je prvá na rane, aby niekto pozrel na výbavu auta a nedajbože na výbavu mobilného telefónu. Bude hotová pohroma keď v mobiloch bude zabudovaný televízny príjmač.

večný pesimista.

apo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať