Zavrieť

Porady

PN- Hromadné oznámenie ? Poslať aj pri vzniku aj ukončení?

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Prosím Vás ľudkovia ak zamestnanec je PN, hromadné oznámenia na ZP sa posielajú aj pri vzniku aj pri zániku PN- ky, alebo to vybavím 1 tlačivom, kde uvediem od - do . A dátum zmeny dám ukončenie?

moc vďaka ak poradíte !!!!
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sway
Prosím Vás ľudkovia ak zamestnanec je PN, hromadné oznámenia na ZP sa posielajú aj pri vzniku aj pri zániku PN- ky, alebo to vybavím 1 tlačivom, kde uvediem od - do . A dátum zmeny dám ukončenie?
moc vďaka ak poradíte !!!!
Na Hromadné píšeš dátum začatia DPN, prvých 10 dní platíme náhradu príjmu, potom ak ešte pokračuje tak od dátumu kedy už platí SP. T.j. zhrnuté, dátum začatia a ukončenia.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Tweety
Na Hromadné píšeš dátum začatia DPN, prvých 10 dní platíme náhradu príjmu, potom ak ešte pokračuje tak od dátumu kedy už platí SP. T.j. zhrnuté, dátum začatia a ukončenia.
Asi mi to nemyslí - čo je DPN? - toto fakt neovládam prosím o pomoc!!!

viem že 10 dní mu platím ja - zamestnávateľ,
napr. Začal maródovať 1.11.2005 skončil 6.11.2005 - platím mu len ja a posielam oznámenia kedy?
ak by maródoval do 25.11.2005 - posielam za ktoré dni?
- od 15.11.2005, alebo od 1.11.2005
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sway
Asi mi to nemyslí - čo je DPN? - toto fakt neovládam prosím o pomoc!!!
viem že 10 dní mu platím ja - zamestnávateľ,
napr. Začal maródovať 1.11.2005 skončil 6.11.2005 - platím mu len ja a posielam oznámenia kedy?
ak by maródoval do 25.11.2005 - posielam za ktoré dni?
- od 15.11.2005, alebo od 1.11.2005
DPN-dočasná pracovná neschopnosť.
Na HO napíšeš dátumy a kód náhrady príjmu: 1.-6.11.05. Ak by maródoval do 25.11.05 tak ešte urobíš jeden riadok s kódom kedy platí SP( neviem akú máš poisťovňu- každá má iný kód) 1.-10.11.05-náhrad príjmu, druhý riadok 11.-25.11.05-SP s kódom.
Ak máš DPN v jednom mesiaci, tak píšeš len jedno tlačivko, ak máš na prelome mesiacov tak treba tlačivká dve. HO stále píšeš po mesiacoch, ak DPN v 11/05,tak november, ak prechádza do decembra, tak treba dve 11,12/05.
Naposledy upravil Tweety : 19.12.05 at 14:33
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Tweety
DPN-dočasná pracovná neschopnosť.
Na HO napíšeš dátumy a kód náhrady príjmu: 1.-6.11.05. Ak by maródoval do 25.11.05 tak ešte urobíš jeden riadok s kódom kedy platí SP( neviem akú máš poisťovňu- každá má iný kód) 1.-10.11.05-náhrad príjmu, druhý riadok 11.-25.11.05-SP s kódom.
Ak máš DPN v jednom mesiaci, tak píšeš len jedno tlačivko, ak máš na prelome mesiacov tak treba tlačivká dve. HO stále píšeš po mesiacoch, ak DPN v 11/05,tak november, ak prechádza do decembra, tak treba dve 11,12/05.
Ďakujem moc - bola som chvíľku mimo ..., a používaš ktoré tlačivo? Prosím prilep ho sem napríklad na VŠZP.

