Zavrieť

Porady

materský, rodičovský príspevok, náhrada mzdy za nevyčerpanú dovolenku

Ahojte, môže mi niekto poradiť

do 1.4.2010 som poberala materský príspevok,ktorý sa vraj započítava do príjmov, od 1.4. som poberala rodičovský príspevok. V septembri mi vyplatil zamestnávateľ náhradu mzdy za nevyčerpanu dovolenku, kde mi zrazil aj daň z príjmu. Žiadne iné príjmi som nemala a chcela by som si podať daňové priznanie aby mi zrazenú daň vrátili. Do príjmov si mam započítať vyplatenú materskú napr.
800 EUR + mzda 500 ? môžem si uplatniť aj daň z úrokov? - nezdaniteľ.časť ? Aké tlačivo daň.pr. použiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Danuľa365 Pozri príspevok
    Ahojte, môže mi niekto poradiť

    do 1.4.2010 som poberala materský príspevok,ktorý sa vraj započítava do príjmov, od 1.4. som poberala rodičovský príspevok. V septembri mi vyplatil zamestnávateľ náhradu mzdy za nevyčerpanu dovolenku, kde mi zrazil aj daň z príjmu. Žiadne iné príjmi som nemala a chcela by som si podať daňové priznanie aby mi zrazenú daň vrátili. Do príjmov si mam započítať vyplatenú materskú napr.
    800 EUR + mzda 500 ? môžem si uplatniť aj daň z úrokov? - nezdaniteľ.časť ? Aké tlačivo daň.pr. použiť?
    Pýtaš sa na vlastné daňové priznanie alebo možnosť uplatnenia nezd.časti základu dane na manželku (v manželovom DP) ?

    Ak na svoje DP, materské ani RP nie je zdanitelným príjmom.

    Danuľa365 je offline (nepripojený) Danuľa365

    Danuľa365
    na vlastné DP, takže príjem z materskej by som nikde neuvádzala?
    vrátia mi teda daň o mzdy aj z úrokov keď poberám rodičovský príspevok?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Danuľa365 Pozri príspevok
    na vlastné DP, takže príjem z materskej by som nikde neuvádzala?
    vrátia mi teda daň o mzdy aj z úrokov keď poberám rodičovský príspevok?
    ak chceš vrátiť aj daň z úrokov, musíš vyplniť B-čko. Úroky v odd. VII. r. 2, daň z úrokov na r.99

    materský, rodičovský príspevok, náhrada mzdy za nevyčerpanú dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.