Zavrieť

Porady

Predaj nehnuteľnosti a DPH

Dobrý deň, chcela by som sa informovať v prípade:
Firma odpredáva nehnuteľnosť ktorá je už 15 rokov od prevej kolaudácie.
Nehnuteľnosť však zakúpili v roku 2008 s DPH, ktoré si v plnej výške uplatnili na odpočet. Budovu v roku 2008 opravili a technicky zhodnotili.
Sú povinný pri predaji nehnuteľnosti za zostatkovú cenu DPH fakturovať a odviesť, alebo je toto plnenie podľa § 38 Zákona o DPH oslobodené.
Vopred ďakujem za odpoveď.
S pozdravom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neviem, prečo ju kupovali s DPH, ked už v r.2008 to bolo oslobodené.
    Podľa mňa je to oslobodené aj teraz, ale mätie ma ten odpočet DPH v r.2008. Asi by som to dala do koeficientu,aj ked príležitostný predaj sa do koeficientu nedáva.

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Ďakujem za odpoveď. Pre istotu som poslala dopyt na DR aby som to mala čierne na bielom.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Na Slovensku je asi všetko možné....
    Klient predáva pozemok aj s prevádzkovou budovou, ktorá bola postavená a aj skolaudovaná v 60-70 rokoch minulého storočia. Na jeho dotaz na kontaktnom pracovisku DÚ tvrdili, že predaj musí byť nasledovný: pozemok bez DPH, a budova s DPH.

    Neviem potom načo je §38 v zákone o DPH....

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Prišlo mi stanovisko z DÚ, vie mi niekto poradiť či som to pochopila správne ?
    Budovu predáme bez DPH, ale nakoľko sme pri nákupe uplatnili odpočet a pri technickom zhodnotení sme tiež uplatňovali DPH, ak sme budovu odpisovali 4 roky, tak zo zostatkovej ceny musíme DPH odviesť.

    Predaj nehnuteľnosti a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.