Lebo staré tlačivo mi je jasné Hromadné....ale takto:

napr: VŠZP - stare Hromadné oznámenie...áno tam je viac riadkov
ale
nové: VŠZP Oznámeniec poistenca/platiteľa
žiadne riadky nemá...je to len jeden list - priložím ho - ja som myslela, že toto treba použiť.
a v tom prípade mi to nejde do hlavy, lebo ak dám kód 25 -osoba ktorej poskytuje zamestnávateľ....(podľa poučenia)
a dátum zmeny, tak neviem, či po ukončení PN nemusím podať znova s tým, že použijem kód 40 - zamestnanec a dátum zmeny k ukončeniu PN.
A naviac potom musím za každého PN kára podávať jedno tlačivo osve - nie hromadné..., no som z toho magor....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=sway]Ďakujem moc - bola som chvíľku mimo ..., a používaš ktoré tlačivo? Prosím prilep ho sem napríklad na VŠZP.
Lebo staré tlačivo mi je jasné Hromadné....ale takto:
Ja som hlásila zamestnanca na starom HO takto: dátum napr. 1.11.-9.11.-náhrada príjmu kód 25. Ak by nemoc pokračovala viac ako 10 kalendárnych dní, tak zač. 11.dňa je už kód 19.
Ak máš napr. troch v jednej napr. Všeobecnej tak píšeš jedno tlačivo.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
[quote=Tweety]
sway
Ďakujem moc - bola som chvíľku mimo ..., a používaš ktoré tlačivo? Prosím prilep ho sem napríklad na VŠZP.
Lebo staré tlačivo mi je jasné Hromadné....ale takto:
Ja som hlásila zamestnanca na starom HO takto: dátum napr. 1.11.-9.11.-náhrada príjmu kód 25. Ak by nemoc pokračovala viac ako 10 kalendárnych dní, tak zač. 11.dňa je už kód 19.
Ak máš napr. troch v jednej napr. Všeobecnej tak píšeš jedno tlačivo.
vďaka tak to buchnem na staré tlačivo - som zvedavá či mi to v ezmú...
****************
ďakujééém
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nové hr.oznámenie VšZP nemám, ale na novom SZP tlačive nie je kam písať kódy. Sú tam kolonky iba pre kategóriu poistenca, platnosť, dátum zmeny, poznámku platiteľa. Ani vo vysvetlivkách nie sú uvedené žiadne kódy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=sway]
Tweety

vďaka tak to buchnem na staré tlačivo - som zvedavá či mi to v ezmú...
****************
ďakujééém
Kľudne takto na starom urob ja som v novembri poslala Všeobecnú a v pohode, nikto nič neurgoval, že je niečo zlé.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Paula
Nové hr.oznámenie VšZP nemám, ale na novom SZP tlačive nie je kam písať kódy. Sú tam kolonky iba pre kategóriu poistenca, platnosť, dátum zmeny, poznámku platiteľa. Ani vo vysvetlivkách nie sú uvedené žiadne kódy.
á tak som sa doklikala na VŠZP prikaldám ho aj sem je tam to hromadné oznámenie - no hurá, tak už mám v tom jasno
lebo mi nebolo jasné či použioť to, alebo oznámenie poistenca/platiteľa.

No a na záver možno fakt blbá otázka - stačí ak ho pošlem vždy až koncom mesiaca (pri mzdách, robíme ich tak 29-teho) alebo je tam termín do koľko dní od začatia PN-ky?

moc ďakujem a to už bude ozaj všetko
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sway
á tak som sa doklikala na VŠZP prikaldám ho aj sem je tam to hromadné oznámenie - no hurá, tak už mám v tom jasno
lebo mi nebolo jasné či použioť to, alebo oznámenie poistenca/platiteľa.

