Zavrieť

Porady

Poraďte prosím tmel na parkety

Vo všetkých izbách v byte v paneláku máme parkety. Prisťahovali sme sa pred rokom, vtedy parkety nevydali ani hláska, boli čerstvo zrekonštruované (netuším ako). Ale po roku sa strašným spôsobom rozvŕzgali. Nikde mi to nevadí tak, ako v detskej izbe, pretože sa mi dieťa stále zobudí, keď ho idem pozrieť (( Potrebujem poradiť nejaký lacný a rýchly, nenáročný spôsob vytmelenia parkiet. Drážky nie sú veľké. Ide mi len o pár m2, od dverí k detskej postieľke. Viem, že je to nelogické, ale mne by vyhovovalo a úplne stačilo, aj keby som každé dva mesiace mala niečím pretrieť tých 2,5 x 1m...
Poraďte takého dočasné riešenie, príp. aj produkt a kde ho kúpim.
Existuje niečo také?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    shaarka Pozri príspevok
    Vo všetkých izbách v byte v paneláku máme parkety. Prisťahovali sme sa pred rokom, vtedy parkety nevydali ani hláska, boli čerstvo zrekonštruované (netuším ako). Ale po roku sa strašným spôsobom rozvŕzgali. Nikde mi to nevadí tak, ako v detskej izbe, pretože sa mi dieťa stále zobudí, keď ho idem pozrieť (( Potrebujem poradiť nejaký lacný a rýchly, nenáročný spôsob vytmelenia parkiet. Drážky nie sú veľké. Ide mi len o pár m2, od dverí k detskej postieľke. Viem, že je to nelogické, ale mne by vyhovovalo a úplne stačilo, aj keby som každé dva mesiace mala niečím pretrieť tých 2,5 x 1m...
    Poraďte takého dočasné riešenie, príp. aj produkt a kde ho kúpim.
    Existuje niečo také?
    Ďakujem.
    Sú to klasické drevené parkety, alebo obyčajná laminátová podlaha?

    (Lebo to je trošičku rozdiel.... ).

    U laminátovej podlahy vŕzganie neodstrániš, je to spôsobené nesprávnym vypodložením podlahy, alebo nerovným podkladom.

    shaarka je offline (nepripojený) shaarka

    shaarka
    jaaaaaj, pardon, jasne - su to klasicke parkety, v celkom dobrom stave (asi kvoli tej rekonstrukcii).

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    shaarka Pozri príspevok
    jaaaaaj, pardon, jasne - su to klasicke parkety, v celkom dobrom stave (asi kvoli tej rekonstrukcii).
    Najskor budú v tom mieste oddelené od podkladu toto sa tmelením na povrchu nespraví.

    shaarka je offline (nepripojený) shaarka

    shaarka
    no praveze ten byv. majitel nam povedal, ze su vynovene, alebo ake slovo na to pouzil... a fakt nevrzgali. urcite boli niecim zaliate. az chodenim zacali postupne stale viac vrzgat. fakt mi to nevadi, len kvoli dietatu to musim vyriesit. a zas na tych par mesiacov, resp. kvoli 3 metrom stvorcovym nebudem riesit komplexnu rekonstrukciu (vytrhat a znova poukladat a pod.)...
    jasne, ze mozem zavolat byv. majitelovi, ale to sa mi zda trosku trapne.

    MUSI existovat nejake riesnie!

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nedá sa to opraviť bez rozobratia.Vrzga to vždy ,preto ,že je krivý podklad.

    eny7 je offline (nepripojený) eny7

    eny7
    Tak takyto problem s parketami mam aj ja , lepila som do asfaltu na parkety, no a po mesiaci sa na niektorych miestach zacali odliepat od betonu a vrzgaju. Navrtali sme do tych , co vrzgaju 4mm dierky a dali sme tam lepidlo, ale to bolo prilis huste, tak to velmi nepomohlo. Teraz chcem este vyskusat dat injekcnou ihlou a striekackou nejake redsie lepidlo do spar a do tych navrtanych dier. No a potom spary zatmelit takym elastickym tmelom vo farbe dreva urcenym na parkety. Tiez to uz nemienim rozoberat, tak len dufam, ze toto pomoze, alebo niekto poradi, co by pomohlo.

    janvirostko je offline (nepripojený) janvirostko

    janvirostko
    Bohuzial toto fakt bude problem v podklade. Cudze slovo od majitela mohlo byt, ze su parkety repasovane

    Poraďte prosím tmel na parkety

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.