No a na záver možno fakt blbá otázka - stačí ak ho pošlem vždy až koncom mesiaca (pri mzdách, robíme ich tak 29-teho) alebo je tam termín do koľko dní od začatia PN-ky?

moc ďakujem a to už bude ozaj všetko
HO zasielam po ukončení mesiaca. To je ten správny čas.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Tweety
HO zasielam po ukončení mesiaca. To je ten správny čas.
úúúf, ďakujem za trpezlivosť posielam :p + bodík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sway
úúúf, ďakujem za trpezlivosť posielam :p + bodík
Jéej to sa teším aj z bodíka aj z toho, že sme to spolu zvládli.
Prajem Ti príjemný večer.
0 0
zuzv zuzv

zuzv je offline (nepripojený) zuzv

Chcela by som sa spýtať ako sa píše do hromadného oznámenia, keď zamestnanec prejde z PN na ošetrovačku? Alebo sa píše len DPN?
Zamestnanec PN : 01.12. - 11.12.
Ošetrovné: 12.12. - 18.12.
Ďakujem
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
zuzv
Chcela by som sa spýtať ako sa píše do hromadného oznámenia, keď zamestnanec prejde z PN na ošetrovačku? Alebo sa píše len DPN?
Zamestnanec PN : 01.12. - 11.12.
Ošetrovné: 12.12. - 18.12.
Ďakujem
Pokiaľ viem malo by sa to rozpísať. Jeden riadok pre DPN a jeden pre ošetrovné.

Pridávam tlačivo pre VšZP vo worde, dá sa dobre vypisovať.
Naposledy upravil bredikova : 19.12.05 at 21:02
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Ked pozrieš na Hromadných oznámení ZP, zistíš, že každá ZP to vyžaduje ináč, niektorá vyžaduje zaslať začiatok DPN a ukončenie PN (celú PN vrátane DPN - je to v prípade ZP Apollo), iná sleduje len poberanie nemocenských dávok napr. OČR, PN - teda uvedieš začiatok a koniec PN (DPN - poberanie náhrady si nevšímaš). Tlačivá sa "vraj" majú zjednotiť, čo by bolo fajn, lebo je v tom hrozný chaos.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Fronco
Ked pozrieš na Hromadných oznámení ZP, zistíš, že každá ZP to vyžaduje ináč, niektorá vyžaduje zaslať začiatok DPN a ukončenie PN (celú PN vrátane DPN - je to v prípade ZP Apollo), iná sleduje len poberanie nemocenských dávok napr. OČR, PN - teda uvedieš začiatok a koniec PN (DPN - poberanie náhrady si nevšímaš). Tlačivá sa "vraj" majú zjednotiť, čo by bolo fajn, lebo je v tom hrozný chaos.
No mali byť zjednotené všetky tlačivá od 1.9. , chvalabohu ešte dodnes nie sú , čo teda pre nás nie je zrovna dobré , pretože čo tlačivo to iné vypĺňanie. Tak treba si to naštudovať na každom , lebo zatiaľ to má každá poisťovňa ináč.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ
No mali byť zjednotené všetky tlačivá od 1.9. , chvalabohu ešte dodnes nie sú , čo teda pre nás nie je zrovna dobré , pretože čo tlačivo to iné vypĺňanie. Tak treba si to naštudovať na každom , lebo zatiaľ to má každá poisťovňa ináč.
Tu sa potvrdilo pravidlo , keď dvaja robia to isté nemusí to byť to isté.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Oznámenia za zamestnancov na PN, OČR stačí poslať do konca nasledujúceho kal.mesiaca. Napr. za november do 31.12.

Viď § 24 písm. c) : "..okrem zmeny platiteľa ...z dôvodu § 11 ods.8...."

Pozor, od 1.1.2006 už nebude potrebné rozdeľovať PN-ku na prvých 10 dní (náhrada príjmu) a ostatné dni (nemocenské).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jozef Mihál
Oznámenia za zamestnancov na PN, OČR stačí poslať do konca nasledujúceho kal.mesiaca. Napr. za november do 31.12.
Viď § 24 písm. c) : "..okrem zmeny platiteľa ...z dôvodu § 11 ods.8...."
Pozor, od 1.1.2006 už nebude potrebné rozdeľovať PN-ku na prvých 10 dní (náhrada príjmu) a ostatné dni (nemocenské).
Teším sa, že trošku ubudne z tej tlačivkárskej byrokracie.
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

Mám ešte otázočku. Odhlasuje sa zo Zdravotnej P aj zamestnanec s pracovným, alebo mimopracovným úrazom?? ĎAKUJEEM
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať